Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ φίλε πουλινο ήσουν καταοπιστικοτατος. Άρα η διατροφή είναι αυτό που μετράει περισσότερο και όχι η άσκηση. Θα το ψάξω περαιτέρω αν και με τα τόσα άρθρα έχω ψιλομπερδευτει που έχω έως τώρα διαβάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ευχαριστώ φίλε πουλινο ήσουν καταοπιστικοτατος. Άρα η διατροφή είναι αυτό που μετράει περισσότερο και όχι η άσκηση. Θα το ψάξω περαιτέρω αν και με τα τόσα άρθρα έχω ψιλομπερδευτει που έχω έως τώρα διαβάσει

 

Ξεκινα απο εδώ με αυτά που εχει γράψει ο Γιαννης για διατροφή. Ειναι μια καλή αρχη για να πιασεις την βασική ιδέα.

http://www.insomnia.gr/topic/642623-das-fitness-thread-guides-for-fitness-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-guides-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα είχα ξεκινήσει τρέξιμο στην παραλία κι όπως σωστά πρόβλεψε ο σπεκτ είχα θέμα με τον αστράγαλο. Αν κάνω περπάτημα στην ακροθαλασσιά που είναι πιο σταθερή η άμμος θα έχω πάλι θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ακουστει κακο αλλα χρονος δεν υπαρχει για παρα πολλοους.χρονο δημιουργειας και θα τον κοψεις απο καπου αλλου.οπως εγραψα στο αλλο θεμα εχω ξεχασει ποτε πηρα αδεια για να ξεκουραστω  και οχι για να κανω ενα Hobby.Να περιμενεις πχ να ερθει καλοκαιρινη αδεια δυο εβδομαδες για να χαλαρωσεις και να καταληγεις να κανεις δυο εβδομαδες καταδυσεις καθε μερα. τωρα πχ εχω ενα τεραστιο υπολοιπο αδειας και αν ολα πανε καλα ενας μηνας θα φυγει στο βουνο ενω θα μπορουσα να καθομαι σε μια παραλια με τον καφε.εσυ διαλεγεις απο που θα κοψεις που θα στριμωξεις για να κερδισεις λιγο χρονο.και δυστυχως στον περισσοτερο κοσμο το πιο πολυ χρονικο stress γινεται οταν πιασουν δουλεια που χανεις για πλακα ενα 10 ωρο την ημερα ή οταν κανει καποιος οικογενεια.

 

Εχει χαλαρωσει η Μαργαριτα πουλινε για 10 ζωες ,ειναι σε αλλο level  .

Αλιμονο σε μας  που τελευταια φορα που κατσαμε ηταν στο γυμνασιο ...Αν και πιστευω αν κατσουμε εμεις και δεν κανουμε τιποτα θα ξενερωσουμε απο την βαρεμαρα .

Παλιότερα είχα ξεκινήσει τρέξιμο στην παραλία κι όπως σωστά πρόβλεψε ο σπεκτ είχα θέμα με τον αστράγαλο. Αν κάνω περπάτημα στην ακροθαλασσιά που είναι πιο σταθερή η άμμος θα έχω πάλι θέμα;

Μην κανεις ουτε στην ακροθαλασσια ουτε στην παραλια αυτα ειναι για διαφημισεις στο L.A.

Kανε κανονικα στον δρομο ,σε στιβο ,σε μονοπατια   σαν ανθρωπος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; Ξεκίνησα ,93 κιλά, πριν ένα μήνα διατροφή και έντονη γυμναστική (κάθε δεύτερη μέρα γυμναστήριο μόνο μηχανήματα - βάρη) και 5 φορές την βδομάδα 2 Ώρο τρέξιμο στο γήπεδο και σήμερα με δείχνει 86,3. Πρωινό ζύγισμα στη ίδια ζυγαριά αν μετράει. Έχω κόψει κάθε τι τηγανιτο μιας και ξεσκιζομουν σε αυτά, έχω αλλάξει τα πάντα σε ολικής και έχω κόψει το βραδινό ( βραδινό εννοώ πίτσες σουβλάκια κλπ) και τρώω φρούτα , σαλάτες.επισης έχω κόψει το συχνο χοιρινό και μοσχαρίσιο και πατατάκια, κρουασάν και σοκολατες. Καθημερινά κάνω 5 γεύματα και δεν νιώθω πότε να πεινάω , ενώ είμαι ο ορισμός του λαίμαργου πραγματικα.

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής . Άραγε είναι φυσιολογικό αυτό που μου συμβαίνει; Πώς γίνεται να χάσω τόσα πολλά κιλά; Εγγυμονει κινδύνους; Να απευθυνθώ σε κανέναν επαγγελματία για συμβουλή ή δεν αξιζει;

Μην αγχώνεσαι, το 'φυσιολογικό' για κάποιον που θέλει να χάσει βάρος είναι το πολύ ένα κιλό την βδομάδα, εσύ ξεσκίστηκες, είχες και μπόλικο απόθεμα και έχασες σχεδόν 6, δεν έγινε κ τίποτα!

 

Με την άσκηση μην το παρακάνεις απ την αρχή, μπες σιγά σιγά, φτιάξε κι την διατροφή σου αναλόγως ώστε να χάνεις μισό με ένα κιλό το πολύ την βδομάδα!

Σκοπός δεν είναι να χάσουμε πολλά κιλά αμέσως, σκοπός είναι να χάσουμε καλά κιλά και να σταθεροποιήσουμε το βάρος μας μετά χάνοντας όσο μπορούμε λίπος και βάζοντάς μυική μάζα!

 

Στα ίδια κιλά θα δείχνουμε πολύ καλύτεροι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περπατάω στο δρόμο δίπλα στη θάλασσα και με καλεί... ;)

Θα γαμήσεις όλες τις αρθρώσεις των κάτω άκρων σου και προσπαθώντας να κρατήσεις το σώμα σε ισοροπια καθώς τρέχεις θα αλλάξει και η θέση ηρεμίας/ισορροπίας (δεν ξέρω τον όρο στα ελληνικά) της μέσης σου που μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα σε οτιδήποτε άλλο κάνεις.

 

Αν ειναι να τρέχεις δίπλα στην Πάμελα ή σε κάποια αντίστοιχη, Ε κάντο. Ο αντρικός πληθυσμός θα σε υποστηρίξουμε, αλλιώς τρέχα στο πεζοδρόμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τρεξιμο στην ακροθαλασσια ειχα αντιμετωπισει θεμα. Αναρωτιομουν αν με το περπατημα θα ηταν καλυτερα. Fuck it, θα παω στο βουνο (εχω και αυτη την επιλογη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελιωσες και εσυ ΤΕΟΚΕ  σε λιγο  θα μας περασουν οι γκομενες στα κιλα .

Το προγραμμα αυτο ποιος στο βγαζει ?

Τόσα χρόνια τι κάναμε ρε συ..

Ε και λίγο YouTube :)

ισως ακουστει κακο αλλα χρονος δεν υπαρχει για παρα πολλοους.χρονο δημιουργειας και θα τον κοψεις απο καπου αλλου.οπως εγραψα στο αλλο θεμα εχω ξεχασει ποτε πηρα αδεια για να ξεκουραστω  και οχι για να κανω ενα Hobby.Να περιμενεις πχ να ερθει καλοκαιρινη αδεια δυο εβδομαδες για να χαλαρωσεις και να καταληγεις να κανεις δυο εβδομαδες καταδυσεις καθε μερα. τωρα πχ εχω ενα τεραστιο υπολοιπο αδειας και αν ολα πανε καλα ενας μηνας θα φυγει στο βουνο ενω θα μπορουσα να καθομαι σε μια παραλια με τον καφε.εσυ διαλεγεις απο που θα κοψεις που θα στριμωξεις για να κερδισεις λιγο χρονο.και δυστυχως στον περισσοτερο κοσμο το πιο πολυ χρονικο stress γινεται οταν πιασουν δουλεια που χανεις για πλακα ενα 10 ωρο την ημερα ή οταν κανει καποιος οικογενεια

Βασικά κάποιος ξεκουράζεται-ανανεώνεται άμα κάνει κάτι που γουστάρει στον ελεύθερο του χρόνο.

Βάλε με σε μια πολυθρόνα στην παραλία με ποτά και ανούσια ξενύχτια για 15 μέρες το καλοκαίρι,να κόψω φλέβες...

Περπατάω στο δρόμο δίπλα στη θάλασσα και με καλεί... ;)

Βούτα,σε κάθε ευκαιρία. Ούτε αστράγαλοι ούτε τίποτα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεσαι, το 'φυσιολογικό' για κάποιον που θέλει να χάσει βάρος είναι το πολύ ένα κιλό την βδομάδα, εσύ ξεσκίστηκες, είχες και μπόλικο απόθεμα και έχασες σχεδόν 6, δεν έγινε κ τίποτα!

Με την άσκηση μην το παρακάνεις απ την αρχή, μπες σιγά σιγά, φτιάξε κι την διατροφή σου αναλόγως ώστε να χάνεις μισό με ένα κιλό το πολύ την βδομάδα!

Σκοπός δεν είναι να χάσουμε πολλά κιλά αμέσως, σκοπός είναι να χάσουμε καλά κιλά και να σταθεροποιήσουμε το βάρος μας μετά χάνοντας όσο μπορούμε λίπος και βάζοντάς μυική μάζα!

Στα ίδια κιλά θα δείχνουμε πολύ καλύτεροι!

Λείπουν φίλε οι στα σίγουρα απαντήσεις σου.

Πιο συχνά ε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω..

αυτα κανουν τίποτα; εχει νοημα να τα παρει καποιος που δε τα παει καλα με τη μνημη;

 

LANES - Πολυβιταμίνες Memory

 

Οι πολυβιταμινες ειναι δικοπο μαχαιρι. Μπορει να σε βοηθησουν καθως θα συμπληρωσεις αυτες που σου λειπουν αλλα μπορει και να σου κανουν ζημια αν παρεις μεγαλη δοση αν καποια παιρνεις ηδη πολυ μεσω της διατροφης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιαννη το περπατημα σιγουρα δεν καταπονεί οσο το τρεξιμο αλλα και παλι αν εχεις επιλογες γιατι να μην πας σε κατι νορμαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...