Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εχω γράψει αλλα δεν το εχει ξεκλειδώσει ακόμα ο πουλινος να τα ποστάρω.

 

Παρεπιπτόντως, καλο θα ειναι στο αρχικό του ποστ να κανει μια λίστα των άρθρων που θα ανέβουν, με κατευθυντήρια λινκ ωςτε να πηγαίνει κάποιος κατευθείαν σε αυτό που επιθυμεί.

καλημερα.το ανοιξα.ναι θα φτιαξω και λιστα περιεχομενων που ειπε και ο spect αλλα ειχα κατι δουλειας τρεχαματα και δεν τα φτιαξα.λογικα σημερα βραδακι θα ειναι ready
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ωραία. Ανέβασα το Β μέρος και θα περιμένω λίγο, για να μη γίνει συγχώνευση, ώστε να ανεβάσω και το Γ μέρος, οπότε άστο ανοιχτό μέχρι τοτε.

 

Το τελευταίο της σειράς για τη διατροφή, το Δ μέρος, το γράφω τώρα. Όταν ετοιμαστεί θα σε στείλω πμ για να το ξανανοίξεις και να ποστάρω. Και λογικά αυτή θα είναι η δική μου συνεισφορά. Τα άλλα άρθρα που ετοιμάζω είναι ψυχολογικού περιεχομένου και δεν ταιριάζουν στο φιτνες εκτός κι αν ανοίξει πολύ η θεματολογία και γίνει ευεξία ή κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Ανέβασα το Β μέρος και θα περιμένω λίγο, για να μη γίνει συγχώνευση, ώστε να ανεβάσω και το Γ μέρος, οπότε άστο ανοιχτό μέχρι τοτε.

 

Το τελευταίο της σειράς για τη διατροφή, το Δ μέρος, το γράφω τώρα. Όταν ετοιμαστεί θα σε στείλω πμ για να το ξανανοίξεις και να ποστάρω. Και λογικά αυτή θα είναι η δική μου συνεισφορά. Τα άλλα άρθρα που ετοιμάζω είναι ψυχολογικού περιεχομένου και δεν ταιριάζουν στο φιτνες εκτός κι αν ανοίξει πολύ η θεματολογία και γίνει ευεξία ή κάτι τέτοιο.

α το αφηνω ανοιχτο.επισης αν θες σηκωσε τα.αφου θα μπει ευρετηριο θα ειναι ευκολο να το βρει καποιος.επισης off topic.ειναι καποιες στιγμες που απλα θελεις να κανεις ban ατομα που τρολλαρουν συνεχεια αλλο τοσο οταν γραφεις οτι απαγορευονται τα posts και απλα γραφουν για να πουν μια βλακεια

Μπορεί και να έχεις δίκιο τεο, για trx δεν εχω ιδέα. Εγω αναφερόμουν στα κλασσικά λάστιχα για τα οποία εχω εμπειρια. Λάθος μου που δεν το διευκρινησα.

 

Αν και είμαι πλήρως ικανοποιημένος με την καλισθενικη γυμναστικη, θα ήθελα κάποια στιγμή να δοκιμασω trx να δω πως ειναι.

ειχα κανει λιγακι και ηταν καλη φσση.κατι διαφορετικο και κατι που μπορει να γινει σπιτι κιολας αρκει να βαλεις καπου τους ιμαντες και να ειναι σιγουρο οτι δεν θα φυγουν.εχει καλη δυσκολια αφου σε μερικες ασκησεις τρως καλα το βαρος του σωματος σου.και νομιζω οτι πρεπει να ειναι πιο δυσκολο να παθεις ζημια αν δεν προσεχεις αντιθετα με τα βαρη;

 

 

Πουλινος συγχαρητήρια για τις αγνές σου προθέσεις να φτιάξεις κάτι χρήσιμο και όμορφο, πολύ φοβάμαι όμως οτι αυτό που θα γίνει θα ειναι κάποια άτομα να εκμεταλλευτούν αυτό που καρφίτσωσες για διαφημίζουν εκεί τις σελίδες και τα κανάλια τους στο γιουτιουμπ!

Η αρχή έγινε, ο επόμενος που θα ανεβάσει άρθρο εκεί θα ειναι ο σουβλάκιας με τζατζίκι (ένας περίεργος που γράφει εδώ οτι ναναι για να τραβήξει πελατακια στο μπλοκ του) μετά ενας άλλος που ανεβάζει κάτι γελοία βιντεακια κοιλιακών απο το κανάλι του κτλ κτλ

 

 

καταρχην welcome back.β.οπως εγραψα αν σηκωθει guide με links προς αλλο site η σε καναλια utube και δεν ξερω τι αλλο θα διαγραφεται.οπως αν δειτε κατι παραξενο σε καποιο αρθρο οτι πχ ο αλλος λεει για αναβολικα το λετε για να πραξουμε αναλογα.καποια ατομα που εχετε και πολυ καλες γνωσεις ειναι πιο ευκολο να κρινετε αν ο αλλος εχει γραψει τρελλες βλακειες.οποτε με την βοηθεια σας μπορει να μεινει καθαρο το θεμα.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μυικη υπερπλασια με την υπερτροφια τη διαφορες εχουν?

υπερπλασία (αύξηση των μυικών ινών/κυττάρων)

υπερτροφία (αύξηση της μάζας του μυικού κυττάρου) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς εις ώτα μη ακουόντων. 

Μπερδεψες τα θεματα και εσυ  ε ?

Δεν ειναι εδω  το "χαλασε το καζανακι "  που συνηθως συμμετεχεις .Εδω ειναι fitness thread  εχεις να πεις κατι πανω σε αυτο η' απλα ειδες φως και μπηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπερπλασία (αύξηση των μυικών ινών/κυττάρων)

υπερτροφία (αύξηση της μάζας του μυικού κυττάρου)

 

το ίδιο δεν είναι? Αν ένας έχει το ένα πρέπει να έχει και το άλλο?

ακούς πολλούς να επιδιώκουν την μυϊκή υποτροφία αλλά για υπερπλασια όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...].οπως εγραψα αν σηκωθει guide με links προς αλλο site ή σε καναλια Youtube και δεν ξερω τι αλλο θα διαγραφεται. [...]

 

Απορία σχετικά με τα bold: Στον οδηγό που ετοιμάζω, έχω μια άσκηση για την οποία υπάρχει παράδειγμα εκτέλεσης σε video του Global Cycling Network. Με το κανάλι δεν έχω κάποια σχέση - εκτός του είμαι subscriber. Πώς θα το χειριστείς; Θα μείνει το post ή θα το διαγράψεις;

 

(η ερώτηση έχει καθαρά διευκρινιστικό χαρακτήρα για να ξέρω πώς θα χειριστώ τον οδηγό, δεν θέλω να προκαλέσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο δεν είναι? Αν ένας έχει το ένα πρέπει να έχει και το άλλο?

ακούς πολλούς να επιδιώκουν την μυϊκή υποτροφία αλλά για υπερπλασια όχι

όχι δεν ειναι το ίδιο , οι μυικές ίνες που έχουμε φυσικά είναι συγκεκριμένες, πάνω σε αυτές δουλεύουμε κ φτιάχνουμε μυς οπότε θέλουμε μυική υπερτροφία 

η υπερπλασία ειναι να δημιουργηθούν νέες , κάτι που φυσικά δεν γίνεται παρα μόνο με κάποιες παθήσεις (ούτε π θυμάμαι , google it  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία σχετικά με τα bold: Στον οδηγό που ετοιμάζω, έχω μια άσκηση για την οποία υπάρχει παράδειγμα εκτέλεσης σε video του Global Cycling Network. Με το κανάλι δεν έχω κάποια σχέση - εκτός του είμαι subscriber. Πώς θα το χειριστείς; Θα μείνει το post ή θα το διαγράψεις;

 

(η ερώτηση έχει καθαρά διευκρινιστικό χαρακτήρα για να ξέρω πώς θα χειριστώ τον οδηγό, δεν θέλω να προκαλέσω)

οχι δεν θα το διαγραψω το Post.καποια video υποχρεωτικα θα παραπεμπουν σε καποιο Link προς τα εξω.απλα αλλο να σηκωσεις εσυ ενα Link ή καποιο αλλο μελος που συμμετεχει ενεργα εδωμεσα ενα Link προς utube ή δεν ξερω που αλλου και αλλο να δεις ενα ατομο με 0 Posts ξαφνικα να ερχεται να γραφει δυο προτασεις και να βαζει link απο το δικο του καναλι.για αυτο ειπα οτι γενικως εμεις κρινουμε τι ειναι σωστο ή οχι ειτε λεκτικα σωστο και δεν ειναι παραπληροφορηση ειτε να μην κανει ο αλλος διαφημιση το καναλι του.αλλωστε λιγα ατομα θα γραψουν μεσα οποτε ειναι ευκολο να γινει ο ελεγχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θα το διαγραψω το Post.καποια video υποχρεωτικα θα παραπεμπουν σε καποιο Link προς τα εξω.απλα αλλο να σηκωσεις εσυ ενα Link ή καποιο αλλο μελος που συμμετεχει ενεργα εδωμεσα ενα Link προς utube ή δεν ξερω που αλλου και αλλο να δεις ενα ατομο με 0 Posts ξαφνικα να ερχεται να γραφει δυο προτασεις και να βαζει link απο το δικο του καναλι.για αυτο ειπα οτι γενικως εμεις κρινουμε τι ειναι σωστο ή οχι ειτε λεκτικα σωστο και δεν ειναι παραπληροφορηση ειτε να μην κανει ο αλλος διαφημιση το καναλι του.αλλωστε λιγα ατομα θα γραψουν μεσα οποτε ειναι ευκολο να γινει ο ελεγχος

OK, ευχαριστώ για την απάντηση. 

 

Θα περιμένω να τελειώσει ο Γιάννης με τα δικά του για να ανεβάσω τον οδηγό μου - εκτός κι αν μπορείς να αλλάξεις "θέση" στα posts έτσι ώστε να διατηρηθεί η συνέχεια των posts του Γιάννη, άσχετα με το πότε θα κάνω ανάρτηση εγώ (ή καποιος άλλος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...