Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά δεν υπάρχει άτομο εδώ πέρα να μην έχει αναφέρει πως το 2Χ σωματικό βάρος και άνω απευθύνεται σε υγιείς ανθρώπους όταν κάνει τέτοιες προτάσεις, ούτε έχω δει να προτείνουν σκόνες αβέρτα στον κάθε έναν, η πρώτη ερώτηση συνήθως είναι : έχεις καθαρίσει τελείως τη διατροφή σου;

 

Και μιας και είπα σκόνες... Έλεγα λοιπόν να πάρω την extreme milk chocolate της on να φτιάχνω πρωτεΐνικές μπάρες χωρίς να ζητιανεύω μέχρι που ψάχνοντας για εύγεστες whey διάβασα για τη scitec professional και είδα κόσμο να την εκθειάζει για τη γεύση της. Δώστε τα φώτα σας αν έχετε κάτι να πείτε επ' αυτού κι αν υπάρχει σοβαρός λόγος να προτιμήσω τη μια έναντι της άλλης. 

 

 

Δεν ειπα για σκονη φιλε, αυτη την ποσοτητα ανετα την παιρνεις απο τροφη.

Για whey αν βρεις βρες grass-fed αλλα πρεπει να ναι πανακριβη. Αν και για μενα πεταμενα λεφτα :P Υπαρχουν ενα σωρο πηγες πρωτεινης σε τροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδιά δεν υπάρχει άτομο εδώ πέρα να μην έχει αναφέρει πως το 2Χ σωματικό βάρος και άνω απευθύνεται σε υγιείς ανθρώπους όταν κάνει τέτοιες προτάσεις, ούτε έχω δει να προτείνουν σκόνες αβέρτα στον κάθε έναν, η πρώτη ερώτηση συνήθως είναι : έχεις καθαρίσει τελείως τη διατροφή σου;

 

Και μιας και είπα σκόνες... Έλεγα λοιπόν να πάρω την extreme milk chocolate της on να φτιάχνω πρωτεΐνικές μπάρες χωρίς να ζητιανεύω μέχρι που ψάχνοντας για εύγεστες whey διάβασα για τη scitec professional και είδα κόσμο να την εκθειάζει για τη γεύση της. Δώστε τα φώτα σας αν έχετε κάτι να πείτε επ' αυτού κι αν υπάρχει σοβαρός λόγος να προτιμήσω τη μια έναντι της άλλης. 

τοξο παρε μου και μενα κατι δωρο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι δυναμη

 

https://www.youtube.com/watch?v=_ojp1Q1qZHY

 

https://www.youtube.com/watch?v=13GwZmcLS68

 

https://www.youtube.com/watch?v=Sa75VXdAij0

 

https://www.youtube.com/watch?v=AvrzgKsRnJ0

 

Ας βαλουμε κ ενα callisthenics

 

https://www.youtube.com/watch?v=wIoCjcKlcCg

 

Παρατηρηστε πως καποιοι απο αυτους δεν φαινονται ιδιατεροι φουσκωτοι η πρησμενοι αλλα ειναι πολυ πιο δυνατοι απο εναν φουσκωτο bodybuilder

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι για κράνος έλεγε πιο πάνω νομίζω, αυτό να του πάρουμε.

 

θα μας πει οτι την βγαζουμε φτηνα αμα του παρουμε το κρανος:P
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, αλλα το οριο πρωτεινης παει με τη μερα και οχι με την ωρα. Αυτο που λεγανε παλια να τρως μεχρι 30γρ ανα γευμα εχει καταριφθει. Πλεον το οριο μεγιστης απορροφησης ειναι περιπου 2φορες το βαρος σου ισως και λιγο παραπανω. Δηλαδη αν εισαι 80 κιλα μπορεις σιγουρα να απορροφησεις μεχρι 160γρ τη μερα

 

Δηλαδή εγώ που ειμαι 90κ μπορώ να χτυπήσω ανετα μια 200αρα γρ. πρωτεΐνης σε ένα γεύμα, σωστά?

θα κοπανάω το πρωι που θα ξυπνάω 4/5 σκουπακια whey,  ασπράδια , κοτόπουλα θα γίνεται η απορρόφηση όπως λες μεσα σε 10 λεπτακια και μετα θα ειμαι κομπλέ !

Αλήθεια, αφού τώρα με τις νεες έρευνες το οριο δεν παει με την ωρα, πόσο πάει με την ημέρα? η πάει με τον μήνα?

 

Πολυ τις γουστάρω αυτες τις νεες ερευνες ρε φιλε, μας εχουν ανοίξει τα ματια, τωρα με το νετ εχουμε εμπλουτίσει ολοι γνώσεις, απλά μια καλη σύνδεση στο ίντερνετ χρειαζόμαστε για να τουμπανιασουμε και τίποτα αλλο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εγω που ειμαι 90κ μπορω να χτυπήσω ανετα μια 200αρα γρ. πρωτεΐνης σε ενα γευμα , σωστά?

θα κοπανάω το πρωι που θα ξυπνάω 4/5 σκουπακια whey,  ασπράδια , κοτόπουλα θα γινεται η απορρόφηση οπως λες μεσα σε 10 λεπτακια και μετα θα ειμαι κομπλέ !

Αλήθεια, αφού τωρα με τις νεες έρευνες το οριο δεν παει με την ωρα, πόσο πάει με την ημέρα? η πάει με τον μήνα?

 

Πολυ τις γουστάρω αυτες τις νεες ερευνες ρε φιλε, μας εχουν ανοίξει τα ματια, τωρα με το νετ εχουμε εμπλουτίσει ολοι γνώσεις , απλα μια καλη σύνδεση στο ινερνεντ χρειαζόμαστε για να τουμπανιασουμε και τίποτα αλλο !

 

Mε τη μερα παει. Οχι δεν ειναι το ιδιο να φας 200 με την μια (βασικα ειναι αδυνατο κιoλας). ουτε ειπα οτι θα γινει η απορροφηση σε 10 λεπτα.

 

Με τη λογικη σου δηλαδη αν αντι να φαω 6 γευματα των 30γρ φαω 3 γευματα των 60 , η μιση πρωτεινη θα παει χαμενη σαν να μην την ετρωγα λολ. Δεν ειναι ετσι.

Σου ειπα οτι το οριο ανα ημερα ειναι πανω κατω λιγο πανω απο 2 φορες το βαρος σου σε γρ. Αλλα εξαρταται και τον ανθρωπο. Καποιος που αθλειται χρονια και ειναι πολυ μυωδης μπορει να αξιοποιησει πολυ περισσοτερη πρωτεινη.

 

 

 

 

 

Aν επιμενεις να πιστευεις σε μυθους που εχουν καταριφθει χρονια, δικο σου θεμα, κανε το research σου και πες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω εναν που να αγαπαει αυτο που κανει, να εχει μεταδοτικοτητα και να ψαχνεται συνεχως.Αν αυτος απο τα σεμιναρια που λεμε σαν παραδειγμα αγαπαει την δουλεια του θα φροντισει να μαθει οτι ειναι απαραιτητο και θα διαβαζει οτι χρειαζεται συνεχεια.

Μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα, κατι που να θελει τοσα χρονια εκπαιδευσης που να μην μπορει να το μαθει καποιος που δεν εχει παει τεφαα?

Προσωπικα προτιμω γυναικα trainer πρωτον γιατι τα παω καλυτερα γενικα με τις γυναικες και δευτερον ενδιαφερονται καπως περισσοτερο απο οτι οι αντρες (για προσωπικες εμπειριες αναφερομαι οχι οτι ντε και καλα ετσι ειναι) εχω πετυχει παμπολες φορες σε αντρες trainers να γραφουν νεους στα καλιμπαλικια τους και να τους αφηνουν να βγαζουν ολο το προγραμμα λαθος επειδη ειδαν 2-3 μ***νια και πηγαινουν να κανουν το κλασικο γλυτζικο πεσιμο

 

και πως θα το καταλάβω εγώ ότι αυτό που κάνει το αγαπάει?

πχ δεν είναι υποχρεωτικό να έχει τελειώσει κάποιος τεφαα για να δουλέψει σε γυμναστήριο οποίος νανε αρκεί να βρει δουλειά και πληρώνει και περνει ένα χαρτί από σεμινάριο και αν μάθει και κάτι

μπορώ να συνεννοηθω να κάνω κάποιες μέρες δοκιμαστικά? έχει τύχει σε κανέναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση, ρώτα κάποιον απ' τους οικείους σου για κάποιο γυμναστήριο, εφόσον πηγαίνουν. Αλλά, όπως και να 'χει, δεν χάνεις τίποτα με το να περάσεις μια βόλτα από κάποιο γυμναστήριο, να συζητήσεις μαζί τους και να κάνεις μηνιαία συνδρομή. Έτσι, θα το δεις στην πράξη - κι αν δεν σου αρέσει αυτό, τότε περνάς στο επόμενο. Και για το αν κάνει σωστά τη δουλειά του, θα το δεις στην πράξη. Δεν θα είναι φευγάτος ή θα παίζει με το κινητό του ή θα φλερτάρει, αλλά θα έχει τον νου του στον κόσμο, θα είναι πρόθυμος να βοηθήσει κλπ Στο φινάλε, μπορείς να κάνεις και μια έρευνα στο διαδίκτυο για τον τρόπο εκτέλεσης της Χ άσκησης και να διασταυρώσεις τις πληροφορίες, ώστε να σιγουρευτείς πως κάνεις σωστά τις ασκήσεις. Όπως υπάρχει κι η επιλογή να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον προχωρημένο από εκεί μέσα. Γενικά, είναι μέχρι να το πάρεις απόφαση να δραστηριοποιηθείς. Τα υπόλοιπα τα βρίσκεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα για σκονη φιλε, αυτη την ποσοτητα ανετα την παιρνεις απο τροφη.

Για whey αν βρεις βρες grass-fed αλλα πρεπει να ναι πανακριβη. Αν και για μενα πεταμενα λεφτα :P Υπαρχουν ενα σωρο πηγες πρωτεινης σε τροφη

180-200 γρ πρωτείνης είναι πολυυυ πράμα.

Αυτό το άνετα δεν νομίζω να ισχύει για όλους. Και από οικονομικής πλευράς και από την ικανότητα κάποιου να κατεβάζει ποσότητες και από θέμα χρόνου.

Από περιέργεια πιο είναι το πλάνο διατροφής σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννο, έχουν αλλάξει τα πραματα. Πέρα απο τις έρευνες ειναι και πολλοί που τη βγάζουν και με ενα γεύμα τη μερα και μια χαρά τούμπανα ειναι. Αν σε βολεύει / έχεις μάθει το μοτίβο των 6*30 κρατά το, μια χαρά ειναι. Αλλα μην το χεις ευαγγέλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

180-200 γρ πρωτείνης είναι πολυυυ πράμα.

Αυτό το άνετα δεν νομίζω να ισχύει για όλους. Και από οικονομικής πλευράς και από την ικανότητα κάποιου να κατεβάζει ποσότητες και από θέμα χρόνου.

Από περιέργεια πιο είναι το πλάνο διατροφής σου;

 

πρωι 4-5 αυγα , απο κει και περα αλλα 2-3 γευματα κρεας (μπριζολες, κοτοπουλο η κιμας) η καποιες μερες σολωμος η αλλα ψαρια, + υδατανθρακα (κυριως ρυζι,πατατες), μερικες μερες καποια φρουτα 

 

συνηθως παιζω 160-200γρ πρωτεινη τη μερα (ειμαι γυρω στα 86 κιλα)

 

 

Μερικες μερες αντι για γευμα με κρεας μπορει να φαω γιαουρτι με φρουτα (τοταλ 0% μισο κιλο σου δινει 50+ γρ πρωτεινη)

 

Θερμιδες δεν μετραω αλλα πρεπει να βγαινουν περιπου 3000, ισως λιγο λιγοτερο η λιγο περισσοτερο καποιες μερες

Με αυτη τη διατροφη μενω στα κιλα που ειμαι τωρα(85-86) ή παιρνω λιγο καποια μαζα (1 κιλο το μηνα ) στοχος ειναι μολις φτασω τα 87-88 κιλα να κοψω για 1 μηνα και να πεσω στα 85 που ειναι και οτι πρεπει για το υψος μου (1.86)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...