Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Damn!

 

Από που αν επιτρέπεται;

Απο την  επισημη αντπροσωπεια στην Ελλαδα για αυτο και περιμενα τοσο καιρο αφου δεν υπηρχαν εδω κλασικα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ισχυει οντως αχχαχα δεν παει καλα 

Εχεις πολυ δικιο σε αυτο .

Συνηθως αυτοι που γκρινιαζουν ειναι λουκουμαδες  δεν εχω γνωρισει κανενα σε υψηλο επιπεδο να ασχολειται με το  τι κανεις ο αλλος .

Οι ανθρωποι που ενδιαφερονται και τελικα πετυχαινουν να εχουν ενα καλο αποτελεσμα  κοιτανε πρωτα απο ολα πως θα βελτιωθουν οι ιδιοι και οχι τι κανει ο αλλος 

Αλλιως πεφτουν  στην κατηγορια που κραζουν οι γκομενες οποια ειναι πολυ ωραια και λενε πως ειναι κομπλεξικες η' ξερω εγω τι αλλη βλακεια τους κατεβαινει στο κεφαλι .

 

καλά αυτό ειναι κλασικό ανάμεσα στους αποτυχημένους , εδώ εγώ που μ έφυγε ο κώλος να φτάσω στο σημείο 0 και να προχωρήσω προς τα πάνω και πάλι είχα να ακούω ότι μαλακία θες , απο 50χρονο μπάρμπα/κεφτέ (30 χρόνια γυμναστήριο κ απ την ώρα π έκοψε το φάρμακο έγινε σαν λουκουμάς) που τρωγόταν επειδή "αμα είχα κ εγώ να τρώω φιλέτα έτσι θα ήμουν " κάθε φορά π με έβλεπε που ο τύπος ηταν πίτες κ κρασία όλη μέρα

μέχρι συγγενείς που στραβομουτσουνιαζαν επειδή "γιατί αυτός έγινε έτσι κ εγώ δε μπορώ να χάσω 10kg τόσα χρόνια"

 

απο κόμπλεξ άλλο τίποτα 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι δεν εχουμε να πάρουμε ενα hell να πιούμε κι άλλοι δίνουν 1000€ σε κίτρινες μπότες δλδ εντάξει....

πηρες macbook  pro εσυ εγω με ενα dellaki ειμαι ...

Επισης αυτες θα μου σωσουν τα δαχτυλα  δεν κοστολογουνται .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρες macbook  pro εσυ εγω με ενα dellaki ειμαι ...

Επισης αυτες θα μου σωσουν τα δαχτυλα  δεν κοστολογουνται .

δάχτυλα του fotis13. Αξία; ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ!!!

 

Αρχηγέ μου με γεια οι μποτάρες τη κάνω για Holmes & μετά φετίτσιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση : πρέπει να είναι μεγάλο ρεμάλι η πλούσιο παιδι δνε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί και πάει δύο φορές στο γυμναστήριο,εδω για χεσιμο δεν πάμε δύο φορές λόγο χρόνου πλάκα μας κάνεις;;;;

κατα κυριο λογο οσοι ξεχωριζουν σε αυτα τα σκηνικα δεν εχουν αναγκη τα χρηματα,δε δουλευουν και εχουν χρονο να γυμναστουν οσο θελουν.εμεις εδω ουτε να φαμε σωστα δεν προλαβαινουμε.

γενικοτερα το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που ξεχωριζουν στο οτιδηποτε,απο extreme sports,πρωταγωνιστες social media και fitnessakides του διαδικτυου δεν εχουν αναγκη απο χρηματα η δουλεια,οποτε εχουν χρονο να αφοσιωθουν και να διαπρεψουν σε αυτα που κανουν,ακομα και αν δεν εχουν ταλεντο η gifted οτιδηποτε.

αλοιμονο σε εμας..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου βαριουνται να γυμναστουν και να τραφουν  οπως πρεπει,τσιμπανε το φαρμακι και εχουν τα αποτελεσματα που τους βολευει για να γ@μησουν κανα κοριτσακι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλιοειπωμένα και ακόμη επικρατεί σύγχυση.

Δεν τρομπάρουν κάποιον αναβολικά και φουσκώνει.

Γυμνάζεσαι σπάνε οι μυικές ίνες - τρως ξαναγίνονται μεγαλύτερες.

Όσο πιο πολύ τέστο γεννάνε οι όρχεις(βασικός αδένας υπάρχουν και άλλοι) τόσο μεγαλύτερη η απορρόφηση των αμινοξέων που χτίζουν τον μυ, από τον οργανισμό.

Υπάρχει γεννητικό όριο παραγωγής τεστο. Εκεί παίρνουν συνθετική (αναβολικά)

Χρειάζεται όμως και περισσότερη προπόνηση αλλά και φαΐ για να αξιοποιηθεί. 

Πόσοι από αυτούς που χαπακώνονται φτάσαν τα όριά τους όμως?

Η μεγάλη μαλακία είναι πως πιτσιρικάδες με τεστο που μπορει να χαρακτηριστεί ως και τοξική (το κλέβω απο τον Dakonblackblade) σκέφτονται τα φάρμακα :(

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μείνετε μαλάκες από το πόσοι παίρνουν αναβολικά και απλά έχουν μέτριο σώμα στην καλύτερη. 

που να δεις σε άλλες χώρες. Έβλεπα enhanced athlete στο youtube (δε θυμάμαι ποιο βίντεο) κ ηταν σε κάποια χώρα π ειναι ελεύθερα αρκετά στα φαρμακεία κ πάνε κ τα παίρνουν νόμιμα. Ε μέχρι και ο ξενοδόχος τους ήταν σε φάρμακο κ δεν γυμναζόταν καν ! καραφλιάσανε . Τους πλισίασε χαλαρά κ τους ρώταγε γιαυτά επειδή τους είδε τουμπανιασμένους. Λέει το μεγαλύτερο ποσοστό των αντρών εδω πέρα κάνει χρήση χωρίς να ξέρουν καν τι χρησιμοποιούν 

λολολολολολ 

 

βέβαια οκ δεν ειναι κ τα ποιο επικίνδυνα αυτά που έπαιρναν απο το φαρμακείο , στην ουσία τεστοστερόνη , αλλα λέω ρε φίλε τι στα κομμάτια , τουλάχιστον ένα κίνδυνο για προστάτη τον έχουν , δεν τους το λέει κανείς? χΔ......

Χιλιοειπωμένα και ακόμη επικρατεί σύγχυση.

Δεν τρομπάρουν κάποιον αναβολικά και φουσκώνει.

Γυμνάζεσαι σπάνε οι μυικές ίνες - τρως ξαναγίνονται μεγαλύτερες.

Όσο πιο πολύ τέστο γεννάνε οι όρχεις(βασικός αδένας υπάρχουν και άλλοι) τόσο μεγαλύτερη η απορρόφηση των αμινοξέων που χτίζουν τον μυ, από τον οργανισμό.

Υπάρχει γεννητικό όριο παραγωγής τεστο. Εκεί παίρνουν συνθετική (αναβολικά)

Χρειάζεται όμως και περισσότερη προπόνηση αλλά και φαΐ για να αξιοποιηθεί. 

Πόσοι από αυτούς που χαπακώνονται φτάσαν τα όριά τους όμως?

Η μεγάλη μαλακία είναι πως πιτσιρικάδες με τεστο που μπορει να χαρακτηριστεί ως και τοξική (το κλέβω απο τον Dakonblackblade) σκέφτονται τα φάρμακα :(

βλέπεις 18χρονα να μη μπορούν να ακολουθήσουν μια απλή διατροφή και να ζοριστούν λίγο και σου λένε θέλω να γίνω σαν εσένα ή ακόμα χειρότερα σαν fitness models κλπ

ε λογικό είναι αφού είναι ΤΟΣΟ delusional κ εκτός πραγματικότητας να τους πιάσει ο κάθε επιτήδειος και να τους εκμεταλλευτεί . Εγώ έχω σταματήσει καν να ασχολούμαι για να δώσω συμβουλές σε αρκετά , με πιάνουν στο γυμναστήριο στο μπίρι μπίρι (ή κ απο παρέες εκτός) 18-20χρονα κ όταν τους λέω την πραγματικότητα ξινίζουν , δεν θέλουν να ακούσουν , θέλουν με ένα μαγικό τρόπο να χτυπήσεις τα δάχτυλα κ να βγουν στην παραλία σαν τον captain america όταν βγήκε απ την κάψουλα 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω πολλους έρχονται μονο για την ποζα. Αλλοι αλλαζουν εκει πετανε τα ρουχα του γυμναστηριου σε ενα φοριαμο, φευγουν ετοιμοι χωρις να κουβαλανε ουτε παππουτσια μαζι τους, επειδη μενω σε κωμοπολη, το ιδιο ατομο με τα ιδια ρουχα το συναντησα το πρωι στο γυμναστήριο, με τα ιδια ρουχα το βραδακι οταν εγω πήγαινα για καφε. Λεω εγω θα ντρεπομουν να μαι ολη την μερα με τα ιδια ρουχα .

 

Ενα πραγμα μου κανει εντυπωση, αλλοι που φαινονται απομακροι, μαγκες μπορει αν τους πεις να παρω τα βαρη να κανω, θα σουν πουν παρτα να κανουκε εναλλαξ, ενω καποιοι που φαινονται γαματοι θα σε κοιτάξουν σαν να σου λενε ρε φιλε δεν μας μαμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορω να βρω τις διατασεις για ολες τις μυικες ομαδες και με κανα βιντεακι?

 

Πρακτικά ψάχνοντας για κάθε μυϊκή ομάδα συγκεκριμένα...

 

Αλλά ένα κανάλι στο youtube με μεγάλη έμφαση στην ορθοσωμική, την αποκατάσταση μυϊκών ανισορροπιών κτλ, με μια πιο "ολιστική" ας πούμε προσέγγιση στη γυμναστική, που βγάζει πολλά βίντεο με στοχευμένες διατάσεις είναι το GuerrillaZenFitness,

https://www.youtube.com/user/GuerrillazenFitness/videos

 

Όσα βίντεο δικά του έχω δει για θέματα που με ενδιέφεραν (rotator cuff, hip flexors κ.α.) ήταν πολύ πληροφοριακά και παραστατικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αναβολικά είτε με τον έναν είτε με τον αλλον τρόπο σκοτώνουν!

 

Ιστορία πρώτη

πριν απο καμιά 20ρια χρόνια,  σε πάρα πολυ κατάσταση με δίωρες καθημερινές 7/7 προπονήσεις και τρώγοντας σαν το ζωο

 

πριν 20 χρονια και βαλε

 

 

είχα πάει  για μπάνιο με δυο άτομα που είχαμε ξεκινήσει απο παιδάκια στο ίδιο γυμναστήριο, αυτοι μετα απο τον πρώτο καιρό φουλ φαρμακωμένοι, δεν καταλάβαινα χριστό απο την συζήτηση τους στην παραλία μιας και μονο για φάρμακα μιλούσαν και αμφιβάλω αν καταλάβαινε τίποτα ακομη και γιατρος αν ήταν στην παρέα!

Πριν λίγες μέρες καθόμουν και σκεφτόμουν εκείνο το μπάνιο στην ωκεανιδα και έλεγα ''κοιτά να δεις ρε φιλε, ημουν για μπάνιο με δυο άτομα, εγώ τώρα χαίρομαι την ζωη μου ενω αυτοι οι δυο δεν υπάρχουν!

ο ενας ηταν ο Γιατρακης που φαγαν πριν λιγους μηνες και ο αλλος ο Γριβας που σκότωσαν πρόσφατα μπροστά στο παιδί του ! Εννοείται οτι κάθε επαφή μαζι τους κόπηκε  από τότε , 20 χρόνια πίσω !

 

Ιστορια δεύτερη

πριν παλι παρα πολλα χρονια πήρα εναν πιτσιρίκο απο το χέρι που ηταν πραγματικά μια σταλιά (μιλάμε για 45 κιλα) τον γύμνασα για 2-3 χρόνια ανελλιπώς και τον έκανα ειλικρινά πάρα μα πάρα πολυ καλο, τον μεταμόρφωσα τον έκανα 70 κιλα άνθρωπο !

είχε θέληση βέβαια γυμναζόταν σαν σκυλι και έτρωγε παρα πολυ και καλά .. έπειτα χαθήκαμε, πήγε Σαρωνίδα εγινε λιμενάρχης παντρεύτηκε έκανε και παιδάκι και τα λέγαμε αραιά και που απο το φουμπου χρόνια πολλα και τετοιες  μαλακίες !

σε όλο αυτο το διάστημα ο φιλος μας εγινε τεράστιος , μπήκε πάρα πολύ δυνατά στο φάρμακο κατέβαινε σε αγώνες με πολλες διακρίσεις κτλ κτλ ..

πριν λιγους μηνες, ο γιος του 8 χρονών πήγε πανω απο το κρεβάτι οπου 'κοιμόταν' ο μπαμπάς του και του έλεγε μπαμπά μπαμπα σήκω , αλλα εκείνος δεν τον άκουγε μιας και είχε πεθάνει στον υπνο του ! η συνέχεια οκ τραγική δεν θελω να την θυμάμαι καν ..

 

Αυτά  .. οι ιστορίες δεν ειναι άσχετες μεταξύ τους, ολους είτε άμεσα ειτε έμμεσα τα αναβολικά τους σκότωσαν !

Αν έστω και ενας πιτσιρίκος που σκέφτεται να μπει σε θεραπεία διάβασε κάποτε αυτο το μήνυμα και κάνει πισω θα εχει πιάσει τόπο ο χρονος που ξόδεψα να σας πω τις ιστορίες μου παλιο τεντιμπόηδες !

 

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...