Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γυμνάζεσαι σπίτι σου ή στο γυμναστήριο?

Αν πας γυμναστήριο και ο γυμναστής το πρώτο που σου είπε δεν ήταν το πως να αναπνέεις τότε ήταν τραγικός!

 

Εν ολίγοις, πες ότι ξαπλώνουμε να κάνουμε τα κλασικά ροκανισματα, βγάζουμε τον αέρα όταν ανεβαίνουμε και τον παίρνουμε όταν κατεβαίνουμε!

 

 

Τον αέρα..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

????????

Σπίτι κάνω μόνος μου. Όταν εισπνέεις φουσκωνεις το στήθος ή την κοιλιά; (γενικά για όλες τις ασκήσεις). Ρωτάω γιατί όταν κάνω ώμο και ανοίγω - σηκώνω τα χέρια μου διάβασα εδώ πως πρέπει να εκπνέω αλλά εμένα μου φαίνεται πιο φυσικό εισπνέω. Καθώς μπαίνει ο αέρας μέσα και φουσκώνει το στήθος είναι σαν να παίρνω δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ παιδιά κλεινω εναν χρονο από κλασσικό χέρι ποδηλάτη ζελεδάκι

 

εφτασα εδώ μοχοχο υπερχαρουμενος ελπιζω να παει και αυτη τη χρονιά καλά

Screen_Shot_2017-08-30_at_15.56.10.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fro θα στο πω πολύ απλά να το καταλαβαίνεις και ισχύει για όλες ανεξαιρέτως τις ασκήσεις!

 

Στο εύκολο μέρος της ασκήσεις παίρνουμε τον αέρα και στο δύσκολο (όταν βάζουμε δύναμη δηλαδή) τον βγάζουμε!

Πιο απλά δεν γίνεται να στο εξηγήσει κανείς!

 

Γρος ωραίος ρε παίχτη μπράβο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσύ απότι έχω καταλάβει θες κάτι ποιο προχωρημένο οπότε λογικό ειναι να σου πάρει και χρόνια natural 

 

 

λες να μην τα ξέρω; το key είναι η διάρκεια με υπομονή. Όμως από τη φύση μου είμαι ανυπόμονη και γκρινιάρα ... γυναίκα γαρ :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fro θα στο πω πολύ απλά να το καταλαβαίνεις και ισχύει για όλες ανεξαιρέτως τις ασκήσεις!

 

Στο εύκολο μέρος της ασκήσεις παίρνουμε τον αέρα και στο δύσκολο (όταν βάζουμε δύναμη δηλαδή) τον βγάζουμε!

Πιο απλά δεν γίνεται να στο εξηγήσει κανείς!

 

Γρος ωραίος ρε παίχτη μπράβο.

Maus με θυμάσαι ρε συ?

 

20140529_164914.jpg

20170830_213926.jpg

 

Από τα 65 που ήμουν έφτασα 76 και στα κιλά βαράω 100 κιλά στήθος 1 επανάληψη.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Maus με θυμάσαι ρε συ?

 

20140529_164914.jpg

20170830_213926.jpg

 

Από τα 65 που ήμουν έφτασα 76 και στα κιλά βαράω 100 κιλά στήθος 1 επανάληψη.

στο κομματι της κοιλιας φαινεσαι μπουλης :P χερια εχουν παρει. Δουλεψε λιγο ωμους, θα δειξει πολυ καλυτερο το σωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κομματι της κοιλιας φαινεσαι μπουλης :P χερια εχουν παρει. Δουλεψε λιγο ωμους, θα δειξει πολυ καλυτερο το σωμα

Λίγο πήρε και η κοιλιά αφού τρώω σαν να μη ύπαρχει αύριο αν και δεν τρώω junk food απλά το πολύ ταχίνι το μέλι και οι κρόκοι δίνουν λίπος. Θα την ρίξω με αεροβική το χειμώνα λίγο χρειάζεται. Ωμους βαράω στρατιωτικές 45 κιλά 5αρες επαναλήψεις 5 σετ μέρα παρά μέρα.

 

Αν δεν έτρωγα έτσι δεν πήγαινε άλλο ήμουν 65 κιλά 2.5 χρόνια και εδώ και 5 μήνες περνω αβέρτα. Αλλιώς δεν ανέβαινα σε δύναμη. Και το στήθος έχει πάρει πάρει πάρα πολύ θα βγάλω και χωρίς μπλούζα. Κάνω τα 90 κιλά 4 φορές ενώ πριν 6 μηνες έβγαζα μονή με το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται σε θυμάμαι μια χαρά πας, φόρτωσες, μπράβο!

 

Άσε τα μέλια και τα ταχίνια και πλακώσου στον μοσχαρίσιο κιμά κ στο γάλα αν δεν έχεις θέμα κοπάνα τουλάχιστον 1 λίτρο πλήρες την ημέρα!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πήρε και η κοιλιά αφού τρώω σαν να μη ύπαρχει αύριο αν και δεν τρώω junk food απλά το πολύ ταχίνι το μέλι και οι κρόκοι δίνουν λίπος. Θα την ρίξω με αεροβική το χειμώνα λίγο χρειάζεται. Ωμους βαράω στρατιωτικές 45 κιλά 5αρες επαναλήψεις 5 σετ μέρα παρά μέρα.

 

 

Δεν τρως junk food  αλλα δεν φαινεται να σε βοηθησε πολυ αυτο στο συνολικο αποτελεσμα ...

Το σωμα σου θελει μορφοποιηση ,σιγουρα εχει βελτιωθει απο το "πακιστανικο" που ηταν ,κατα τα αλλα οτι ειπε ο Μau με μελι και ταχινι δεν γ... σε κανεις .

Αλλες τροφες ειναι καταληλοτερες για το ειδος και το αποτελεσμα της γυμναστικης που επιδιωκουμε .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πήρε και η κοιλιά αφού τρώω σαν να μη ύπαρχει αύριο αν και δεν τρώω junk food απλά το πολύ ταχίνι το μέλι και οι κρόκοι δίνουν λίπος. Θα την ρίξω με αεροβική το χειμώνα λίγο χρειάζεται. Ωμους βαράω στρατιωτικές 45 κιλά 5αρες επαναλήψεις 5 σετ μέρα παρά μέρα.

 

Αν δεν έτρωγα έτσι δεν πήγαινε άλλο ήμουν 65 κιλά 2.5 χρόνια και εδώ και 5 μήνες περνω αβέρτα. Αλλιώς δεν ανέβαινα σε δύναμη. Και το στήθος έχει πάρει πάρει πάρα πολύ θα βγάλω και χωρίς μπλούζα. Κάνω τα 90 κιλά 4 φορές ενώ πριν 6 μηνες έβγαζα μονή με το ζόρι.

Hey bro, μπράβο ρε, εμείς βλέποντας σαρβάιβο κρεμάσαμε και εσύ έγινες ντούκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εχω θεματάκι. Χτύπησα ''πλατό'' στο τρέξιμο κ δεν μπορώ να κατεβάσω χρόνους.

 

Ο ΔΜΣ μου είναι μια χαρά (1,85 ύψος - 78 κιλά). 

Το όριο σε απόσταση που τρέχω είναι τα 10χλμ (μπορώ κ περισσότερα εννοείται) κ θέλω να μειώσω τον χρόνο που κάνω το 5άρι.

 

Αυτήν τη στιγμή κάνω τα 5 σε 23 - 24:30. Δεν μπορώ να δω κάποια βελτίωση. Την μια θα πάω στα 23 κάτι την άλλη κοντά στα 25.

Στόχος μου είναι να τα βγάζω κάτω από 20 λεπτά.

 

Επίσης θέλω τα 3 να τα βγάζω εντός 12 λεπτών. Γίνεται? Τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθώ? Συμπλήρωμα σιδήρου θα βοηθήσει?

Καμιά κρεατίνη?

 

Την εβδομάδα τρέχω κάπου 30-40 χλμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παίδες εχω θεματάκι. Χτύπησα ''πλατό'' στο τρέξιμο κ δεν μπορώ να κατεβάσω χρόνους.

 

Ο ΔΜΣ μου είναι μια χαρά (1,85 ύψος - 78 κιλά). 

Το όριο σε απόσταση που τρέχω είναι τα 10χλμ (μπορώ κ περισσότερα εννοείται) κ θέλω να μειώσω τον χρόνο που κάνω το 5άρι.

 

Αυτήν τη στιγμή κάνω τα 5 σε 23 - 24:30. Δεν μπορώ να δω κάποια βελτίωση. Την μια θα πάω στα 23 κάτι την άλλη κοντά στα 25.

Στόχος μου είναι να τα βγάζω κάτω από 20 λεπτά.

 

Επίσης θέλω τα 3 να τα βγάζω εντός 12 λεπτών. Γίνεται? Τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθώ? Συμπλήρωμα σιδήρου θα βοηθήσει?

Καμιά κρεατίνη?

 

Την εβδομάδα τρέχω κάπου 30-40 χλμ.

 

4 λεπτα το χιλιαρι δεν ειναι και ευκολο. Αρχισε διαλλειματική αλλιως δεν προκειται να δεις βελτιωση γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται σε θυμάμαι μια χαρά πας, φόρτωσες, μπράβο!

 

Άσε τα μέλια και τα ταχίνια και πλακώσου στον μοσχαρίσιο κιμά κ στο γάλα αν δεν έχεις θέμα κοπάνα τουλάχιστον 1 λίτρο πλήρες την ημέρα!

Το 1 λίτρο γάλα το πίνω καθημερινά. Φτιάχνω 1.5 κιλό με τα παρακάτω:

 

Βρομη

Ταχίνι

Μέλι

Σταφίδες

Μαύρη σοκολάτα

 

Ψήσιμο στο φούρνο και γίνεται ένα απίστευτο μουσλι με αρκετές θερμίδες μαζί με το γάλα κάθε πρωί ένα μπολ γεμίζω. Πρέπει να τρώω καθημερινά κρέας δίκιο έχεις απλά δεν βολεύει πάντα. Γάλα και 2 λίτρα πίνω δεν έχω θέμα πάντως.

Δεν τρως junk food αλλα δεν φαινεται να σε βοηθησε πολυ αυτο στο συνολικο αποτελεσμα ...

Το σωμα σου θελει μορφοποιηση ,σιγουρα εχει βελτιωθει απο το "πακιστανικο" που ηταν ,κατα τα αλλα οτι ειπε ο Μau με μελι και ταχινι δεν γ... σε κανεις .

Αλλες τροφες ειναι καταληλοτερες για το ειδος και το αποτελεσμα της γυμναστικης που επιδιωκουμε .

Είναι αλήθεια ότι έχω δώσει κυρίως βάρος σε χέρια στήθος πλάτη και απλά τρώω μεγάλες ποσότητες ώστε να βάλω κιλά. Η γράμμωση ειδικά στην κοιλιά έχει φύγει και σίγουρα θα το φτιάξουμε απλά έχω στόχο τα 80 κιλά για φέτος να μπορώ να βγάλω 110 κιλά στήθος μονη και μετά θα πρέπει να καθαρίσω όσο γίνεται με όσο το δυνατόν λιγότερο χασιμο μυς. Αν συνέχιζα στο παλιό τροπάρι ακόμα 65 θα ήμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...