Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βυζιοζο, ωραιο ντουκι στο βιντεακι. Ετσι θα γινω.

 

Εμένα μου αρέσουν αυτοί που μπορούν κι εξηγούν τη διαδικασία, γι αυτό παρακολουθώ αρκετά James Grage (Muscle Geek / BPi Sports), Jeff Nippard, Jeff Cavalier (Athlean-X) και κανά δυο άλλους.

 

Κουσούρι από τις σπουδές, δεν μπορώ να κάνω κάτι αν δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνω (γι αυτό ο στρατός ήταν τόσο ψυχοφθόρος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Στα βασικα ειναι ετσι κι αλλιως :P

Μαλλον δεν ενεργοποιησα καλα τη κοιλια μου στα ισομετρικα καθισματα

 

Παντως θελω να ξεκινησω sup :D

αμα τραυματιστεις και εκει σηκωνουμε τα χερια ψηλα μετα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα τραυματιστεις και εκει σηκωνουμε τα χερια ψηλα μετα

Πες την αληθεια στα πε ο αλλος να τα γραψεις

Φωτη εμφανισου ρε

 

Πουλινε ο φιλος σου μου προτεινε στολη 5mm (ναι δε παιζει να πεσω τωρα στη θαλασσα ετσι :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες την αληθεια στα πε ο αλλος να τα γραψεις

Φωτη εμφανισου ρε

Πουλινε ο φιλος σου μου προτεινε στολη 5mm (ναι δε παιζει να πεσω τωρα στη θαλασσα ετσι :P )

οχι δεν μου το ειπε αυτος αληθεια.απλα καθε λιγο και λιγακι διαβαζω οτι διαλυεσαι.εφοσον δεν θα εισαι συνεχεια μεσα στο νερο θα πηγαινα σε 3mm εφοσον ο καιρος φτιαχνει.οκ ξερουμε οτι κρυωνεις ευκολα αλλα 5mm για μη μονιμη επαφη με το νερο το θεωρω too too much.2 με 3mm θα πηγαινα το πολυ.αν καλοκαιριασει και αλλο μετα πας σε μπλουζακι 1mm νεοπρεν η κανα shortie.αν βαλεις 5mm και σε βλεπει ο ηλιος καθε δεκα λεπτα σε βλεπω να βουτας μεσα στο νερο για να δροσιζεσαι.βαλε και την θερμοκρασια που θα αποκτησει το σωμα σου λογω ασκησης.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΙΣΟΜΕΤΡΙΚΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ

 

Μαργαρίτα , μπας και να ξεκινήσεις κανένα σοβαρό πρόγραμμα ενδυνάμωσης γιατί έχει παραγίνει το κακό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε σε καποιους δε μας ερχονται ευκολα, το θεμα ειναι οτι δε τα παραταμε ;)

 

@Πουλινε κι εμενα μου φαινονταν πολλα τα 5 αλλα δεν εχω κι εμπειρια απο αυτα. Κοντο/μακρυ μανικι;

 

@Ντακον τα ισομετρικα καθισματα στο τοιχο μπορει να ενοχλησουν στη μεση , εσυ τι εννοεις λεγοντας σοβαρο προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πρόγραμμα που βοηθάει στο να γίνεις δυνατότερη. Πολύ τραυματισμός.

Δεν εχω τραυματισμο βρε ποναγε λιγο χτες η μεση οταν γυρισα και σημερα ειμαι σχεδον 100% καλα.

 

Τα πραγματα που μπορω να κανω ειναι περιορισμενα λογω γονατων και μυικης ευαισθησιας στη μεση. Τελικα καλυτερα να μην ειχα παει ποτε στο Legion αν και ηταν τρομερη εμπειρια αλλα τοτε πρωτοεπαθα τη μεση και μου εμεινε.

 

Τωρα εχω ανω κατω κορμο προγραμμα, βαλαμε πρωτη φορα multi hip μηχανημα πχ και δε μου βγηκε γιατι ποναγε το ποδι που ηταν κατω. Ειναι πργαματικα περιορισμενα αυτα που μπορω να κανω.

 

Το σημαντικο ειναι οτι τα γονατα μου ειναι μια χαρα και δεν εχουν καμια σχεση με τη πρωτη χρονια που ποναγα. Απλα εχω χαλαρες αρθρωσεις, ενα σωμα που για καιρο αδρανουσε και συναντω δυσκολιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε σε καποιους δε μας ερχονται ευκολα, το θεμα ειναι οτι δε τα παραταμε ;)

@Πουλινε κι εμενα μου φαινονταν πολλα τα 5 αλλα δεν εχω κι εμπειρια απο αυτα. Κοντο/μακρυ μανικι;

 

καλο ειναι να μην τα παρατας αλλα καλο ειναι να μην σακατευτεις.με αυτον τον καιρο θα πηγαινα μακρυ μανικι.5mm θα ειχαν νοημα αμα σκοπευεις να εισαι πιο πολυ μεσα στο νερο παρα πανω στην σανιδα.προσωπικα ακομα και καλοκαιρι θα φοραγα κατι με μακρυ μανικι διοτι δεν ειμαι φαν του ηλιου.το νερο πραγματι ειναι αρκετα κρυο αλλα δεν θα κανεις καταδυση να πω οτι θα εισαι συνεχεια κατω απο το νερο ωστε να μην σε φτασουν τα 3mm.συν οτι το 5αρι δεν ειναι οτι καλυτερο στις κινησεις αφου σε χερια κατω απο μασχαλες πχ θα εμποδιζει λιγακι.οποτε 2m η 3mm θα ειναι πιο ανετα.και επισης αυτο ισχυει για τωρα.αν φτασουμε ιουνιο εκει θα πας για πιο απλα πραγματα ακομα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...