Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Μπορει καποιος να μου δειξει καποια εικονα ή βιντεο για σωστες πλαγιες εκτασεις με αλτηρες? Εχω μιλησει με δυο γυμναστες ως τωρα και μου τις ειπαν με διαφορετικη σταση χεριων/σωματος και δεν ξερω τι ακριβως παιζει. 

 

Παρεμπιπτοντως ειναι ο 3ος μηνας που κανω συστηματικες προπονησεις και ηδη βλεπω διαφορα στο σωμα. Τη μαμημενη τη διατροφη πρεπει να φτιαξω μονο :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτεινη, αμινοξεα κλπ ναι, στεροιδη κλπ οχι

1.Άρχισε να κάνει βάρη και έτρωγε junk food και κατέληξε γυμνασμένος χοντρούλης.

2.Έκανε cut μειώνοντας θερμίδες και έγινε ripped.

3.Άλλαξε εκγύμναση και άρχισε να τρώει καθαρά και παραπάνω θερμίδες και μετά από ένα χρόνο έγινε τούμπανος. [πήγε στην Βραζιλία για ένα μήνα και ξεφούσκωσε (really?)]

4.Μετά αποφάσισε να γίνει vegan. Άρχισε να τρώει πολύ για να μπορέσει να πάρει παραπάνω θερμίδες ως vegan και ξεκίνησε να ξανατρώει junk food (vegan junk???!!!!!). Κατέληξε πάλι χοντρούλης.

5.Ύστερα έκανε πάλι cut, μετρούσε μάκρος,θερμιδες και τα λοιπά και έφτασε ως vegan στην καλύτερη του φόρμα. 

6.Για άλλη μια φορά το έριξε στο junk food και ξαναχόντρυνε (but why?)

7.Τώρα κάνει πάλι cut και έγινε κομμάτια αλλά και μεγαλύτερος. (it make sense)

 

Βασικά δεν κατάλαβα τίποτα. Μάλλον έχει μπερδευτεί και ο ίδιος. Πάντως στο τέλος μας υπόσχεται το μυστικό της επιτυχίας του (?) αν μπούμε στη σελίδα του. Αν ακολουθήσουμε αυτό το πλάνο που μας έδειξε το πιθανότερο είναι γίνουμε 150 κιλά ή να πάθει ζημιά ο θυρeοειδής μας ή και τα δύο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε 1 χρονο πάντως είχα καταφέρει να χάσω 13 κιλά,έπαιρνα όμως, πρωτεΐνη, αμινοξεα, κρεατινη για 10 μήνες, διατροφή αυγά και τόνο, μετά σταμάτησα για 4 χρόνια και τώρα έχω βάλει 18 κιλά.. Αν συνέχιζα θα ήμουν τώρα σε τέλεια κατάσταση αλλά δεν γινόταν.. Οπότε εγώ είμαι της άποψης ότι τα βοηθήματα κάνουν δουλειά αλλά θέλουν μέτρο όχι χύμα στο κύμα.

 

 

Τώρα σε σχέση με το βίντεο παίζει να έπαθα κ εγώ το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1.Άρχισε να κάνει βάρη και έτρωγε junk food και κατέληξε γυμνασμένος χοντρούλης.

2.Έκανε cut μειώνοντας θερμίδες και έγινε ripped.

3.Άλλαξε εκγύμναση και άρχισε να τρώει καθαρά και παραπάνω θερμίδες και μετά από ένα χρόνο έγινε τούμπανος. [πήγε στην Βραζιλία για ένα μήνα και ξεφούσκωσε (really?)]

4.Μετά αποφάσισε να γίνει vegan. Άρχισε να τρώει πολύ για να μπορέσει να πάρει παραπάνω θερμίδες ως vegan και ξεκίνησε να ξανατρώει junk food (vegan junk???!!!!!). Κατέληξε πάλι χοντρούλης.

5.Ύστερα έκανε πάλι cut, μετρούσε μάκρος,θερμιδες και τα λοιπά και έφτασε ως vegan στην καλύτερη του φόρμα. 

6.Για άλλη μια φορά το έριξε στο junk food και ξαναχόντρυνε (but why?)

7.Τώρα κάνει πάλι cut και έγινε κομμάτια αλλά και μεγαλύτερος. (it make sense)

 

Βασικά δεν κατάλαβα τίποτα. Μάλλον έχει μπερδευτεί και ο ίδιος. Πάντως στο τέλος μας υπόσχεται το μυστικό της επιτυχίας του (?) αν μπούμε στη σελίδα του. Αν ακολουθήσουμε αυτό το πλάνο που μας έδειξε το πιθανότερο είναι γίνουμε 150 κιλά ή να πάθει ζημιά ο θυρeοειδής μας ή και τα δύο.

 

Αν δεις και τα αλλα του βιντεο εξηγει σχετικα με το 6. (Ειχε χασει το motivation του + υποχρεωσεις και συνεχομενα ταξιδια). Επισης ολο αυτο που περιγραφεις ειναι το κλασσικο που κανουν οι περισσοτεροι bulking/cutting. Ολο αυτο το διαστημα ασχετα με τη διατροφη γυμναστικη εκανε κανονικα οποτε δικαιολογει τον ογκο του απλα τωρα που καθαριζει δειχνει καλυτερα.

 

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν πολλοι με στεροιδη ακομη και βιγκαν απλα ο συγκεκριμενος δεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις και τα αλλα του βιντεο εξηγει σχετικα με το 6. (Ειχε χασει το motivation του + υποχρεωσεις και συνεχομενα ταξιδια). Επισης ολο αυτο που περιγραφεις ειναι το κλασσικο που κανουν οι περισσοτεροι bulking/cutting. Ολο αυτο το διαστημα ασχετα με τη διατροφη γυμναστικη εκανε κανονικα οποτε δικαιολογει τον ογκο του απλα τωρα που καθαριζει δειχνει καλυτερα.

 

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν πολλοι με στεροιδη ακομη και βιγκαν απλα ο συγκεκριμενος δεν ειναι

 

Δεν επιμένω για roids απλά είναι αστείο να εκθειάζει, όσoν αφορά στην αλλαγή της εμφάνισής του, την χορτοφαγία όταν έκανε cutting  για 4 μήνες και έτρωγε μπρόκολα, ενώ η βασική του διατροφή ήταν για περισσότερο χρονικό διάστημα junk food και ζωική πρωτεΐνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ΞΕΚΑΘΑΡΑ εχει γινει χρηση αναβολικων . Μην λεμε τωρα οτι θελουμε. Παμε τοσα χρονια γυμναστηριο με διατροφες κτλ , και ξερουμε πως ειναι τα φυσικα σωματα και που ειναι περιπου τα ορια τους. Επισης ποιος φυσικος κατεβαινει σε τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους με τετοια μυικη μαζα?... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν επιμένω για roids απλά είναι αστείο να εκθειάζει, όσoν αφορά στην αλλαγή της εμφάνισής του, την χορτοφαγία όταν έκανε cutting για 4 μήνες και έτρωγε μπρόκολα, ενώ η βασική του διατροφή ήταν για περισσότερο χρονικό διάστημα junk food και ζωική πρωτεΐνη.

Δεν νομίζω ότι το κάνει αυτό, αυτό που είπε είναι ότι κατάλαβε ότι μπορεί να το κάνει χωρίς ζωική πρωτεΐνη. Το ότι έφτασε στα καλύτερα του αν βιγκαν δείχνει ότι μπορεί και χωρίς κρέας όχι ότι μόνο έτσι μπορεί.

Καλα ΞΕΚΑΘΑΡΑ εχει γινει χρηση αναβολικων . Μην λεμε τωρα οτι θελουμε. Παμε τοσα χρονια γυμναστηριο με διατροφες κτλ , και ξερουμε πως ειναι τα φυσικα σωματα και που ειναι περιπου τα ορια τους. Επισης ποιος φυσικος κατεβαινει σε τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους με τετοια μυικη μαζα?...

Αυτος που το κάνει χρόνια σωστά και έχει και ένα χάρισμα από την φύση. Φαρμακομενο σώμα δεν το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης eliasjuve είπε:

Δεν επιμένω για roids απλά είναι αστείο να εκθειάζει, όσoν αφορά στην αλλαγή της εμφάνισής του, την χορτοφαγία όταν έκανε cutting για 4 μήνες και έτρωγε μπρόκολα, ενώ η βασική του διατροφή ήταν για περισσότερο χρονικό διάστημα junk food και ζωική πρωτεΐνη.



 Δεν νομίζω ότι το κάνει αυτό, αυτό που είπε είναι ότι κατάλαβε ότι μπορεί να το κάνει χωρίς ζωική πρωτεΐνη. Το ότι έφτασε στα καλύτερα του αν βιγκαν δείχνει ότι μπορεί και χωρίς κρέας όχι ότι μόνο έτσι μπορεί.
Ο χρήστης Expertr είπε:

Καλα ΞΕΚΑΘΑΡΑ εχει γινει χρηση αναβολικων . Μην λεμε τωρα οτι θελουμε. Παμε τοσα χρονια γυμναστηριο με διατροφες κτλ , και ξερουμε πως ειναι τα φυσικα σωματα και που ειναι περιπου τα ορια τους. Επισης ποιος φυσικος κατεβαινει σε τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους με τετοια μυικη μαζα?...



 Αυτος που το κάνει χρόνια σωστά και έχει και ένα χάρισμα από την φύση. Φαρμακομενο σώμα δεν το λες.

 

Ποιος ειναι αυτος;;;
(Ξερεις οτι οι 90% δεν θα αποδεχτει κανεις οτι παιρνει αναβολικα η οτι εχει παρει)

 

Επειδη καθημερινα τυγχανει να βλεπω πολλα μη αλλα και φαρμακωμενα σωματα απο την αρχη της θεραπειας τους μεχρι το τελος μπορω να ξεχωρισω και εγω κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντα παω την επομενη μερα απλα δεν κανω κινησεις που να δουλευω το συγκεκριμενο κομματι. Οταν ειχα χτυπησει το μεγαλο  και ημουν τυλιγμενος πηγαινα γυμναστηριο και επαιζα ανω κορμο μονο. 

 

Εξαρταται παντα το σημειο που θα κανεις και για τι προπονηση θες να πας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα παω την επομενη μερα απλα δεν κανω κινησεις που να δουλευω το συγκεκριμενο κομματι. Οταν ειχα χτυπησει το μεγαλο  και ημουν τυλιγμενος πηγαινα γυμναστηριο και επαιζα ανω κορμο μονο. 

 

Εξαρταται παντα το σημειο που θα κανεις και για τι προπονηση θες να πας

Ε οχι και την επομενη μερα ρε το τερματισες εσυ δεν κανει πληγη ειναι ...

Σιγουρα παιζει ρολο και το σημειο αλλα οπου και να το κανεις 1 βδομαδα off  επιβαλεται ,εγω δεν παω πιο νωρις .

θελω να χτυπησω ενα ακομα   αλλα θα μου κοψει το προγραμμα  και ετσι οπως το κοβω μονο Σεπτεμβριο θα μπορω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι ρε αλλά αν έχω χτυπήσει πόδι και κουνάω μόνο τα χέρια μου δεν έχει θέμα για αυτό λέω εξαρτάται.

Πήγαινε για Σεπτέμβρη και από άποψη προπονήσεων και ηλίου /θάλασσας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρεσει που ρωτας τον Σπεκτ. Αυτός είναι αρρωστάκι ρε. Θα παθει κανα τροχαιο με σπασμενα ποδια και αριστερο χερι και με το δεξι θα κανει καμψεις δικεφαλων. :P

 

Παλιοτερα που νομιζα οτι ελεγχα την τροφη αλλα στην πραγματικοτητα ετρωγα αναρχα, ειχα δοκιμασει να ζυγιζομαι καθε μερα κι εβλεπα τεραστιες αποκλισεις, μεχρι και 2 κιλα διαφορα ανα μερα. Τωρα που πραγματικα εχω τον ελεγχο της καταστασης, +-100γρ ειναι η καθημερινη αποκλιση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...