Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK μου προτείνετε πάλι παραλλαγές της βρώμης (μούσλι).... Φρούτα τρώω έτσι και αλλιώς, δεν κατεβάζω τη βρώμη ξεροσφύρι.

Μάλλον θα "μπω στη κουζίνα" για πιτάκια.

Ερώτηση, όταν κάτι έχει ψημένο αυγό μέσα, πόσο καιρό διατηρείται ψυγείο; Επιτρέπεται να μπει και ζγκατάψυξ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πόση ποσότητα σκοπεύεις να κανεις και να το χώσεις κατάψυξη βρε :P

2-3 μέρες στο ψυγείο , τωρα για κατάψυξη.... αποθηκεύονται αυγά χωρίς το κέλυφος ακόμα και για κανα χρόνο αλλα τωρα για το μαγειρεμένο μέσα σε φαγητο δε θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω πότε την παίρνεις την κρεατίνη; πριν η μετά το γυμναστήριο η κάνα βράδυ;

 

εγώ πάω πρωί 2 ώρες αφού έχω ξυπνήσει και πίνω και καφέ ενισχυμένο πριν πάω και διάβασα ότι κάνει counteract ο καφές..

 

επίσης τα νερά που μαζεύει ο οργανισμός στους μύες σε πόσο καιρό αποβάλονται; διάβασα από μια εβδομάδα μέχρι μήνα + ένα ΚΑΤ σε καρμπς βοηθάει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας αγαπες ,

πηγε πολυ καλα η εκπαιδευση  καναμε 2  κορυφες στα 3400 m  στις Γαλλικες και Ιταλικες αλπεις   πεσαμε σε καταιγιδα την δευτερη μερα  με 75 χιλιομετρα αερα και -12 και φαγαμε πολυ ξυλο ,ψωνισαμε διχως αυριο και φαγαμε διχως αυριο επισης αλλα για αυτα στα αντιστοιχα τοπικ .

 

 

 

 

post-237837-0-27773200-1490109777_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμια βδομαδα που θα πηξεις θα αρχισεις παλι να γκρινιαζεις για τη "ζωαρα" που κανουμε εγω κι η Μαργαριτα. Αει ρε! :)

Γιάννη, μιας και είσαι ο μόνος που θυμάμαι να κάνει χρήση κρεατίνης πρόσφατα, είδες κανένα αποτέλεσμα και στην εικόνα σου και στις αντοχές σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα δεν θα σε κανει και σουπερ σαγια.

 

Καλο ειναι να την παιρνουμε οταν θελουμε να μπουσταρουμε ή σε προγραμμα δυναμης που εκει ειναι αναγκαια.

 

Παλια που επαιρνα κρεατινη και επινα πρωτεινες εβαζα σε πρεσσα αυτη με το καθισμα το ιδιοκτητη που ναι 120κιλα +70κιλα. Τωρα ουτε για πλακα δεν μπορω να τα κανω. Το συζήτησα με τον ιδιοκτητη και μου ειπε υπαρχουν καποιοι περιοδοι που φτανεις στα μεγιστα κιλα.

 

 

Μετα πεφτεις.

 

Κανω χαλια διατροφη, οχι τηγανητά κλπ αλλα δεν φτανω στις απαιτουμενες θερμιδες. Καλα τα ημερισια γρ της πρωτεινης δεν τα φτανω με τίποτα. Να βγει ο μηνας να παω για ψωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι περίπου στα 30 (μέρες του μήνα) χ 1 κιλό κοτόπουλο στήθος με κόκκαλο ή χοιρινές μπριζόλες ή κιμάς, ωμό βάρος(5,5 ευρώ) =165 ευρώ . Πέφτει το ποσό αν αφαιρέσεις 1/4 κοτόπουλο και προσθέσεις 4 αυγά ή όσπρια (με συνοδεία ζωικής πρωτείνης, όση ποσότητα όσπριων νομίζεις , ) 

 

Τα υπόλοιπα είναι σαλάτες και καστανό ρύζι.Το ρύζι απεριόριστο, ανάλογα αν θες να παχύνεις, ή αρχίζεις και μειώνεις αν θες να χάσεις. Λάδι, 1 κουταλιά της σούπας σε κάθε μερίδα σαλάτας ανά γεύμα. 

 

Γύρο στα 180 το μήνα είναι η διατροφή σου. 

 

3 προπονήσεις την εβδομάδα , οι υπόλοιπες μέρες χαλαρές ότι θες ας κάνεις (μπασκετάκι , 5χ5 , τρεξιματάκι, ποδήλατο). Και 30χ5 γραμμάρια κρεατίνης (4 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δωσω τα φαγητα της μερας να δεις τι εννοω.

 

Πρωι βρωμη καπου 70γρ με γαλα ταχινι νερο και φιστικια αναλατα καμια 5-6

 

Μετα κατα της 10:30 τοστ ολικης με γαλοπουλα και κασερι

 

Κατα της 12:30 το ιδιομε το απο πανω

 

Κατα της 13:00 πριν φυγω για το γυμναστήριο μια μπανανα.

 

Γυμναστικη κατα της 14:00

 

Πηγα σπιτι ενα πιατο μακαρονια περιπου 150 γρ και δυο αυγα ολοκληρα.

 

17:00 μια μπανανα

 

19:00 δημητριακα με γάλα, νιφαδες καλαμποκιου χωρις ζαχαρη με γαλα

 

Πριν απο λιγο μακαρονια καπου στα 100γρ και ενα πεινερλι που εκανα εγω με γαλοπουλα χτυπιτη κασερι, τριμμενη πατατα.

 

Πολυ υδατανθρακα τρωω τελευταια και λιγο πρωτεινη. Οχι απο επιλογη ομως. Πιστευω τον αλλον μηνα να ερθω στα ισια μου.

 

Πρωτεινη σε σκονη απεχω καπου ενα εξαμηνο απο επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...