Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλησπέρα παιδια. Μπορείτε να με κατευθύνετε για μια ισσοροπημενη και υγιεινή διατροφή τη να ακολουθήσω; Δεν με ενδιαφέρει να χάσω κιλά( δεν έχω ανάγκη κιόλας, να πάρω χρειάζεται ) απλά έχω συχαθει να τρώω καθημερινά απέξω τα τελευταία 4 χρόνια και χρειάζομαι κάποιο πρόγραμμα μήπως μπω σε σειρά. Να πάω σε διατροφολογο η μπορώ να ακολουθήσω κάτι generic από το internet?

 

Ψαξου για τροφες με χαμηλο γλυκαιμικο δεικτη. Περα από το πλεονεκτημα να κρατανε χαμηλα τα επιπεδα γλυκοζης, αυτες οι τροφες ειναι φορτωμενες και με πολλα θρεπτικα μικροσυστατικα.

 

Επισης, βαλε στη καθημερινη διατροφη μια σαλατα, 1-2 φρουτα και μερικους ξηρους καρπους (οποιοι σου αρεσουν).

 

Αναφορικα με τον τροπο μαγειρεματος, απλα μειωσε (αν μπορείς εξαφάνισε) τα τηγανητά.

 

Τέλος, ελαχιστοποίησε οτιδήποτε έχει ζάχαρη.

 

Αφου ψαχτεις, ριχνε εδω τις επιλογες σου αν θες να τις συζηταμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ήθελα και εγώ να χάσω κιλά έτσι γρήγορα(τα οποία και έχασα εν μέρη) , μου την έκαναν δώρο αυτήν την ζώνη και την χρησιμοποίησα αρκετες φορές . Όπως τα παιδιά εδώ έτσι και δύο τρεις γυμναστές που ρώτησα μου είπαν πως μόνο καλό δεν κάνει . Όσο αραιά και να την έχεις σφίξει , σου ανεβάζει τοπικά θερμοκρασία που δεν είναι καλό. Μπορείς να πάθεις πολλά σε σχέση με το να μην την φοράς όπως από ζαλάδες μέχρι και λυποθυμια. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει. Εγώ την χρησιμοποίησα την τελευταία βδομάδα και τώρα την επόμενη τρέχουσα είμαι με ζαλάδες και ιλίγγους και είμαι με βιταμίνες και νιώθω άτονια όλη μερα. Ίσως φταίει και αυτή η ζώνη πλην της εξαντλήσεως από τρέξιμο/βάρη σύμφωνα με τα λεγόμενα του γυμναστή και γιατρού που επισκέφτηκα

 

Όσο το έψαξα και μου είπαν και τα παιδιά εδώ, τα σωσίβια μόνο με διατροφή και αεροβική θα φύγουν, όπως και πολύ πολύ νερό!

απλες ερωτησεις με απλες απαντησεις.γιατι ιδρωνουμε;με τον ιδρωτα ο οργανισμος προσπαθει να μην ανεβασει την θερμοκρασια σου;γιατι πρεπει να ιδρωσουμε; για να μην ανεβασουμε θερμοκρασια και να μεινει σταθερη γιατι τα ζωτικα μας οργανα δεν τα πανε καλα με τις διαφορετικες θερμοκρασιες.τι κανει η ζωνη;δεν αφηνει το σωμα να κατεβασει θερμοκρασια.τι κανει ο οργανισμος αφου βλεπει οτι η θερμοκρασια δεν πεφτει;παραγει βγαζει και αλλο ιδρωτα.τι προκαλει αυτο;να σκιζεις τον οργανισμο σου να δουλευει εκτος οριων σαν αμαξι χωρις ventilator. και η ερωτηση η λογικη;μα για ενα βαθμο μιλαμε σιγα την διαφορα.και η απαντηση.οταν σε ολο σου το σωμα η θερμοκρασια ανεβει ενα τριτο βαθμου εισαι αρρωστος.απλα η διαφορα ειναι οτι η ζωνη δεν καλυπτει ολο το σωμα σου ευτυχως σαν κατι στολες .ερωτηση β.μα αλλοι κανουν σαουνα και ειναι ενταξει.το ποσο θες να ζοριζεις τον ευατο σου το κρινεις εσυ.ολα εχουν ενα κοστος.οσο ιδρωνει το σωμα οκ δουλευει αν σταματησει να ιδρωνει και η θερμοκρασια δεν ειναι κανονικη τοτε επικαλουμαστε ολους τους θεους απο τον βουδα μεχρι τον αλλαχ.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλες ερωτησεις με απλες απαντησεις.γιατι ιδρωνουμε;με τον ιδρωτα ο οργανισμος προσπαθει να μην ανεβασει την θερμοκρασια σου;γιατι πρεπει να ιδρωσουμε; για να μην ανεβασουμε θερμοκρασια και να μεινει σταθερη γιατι τα ζωτικα μας οργανα δεν τα πανε καλα με τις διαφορετικες θερμοκρασιες.τι κανει η ζωνη;δεν αφηνει το σωμα να κατεβασει θερμοκρασια.τι κανει ο οργανισμος αφου βλεπει οτι η θερμοκρασια δεν πεφτει;παραγει βγαζει και αλλο ιδρωτα.τι προκαλει αυτο;να σκιζεις τον οργανισμο σου να δουλευει εκτος οριων σαν αμαξι χωρις ventilator. και η ερωτηση η λογικη;μα για ενα βαθμο μιλαμε σιγα την διαφορα.και η απαντηση.οταν σε ολο σου το σωμα η θερμοκρασια ανεβει ενα τριτο βαθμου εισαι αρρωστος.απλα η διαφορα ειναι οτι η ζωνη δεν καλυπτει ολο το σωμα σου ευτυχως σαν κατι στολες .ερωτηση β.μα αλλοι κανουν σαουνα και ειναι ενταξει.το ποσο θες να ζοριζεις τον ευατο σου το κρινεις εσυ.ολα εχουν ενα κοστος.οσο ιδρωνει το σωμα οκ δουλευει αν σταματησει να ιδρωνει και η θερμοκρασια δεν ειναι κανονικη τοτε επικαλουμαστε ολους τους θεους απο τον βουδα μεχρι τον αλλαχ.

Makes sense.  Είπα αφού δεν κάνει κακό ας την πάρω, αλλά αφού το κακό που μπορεί να προκαλέσει είναι μεγαλύτερο από το καλό που προσφέρει, ας το αφήσω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις ετσι; Δεν ειναι τα μονα προιοντα που ειναι αποδεδειγμενα βλαβερα και πωλουνται ελευθερα. Καπιταλισμο εχουμε, ολα στο βωμο του χρηματος (αν και αυτη ειναι αλλη συζητηση).

 

Το θεμα ειναι να ειμαστε υποψιασμενοι και να ενημερωνομαστε. Η μεγαλη παγιδα ειναι να θεωρουμε κατι ασφαλες per se απλα και μονο επειδη δεν το εχει καταργησει καποιος κρατικος φορεας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις ετσι; Δεν ειναι τα μονα προιοντα που ειναι αποδεδειγμενα βλαβερα και πωλουνται ελευθερα. Καπιταλισμο εχουμε, ολα στο βωμο του χρηματος (αν και αυτη ειναι αλλη συζητηση).

 

Το θεμα ειναι να ειμαστε υποψιασμενοι και να ενημερωνομαστε. Η μεγαλη παγιδα ειναι να θεωρουμε κατι ασφαλες per se απλα και μονο επειδη δεν το εχει καταργησει καποιος κρατικος φορεας.

σωστο κ αυτο...βασικα αν θυμασαι διαφημιζουν μια κρεμα με ζελοφαν αν θυμαμαι καλα που τυλιγεσαι κλπ

αυτο λοιπον πριν καμια 10 χρονια το εκανε η μανα μου και εχασε αρκετα κιλα κ ποντους στην περιοχη της κοιλιας και των ποδιων,κατι αναλογο κανει η αυτη η ζωνη Η καμια σχεση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο κ αυτο...βασικα αν θυμασαι διαφημιζουν μια κρεμα με ζελοφαν αν θυμαμαι καλα που τυλιγεσαι κλπ

αυτο λοιπον πριν καμια 10 χρονια το εκανε η μανα μου και εχασε αρκετα κιλα κ ποντους στην περιοχη της κοιλιας και των ποδιων,κατι αναλογο κανει η αυτη η ζωνη Η καμια σχεση ;

και η ζωνη μαλλον αυτο προσπαθει.αν ειναι να χασεις ποντους λογω νερου που χανεται η να φαινεται οτι εχασες που τυλιχτηκες σαν μουμια αυτο ειναι αλλο απο το να χασεις πραγματικα λιπος.σαν να χασεις κιλα που δεν ηπιες νερο μια μερα.η ζυγαρια ναι λιγοτερο θα δειχνει :Pαλλα στην πραξη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ζωνη μαλλον αυτο προσπαθει.αν ειναι να χασεις ποντους λογω νερου που χανεται η να φαινεται οτι εχασες που τυλιχτηκες σαν μουμια αυτο ειναι αλλο απο το να χασεις πραγματικα λιπος.σαν να χασεις κιλα που δεν ηπιες νερο μια κερα.η ζυγαρια ναι λιγοτερο θα δειχνει:P

Παντως τα κράτησε τα κιλά και είναι στα 58 κιλά από τότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο κακο μπορει να κανει μια ζωνη δηλαδη ; Αν ειναι ετσι γιατι τις πουλανε ; να σκοτωσουν κοσμο ;

δεν ειναι οτι θα σε σκοτωσει αλλα δεν θα κερδισεις τιποτα στην πραξη ασχετα που στην θεωρια ολα φαινονται σωστα για καποιον που δεν ξερει.απλα βγαζουν λεφτα.ειναι το ιδιο ακριβως με το βραχιολακι to balance ειναι το ιδιο με τον εξοικονομητη ενεργειας και το ιδιο με fuel saver.ολα μια απατη που ειναι νομιμη.πουλανε κατι δεν σε κλεβουν ασχετα που δεν κανει τιποτα

Παντως τα κράτησε τα κιλά και είναι στα 58 κιλά από τότε..

μαλλον εκανε και καμια διατροφη μαζι.placebo effects.και τα.μικρα γραμματα σε πολλα προιοντα .στο πλαισιο μιας ισορροπημενης διατροφης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...