Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 
 

 

 

To θέμα είναι οτι ο rich piana και όλοι οι σημερινοί bodybuilders το παρακάνουν με τα αναβολικά και πάρα πολλοί πεθαίνουν νέοι. Συνήθως οι bodybuilders της γενιάς του frank zane και του arnold πιο μετά έπαιρναν λιγότερα και όχι όλο τον χρόνο και γι'αυτο ζουν οι περισσότεροι. Ο frank zane είναι 75 ετών και είναι μια χαρά στην υγεία του και ακόμα γυμνασμένος.

 

Και να είστε σίγουροι οτι στις γυναικες δεν αρέσουν οι υπερβολικά μυώδεις άντρες σαν τον rich piana. Για τις γυναίκες ,αλλά και για τους περισσότερους άντρες το ιδανικό σώμα είναι αυτο του frank zane oταν ήταν off cycle

 

Εδω χωρίς αναβολικά

5.png
 

3.png
 
 
 
 
Και εδω με αναβολικά

 

 

 

Off cycle για εναν μηνα ισως,χωρις αναβολικα τετοιο σωμα δεν φτιάχνεις.

 

Επισης γιατι παντα πρεπει καποιος να αναφερει το τι αρεσει στις γυναικες? νομιζεις πως ο λογος που ασχολουνται με το bodybuilding ειναι οι γυναικες?

 

Ακομα και φυσικα να κανεις το "αθλημα" υπαρχουν πολυ σημαντικοτεροι τομεις που  μπορεις να δουλεψεις ωστε να αρεσεις στις γυναικες απο το να ξοδευεις 2 ωρες την ημερα 5-7 μερες  την εβδομαδα για αυτο τον σκοπο.

 

Το τι αρεσει και τι δεν αρεσει ειναι θεμα του καθε ατομου,μπορω να σου πω οτι υπαρχουν παρα πολλες γυναικες που τους τρεχουν τα σαλια οταν βλεπουν μυς ωστοσο το κριβουν για να μην φανουν λυσσάρες και δήθεν οτι εχουν επιπεδο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το υπερβολικό ναι δεν αρεσει.. τουλάχιστον στον κύκλο μου.

 

δλδ και εγω που εχω παρε τωρα αρκετουτσικα (απο τα 60 εχω φτασει τα 68κιλά) και το πανω σωμα εχει αρχίσει και θεριέβει πέφτουν αρνητικά σχόλια από γυναίκες.. η το κάνουν σκόπιμα η δεν τους αρέσει το above average σωμα με μυς θέλουν πακιδες..

 

από άντρες τα σχόλια ειναι μόνο θετικά.

 

I don't give shit .. καινουργια χρονια (απορώ πως πέρασε) καινούργιοι στόχοι ελπίζω φέτος να φτασω εκει που θέλω μιας και εφτιαξα μια καλή βάση! αντε θεε βοήθα και λιγο με τη διατροφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αδελφό-επιστιμονας νομιζω εκανε ενα εξαιρετικο βιντεο στο συγκεκριμένο τοπικ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iQlIPOTbuH8

 

 

Γιατι να κυνηγησεις το καλο οταν εχεις την σιγουρια του μετριου και εχεις το πανω χερι?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα καλέ μου γρόσερι να φάμε το κοτοπουλάκι μας που τόσο σου αρέσει να γίνουμε δυνατά παιδιά.  :P

 

 

βρηκα πατέντα τωρα τα κανω μπιφτέκια κοτόπουλα λίγο καλυτερα..χαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργεί το σύστημα με το βάρος. Αρχές προηγούμενης εβδομάδας έχοντας επιστρέψει από διακοπές ανεβαίνω στη ζυγαριά: 53.6

 

Οκ, πέρα από υγρά δεν θα έβαλα και λίπος; Έτρωγα κάθε μέρα γλυκά! Επιστρέφω, στρώνω διατροφή, αλλά κάθονται γενέθλια. Ξανά τούρτα, ένα κομμάτι πίτσα κι επειδή είχα φέρει και γλυκό μαζί μου από τις διακοπές, κάνω κι εκεί δύο παρασπονδίες. Τα υπόλοιπα γεύματα όπως πρέπει. Ανεβαίνω στη ζυγαριά περιμένοντας μικρή ή καθόλου απώλεια: 52.3

 

Δεν βγάζω άκρη. Χωρίς να θέλω να πω ότι θα πλακωθώ στα γλυκά, με κοροϊδεύει το σώμα μου.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολλοι οι παράγωντες που εχουν να κανουνε με τα νουμερα της ζυγαριάς (οκ καλο να εχεις ένα μπούσουλα) αλλά για μένα ειναι ο καθρεύτης η και τα measurments σε συγκεκριμένα σημεία..

 

άρα μην τρελένεσαι τόσο τι θα δείξει.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις πάθει ψύχωση με τη ζυγαριά ΜΕ φαίνεται... το θέμα δεν είναι το νούμερο, αλλά η εικόνα....θα σε ικανοποιούσε στα 52.3 να είσαι με fluffy δερματάκι? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάθει ψύχωση, απλώς με τον καθρέφτη μόνο δεν τα βγάζω. Αν έχω κακή ψυχολογία μπορεί να με βλέπω τεράστια.  :P

 

Έπεσε κι η κοιλίτσα που είχε φουσκώσει, είμαι και πάλι φλατ. Αυτό μπορώ να το δω, απλώς λέω ότι δεν περίμενα να γίνει τόσο άμεσα και με όχι καλό πρόγραμμα, μην λέω ψέματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάθει ψύχωση, απλώς με τον καθρέφτη μόνο δεν τα βγάζω. Αν έχω κακή ψυχολογία μπορεί να με βλέπω τεράστια.  :P

 

Έπεσε κι η κοιλίτσα που είχε φουσκώσει, είμαι και πάλι φλατ. Αυτό μπορώ να το δω, απλώς λέω ότι δεν περίμενα να γίνει τόσο άμεσα και με όχι καλό πρόγραμμα, μην λέω ψέματα.

Μπορεί να ζυγιστείς αύριο και να είσαι 1+ δεν είναι το ζύγισμα πανάκεια, απλά μια ενδεικτική μέτρηση σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή μέσα στη μέρα .

 

φωτογράφιζε το σώμα σου και κάνε συγκρίσεις ε του φούστη δλδ αν σε βλέπεις και κει τεράστια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά. Αξιζει το ελλειπτικό στο σπίτι?

 

Σκέφτομαι, μιας και δεν την παλεύω με τίποτα να πηγαίνω για τρέξιμο, να πάρω αυτό εδώ.

 

http://www.skroutz.gr/s/7974572/Kettler-Cross-M-7647-900.html#specs

 

Θα έχω πόλυ γρήγορη πρόσβαση στο σπιτι, τα πρωινά πχ, χωρίς να πρέπει να υποστώ την βαρετή διαδικασία: βάλε ρούχα, παπουτσια, πήγαινε μέχρι το γήπεδο...κλπ κλπ.

 

Θα συνδυάσω άμεση αερόβια μετά τα βαρη που έχω σπίτι(έχω και σκοινακι, άλλο που να χωροπηδαω 100κιλα βόδι?).

 

έχει κανείς σπίτι του; αξίζει; ευχαριστώ guys...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά. Αξιζει το ελλειπτικό στο σπίτι?

 

Σκέφτομαι, μιας και δεν την παλεύω με τίποτα να πηγαίνω για τρέξιμο, να πάρω αυτό εδώ.

 

http://www.skroutz.gr/s/7974572/Kettler-Cross-M-7647-900.html#specs

 

Θα έχω πόλυ γρήγορη πρόσβαση στο σπιτι, τα πρωινά πχ, χωρίς να πρέπει να υποστώ την βαρετή διαδικασία: βάλε ρούχα, παπουτσια, πήγαινε μέχρι το γήπεδο...κλπ κλπ.

 

Θα συνδυάσω άμεση αερόβια μετά τα βαρη που έχω σπίτι(έχω και σκοινακι, άλλο που να χωροπηδαω 100κιλα βόδι?).

 

έχει κανείς σπίτι του; αξίζει; ευχαριστώ guys...

Η εταιρια ειναι πολυ καλη. Αν κανεις με συνεπεια την αεροβια σου μονο κερδισμενος θα βγεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζυγίζομαι καθε πρωί εδώ και παρά πολύ καιρό, εχει γίνει συνήθεια πια. Με την κλασσικη διατροφή είχα αυτες τις παράλογες αυξομειώσεις όπως εσυ τόξο. Μεχρι και 2 κιλα απο μερα σε μερα, χωρίς να εχει αλλάξει κάτι φοβερό στη διατροφή. Προφανώς ήταν θέμα κατακράτησης νερών, πάντως το ζύγισμα είχε πάψει να ειναι αξιόπιστος δείκτης.

 

Με IF τέρμα αυτα. Το βάρος πλέον ακολουθεί τη διατροφή με καθολα λογικό τροπο. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό αλλα ανέκτησε τη χαμένη αξιοπιστία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...