Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ σε αυτά τα κόκκινα δεν ήξερα ότι μπορεί να υπάρχουν μύες, έβλεπα πάντα τα κόκαλα από τα πλευρά μου. Έμαθα ότι υπάρχουν όταν μετά από μια προπόνηση trx νόμιζα ότι με έχουν σαπίσει στο ξύλο, δεν μπορούσα ούτε να με ακουμπήσω σε εκείνο το σημείο την επόμενη ημέρα.  :ph34r: Η άσκηση αυτή είναι από τις αγαπημένες μου, κρεμιέσαι και κάνεις πέρα δώθε τα πόδια σαν εκκρεμές: 

 

pendulum-swing.jpg

 

Ξέρω ότι δεν τους αγαπάτε τους ιμάντες, αλλά εμένα μέχρι τώρα μου έχουν φερθεί πολύ καλά, μην ακούσω γκρίνια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω γράψει ατελείωτη βιβλιογραφία για τις διπλωματικές μου. Δεν σκοπεύω να κάνω το ίδιο για τα guides Chris. Βασίζονται σε διαφορα courses που παρακολούθησα πρόσφατα. Άμα κάποιος αμφιβάλει για την ορθότητα των πληροφοριών ας ψαχτεί μόνος του.

Τεσπα, μόλις το ξανανοίξει ο πουλινός θα βάλω τα links από κάποια από τα courses αυτά, ώστε όποιος επιθυμεί να επεκτείνει τις γνώσεις του να ξέρει από που να ξεκινήσει.

Οι ιμάντες για αγύμναστους ειναι εξαιρετική λύση. Το πρόβλημα τους ειναι πως ειναι δύσκολο να πετύχεις progressive overload με αυτούς.

Επεξ/σία από yannis27gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ιμάντες για αγύμναστους ειναι εξαιρετική λύση. Το πρόβλημα τους ειναι πως ειναι δύσκολο να πετύχεις progressive overload με αυτούς.

Εδώ είσαι λάθος Γιάννη. Για την πλειοψηφία μια χαρά υπάρχει η σταδιακή επιβάρυνση με τους ιμάντες. Όποιος έχει ασχοληθεί ξέρει.

Υπάρχει τεράστια διαφορά π.χ στις πιέσεις στήθους από όρθια θέση με ένα βήμα πίσω από τελείως ξαπλωτός με τους ιμάντες 30cm από το έδαφος.

Κάνω και πάγκο ,κάνω και trx και σε διαβεβαιώ ότι κάποιοι άνετοι με τα ελεύθερα βάρη τα βρίσκουν αγγούρια με advance Trx

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να έχεις δίκιο τεο, για trx δεν εχω ιδέα. Εγω αναφερόμουν στα κλασσικά λάστιχα για τα οποία εχω εμπειρια. Λάθος μου που δεν το διευκρινησα.

 

Αν και είμαι πλήρως ικανοποιημένος με την καλισθενικη γυμναστικη, θα ήθελα κάποια στιγμή να δοκιμαςω trx να δω πως ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να σου προσφέρουν ειδικά σε εσένα οι ιμάντες κάτι Γιάννη.Όπως το βλέπω εγώ είναι κάτι σαν την καλισθενική με ασφάλεια και υποβοήθηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι λάθος Γιάννη. Για την πλειοψηφία μια χαρά υπάρχει η σταδιακή επιβάρυνση με τους ιμάντες. Όποιος έχει ασχοληθεί ξέρει.

Υπάρχει τεράστια διαφορά π.χ στις πιέσεις στήθους από όρθια θέση με ένα βήμα πίσω από τελείως ξαπλωτός με τους ιμάντες 30cm από το έδαφος.

Κάνω και πάγκο ,κάνω και trx και σε διαβεβαιώ ότι κάποιοι άνετοι με τα ελεύθερα βάρη τα βρίσκουν αγγούρια με advance Trx

 

 

πάντα η νέα άσκηση φάινεται πιο δύσκολη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lefti, ωραίο το άρθρο αλλά έχω μια ένσταση. Λες ότι για να βρει κάποιος τις θερμίδες συντήρησης βρίσκει ένα νούμερο στο ιντερνετ, το εφαρμόζει για μια βδομάδα, ζυγίζεται κι αναλόγως τι δείξει η ζυγαριά κάνει τις ανάλογες προσαρμογές.

 

Γιάννη εύγε, βασικά όταν διαβάσει κάποιος οτι για να βρει που βρίσκονται οι θερμιδικές του ανάγκες κατεβάζει μια εφαρμογή από το νετ και τις υπολογίζει, αυτομάτως κλείνει την σελίδα και ρίχνει ένα βρίσιμο για τον τσάμπα χρόνο που ξόδεψε!

 

 

 

Πουλινος συγχαρητήρια για τις αγνές σου προθέσεις να φτιάξεις κάτι χρήσιμο και όμορφο, πολύ φοβάμαι όμως οτι αυτό που θα γίνει θα ειναι κάποια άτομα να εκμεταλλευτούν αυτό που καρφίτσωσες για διαφημίζουν εκεί τις σελίδες και τα κανάλια τους στο γιουτιουμπ!

Η αρχή έγινε, ο επόμενος που θα ανεβάσει άρθρο εκεί θα ειναι ο σουβλάκιας με τζατζίκι (ένας περίεργος που γράφει εδώ οτι ναναι για να τραβήξει πελατακια στο μπλοκ του) μετά ενας άλλος που ανεβάζει κάτι γελοία βιντεακια κοιλιακών απο το κανάλι του κτλ κτλ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα η νέα άσκηση φάινεται πιο δύσκολη. 

λέξη κλειδί 

Το σώμα μας συνηθίζει και προσαρμόζεται  εύκολα σε κάθε νέο τύπο προπόνησης οπότε είναι θέμα χρόνου να προσαρμοζόμαστε σε κάθε τι νέο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορούμε να επιδιώξουμε να φαίνονται οι φλέβες των χεριών?

χαμηλό ποσοστό λίπους , υποδόριου (κάτω απ το δέρμα) νερού 

να γυμνάζεσαι , πάχος δέρματος να ειναι λεπτό κλπ

 

να το επιδιώξεις δεν ξέρω 

 

 αν γυμνάζεσαι και είσαι σε καλή κατάσταση θα φαίνονται κάποιες 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω γράψει αλλα δεν το εχει ξεκλειδώσει ακόμα ο πουλινος να τα ποστάρω.

 

Παρεπιπτόντως, καλο θα ειναι στο αρχικό του ποστ να κανει μια λίστα των άρθρων που θα ανέβουν, με κατευθυντήρια λινκ ωςτε να πηγαίνει κάποιος κατευθείαν σε αυτό που επιθυμεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαμηλό ποσοστό λίπους , υποδόριου (κάτω απ το δέρμα) νερού

να γυμνάζεσαι , πάχος δέρματος να ειναι λεπτό κλπ

 

να το επιδιώξεις δεν ξέρω

 

αν γυμνάζεσαι και είσαι σε καλή κατάσταση θα φαίνονται κάποιες

 

 

 

υπάρχουν ασκήσεις που μπορώ να έχω έντονη φλεβικοτητα

δεν είπαμε να έχουν φλέβες σαν του σταλλονε που είναι σαν καλώδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...