Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 1 λίτρο γάλα το πίνω καθημερινά. Φτιάχνω 1.5 κιλό με τα παρακάτω:

 

Βρομη

Ταχίνι

Μέλι

Σταφίδες

Μαύρη σοκολάτα

 

Ψήσιμο στο φούρνο και γίνεται ένα απίστευτο μουσλι με αρκετές θερμίδες μαζί με το γάλα κάθε πρωί ένα μπολ γεμίζω. Πρέπει να τρώω καθημερινά κρέας δίκιο έχεις απλά δεν βολεύει πάντα. Γάλα και 2 λίτρα πίνω δεν έχω θέμα πάντως.

 

Είναι αλήθεια ότι έχω δώσει κυρίως βάρος σε χέρια στήθος πλάτη και απλά τρώω μεγάλες ποσότητες ώστε να βάλω κιλά. Η γράμμωση ειδικά στην κοιλιά έχει φύγει και σίγουρα θα το φτιάξουμε απλά έχω στόχο τα 80 κιλά για φέτος να μπορώ να βγάλω 110 κιλά στήθος μονη και μετά θα πρέπει να καθαρίσω όσο γίνεται με όσο το δυνατόν λιγότερο χασιμο μυς. Αν συνέχιζα στο παλιό τροπάρι ακόμα 65 θα ήμουν.

 

Για δωσε λιγες πληροφοριες φιλε γιατι εγω ακομα 65 κιλα ειμαι :P 

Ελα και πμ για να μη γεμιζουμε εδω το θεμα αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Hey bro, μπράβο ρε, εμείς βλέποντας σαρβάιβο κρεμάσαμε και εσύ έγινες ντούκι

Μαζί το βλέπαμε τα ξέχασες? Περιμένω πως και πως να έρθει ο Φλεβάρης για το καινούριο.

 

Ξεχνιέσαι ρε συ? Ηail to the king!

 

 

O βασιλιάς επέστρεψε πιο δυνατός από ποτέ

Μόνο trilo ρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις πολύ γρήγορα τα κιλά γι αυτό έχει φουσκωσει η κοιλιά. Έχεις βάλει στόχο μόνο την αύξηση της δύναμης αλλά ταυτόχρονα σε ενδιαφέρει το αισθητικο κομμάτι επομένως κάνεις μια τρύπα στο νερό αφού όταν μπεις σε γράμμωση για να φύγει το λίπος θα χάσεις και σημαντικό κομμάτι από τη δύναμη.

 

Πιο σωστή πρακτική είναι να βάζεις πιο αργά κιλά ώστε να είναι κυρίως μυς. Κάνεις αυτό το μιξ με το γάλα και βάζεις ΚΑΙ μέλι (δηλαδή ζάχαρη) ΚΑΙ σταφίδες (δηλαδή ζάχαρη) ΚΑΙ μαύρη σοκολάτα (δηλαδή ζάχαρη). Δηλαδή ένα τόνο ζάχαρη απλά με άλλα ονοματα.

 

Το νόημα δεν είναι απλώς να παχύνουμε ή/και να ανεβάσουμε τα νούμερα στον πάγκο. Το νόημα είναι να αυξήσεις την μυική σου μάζα. Bottom line: Δεν ακολουθείς σωστή διατροφή. Στο είπαν 3 παλιοί (Φώτης, Μάους, Σπεκτ)  αλλά δεν ακούς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις πολύ γρήγορα τα κιλά γι αυτό έχει φουσκωσει η κοιλιά. Έχεις βάλει στόχο μόνο την αύξηση της δύναμης αλλά ταυτόχρονα σε ενδιαφέρει το αισθητικο κομμάτι επομένως κάνεις μια τρύπα στο νερό αφού όταν μπεις σε γράμμωση για να φύγει το λίπος θα χάσεις και σημαντικό κομμάτι από τη δύναμη.

 

Πιο σωστή πρακτική είναι να βάζεις πιο αργά κιλά ώστε να είναι κυρίως μυς. Κάνεις αυτό το μιξ με το γάλα και βάζεις ΚΑΙ μέλι (δηλαδή ζάχαρη) ΚΑΙ σταφίδες (δηλαδή ζάχαρη) ΚΑΙ μαύρη σοκολάτα (δηλαδή ζάχαρη). Δηλαδή ένα τόνο ζάχαρη απλά με άλλα ονοματα.

 

Το νόημα δεν είναι απλώς να παχύνουμε ή/και να ανεβάσουμε τα νούμερα στον πάγκο. Το νόημα είναι να αυξήσεις την μυική σου μάζα. Bottom line: Δεν ακολουθείς σωστή διατροφή. Στο είπαν 3 παλιοί (Φώτης, Μάους, Σπεκτ) αλλά δεν ακούς.

Δοκίμασα φίλε Γιάννη 2 χρόνια αυτό προσπαθούσα να κάνω και δεν επερνα γραμμάριο. Έφταιγε η διατροφή έφταιγε ο σωματοτυπος πάντως δεν έμπαιναν. Πάντα ήμουν αδύνατος 58 κιλα με θυμάμαι πριν 2 χρόνια να μην μπορώ να σηκώσω 70 κιλά στον. Στα 80 θα καλυτερευσω την διατροφή πάρα πολύ και με λίγο αεροβική μετά τα βάρη το χειμώνα θα έχω ένα καλό αποτέλεσμα. Για την ώρα δίνω πόνο στο ανέβασμα δύναμης νιώθω πιο γερός από ποτέ και η κοιλίτσα μην νομίζετε ότι έχει ανέβει παρα πολύ απλά ναι έχει φύγει η παλιά γράμμωση που είχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε νιώθω γιατί περνάω τα ίδια. Αδύνατος με δυσκολία να βάλω βάρος. Αλλά, κάνεις λάθος όταν νομίζεις πώς όταν μπεις σε γράμμωση απλά θα χάσεις την μπάκα. Θα χάσεις από τα μπράτσα, τους ώμους, τα πόδια και μετά θα πέσει η κοιλιά. Ειδικά δε αν μπεις στην νοοτροπία γα σιξ πακ θα δεις να χάνεις πολύ πράμα από κει που δε θες να χάσεις.

 

Ο όγκος που βλεπεις πάνω σου δηλαδή είναι σε μεγαλύτερο βαθμό απ' όσο νομίζεις λίπος και θα χαθεί όλο προτού αρχίσεις να βλέπεις τους κάτω κοιλιακούς. Δυστυχώς, μιλαμε για απώλεια τουλάχιστον 5-6 κιλών οπότε αντιλαμβάνεσαι γιατί σου λέω ότι κάνεις μια τρύπα στο νερό επειδή βλέπεις τη ζυγαριά να αυξάνεται και νομίζεις ότι έχεις βάλει μυς.

 

Όλα αυτά τα έχω ζήσει γι αυτό στα λέω. Απο κει και πέρα, δικό σου το σώμα, ό,τι θες κάνεις. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1 λίτρο γάλα το πίνω καθημερινά. Φτιάχνω 1.5 κιλό με τα παρακάτω:

 

Βρομη

Ταχίνι

Μέλι

Σταφίδες

Μαύρη σοκολάτα

 

Ψήσιμο στο φούρνο και γίνεται ένα απίστευτο μουσλι με αρκετές θερμίδες μαζί με το γάλα κάθε πρωί ένα μπολ γεμίζω. Πρέπει να τρώω καθημερινά κρέας δίκιο έχεις απλά δεν βολεύει πάντα. Γάλα και 2 λίτρα πίνω δεν έχω θέμα πάντως.

Οι σποροι της κολοκυθας (πασατεμπο) εχουν πολυ πρωτεινη. Σκεψου να βαλεις και σκονη/αλευρι χαρουπιου, κανει και αυτο πολυ καλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε νιώθω γιατί περνάω τα ίδια. Αδύνατος με δυσκολία να βάλω βάρος. Αλλά, κάνεις λάθος όταν νομίζεις πώς όταν μπεις σε γράμμωση απλά θα χάσεις την μπάκα. Θα χάσεις από τα μπράτσα, τους ώμους, τα πόδια και μετά θα πέσει η κοιλιά. Ειδικά δε αν μπεις στην νοοτροπία γα σιξ πακ θα δεις να χάνεις πολύ πράμα από κει που δε θες να χάσεις.

 

Ο όγκος που βλεπεις πάνω σου δηλαδή είναι σε μεγαλύτερο βαθμό απ' όσο νομίζεις λίπος και θα χαθεί όλο προτού αρχίσεις να βλέπεις τους κάτω κοιλιακούς. Δυστυχώς, μιλαμε για απώλεια τουλάχιστον 5-6 κιλών οπότε αντιλαμβάνεσαι γιατί σου λέω ότι κάνεις μια τρύπα στο νερό επειδή βλέπεις τη ζυγαριά να αυξάνεται και νομίζεις ότι έχεις βάλει μυς.

 

Όλα αυτά τα έχω ζήσει γι αυτό στα λέω. Απο κει και πέρα, δικό σου το σώμα, ό,τι θες κάνεις. :)

Θα δείξει φίλε μου ότι είναι να γίνει θα γίνει. Σίγουρα μπήκε αρκετός μυς σε αυτα τα 11 κιλά που πήρα μιας και δεν ανεβαίνουν έτσι τα κιλά στα βάρη αν σκεφτείς ότι έπαιζα στα 80 85 για πολύ καιρό. Δοκίμασα ταυτόχρονα αεροβική με βάρη αλλά δεν έμπαιναν κιλά. Θα προσπαθήσω για το καλύτερο θέλουν σίγουρα κόψιμο οι ζαχαρες και τα κορεσμένα. Σκέψου ότι δεν έχω πάρει γραμμάριο πρωτεΐνης ποτέ και γενικά καθόλου συμπληρώματα. 1.74 ύψος 76 κιλά αυτή τη στιγμή. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Διαβάζω συνέχεια το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση (ύψος-κιλά (1.82-66)), με τη διαφορά ότι τρώω πάρα πολύ, πολλά συχνά γεύματα και 2 μεγάλα μεσημέρι-βράδυ αλλά τεράστιες ποσότητες.

​Δεν παίρνω κιλά καθόλου εύκολα και δε μου αρέσει και να παίρνω γιατί όταν τα παίρνω, τα παίρνω σχεδόν αποκλειστικά στην κοιλιά και παρόλο που την έχω σφίξει αρκετά, ακόμα έχω λίγη κοιλιά παρά τα λίγα κιλά μου.

​Από γυμναστική κάνω πολύ με λάστιχα και λίγο με αλτήρες.

Από διατροφή, 90% σπιτικό φαγητό, που συνήθως το φτιάχνω και μόνος μου και περιέχει πολύ κρέας και σαλάτες.

 

​Η ερωτήσή μου είναι πώς μπορώ ν'ανέβω σε κιλά, ώστε ν'ανέβω σε μυική μάζα, ρίχνοντας ταυτόχρονα και την κοιλιά...

το πολυ που λεει ο καθενας ειναι τελειως σχετικο.δηλαδη το τι θεωρω εγω πολυ με εσενα μπορει να διαφερει.επισης αν το πολυ ειναι 2 Kg σαλατα ναι δεν εχει τις θερμιδες που λες.επισης καλο θα ηταν ενα γυμανστηριο παρα λαστιχα και τετοια.επισης οτι ειναι σπιτικο φαγητο δεν σημαινει οτι ειναι παντα καλο φαγητο οπως οτι τρως κρεας αμα το κρεας ειναι πχ αρνι αστα να πανε.εχει  να κανει και πως το μαγειρευει καποιος κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σποροι της κολοκυθας (πασατεμπο) εχουν πολυ πρωτεινη. Σκεψου να βαλεις και σκονη/αλευρι χαρουπιου, κανει και αυτο πολυ καλη δουλεια.

Πασατεμπο έβαζα παλιότερα νόστιμα και θρεπτικά είναι απλά πόσα να βάλω μέσα στο μουσλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πασατεμπο έβαζα παλιότερα νόστιμα και θρεπτικά είναι απλά πόσα να βάλω μέσα στο μουσλι.

Εχεις ηδη αρκετη πρωτεινη, 30 γραμμαρια ειναι μια χαρα. Πηρα με 10€ το κιλο απο κεντρο Αθηνα για το γιαουρτι το βραδυ μετα τις ασκησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα φίλε Γιάννη 2 χρόνια αυτό προσπαθούσα να κάνω και δεν επερνα γραμμάριο. Έφταιγε η διατροφή έφταιγε ο σωματοτυπος πάντως δεν έμπαιναν. Πάντα ήμουν αδύνατος 58 κιλα με θυμάμαι πριν 2 χρόνια να μην μπορώ να σηκώσω 70 κιλά στον. Στα 80 θα καλυτερευσω την διατροφή πάρα πολύ και με λίγο αεροβική μετά τα βάρη το χειμώνα θα έχω ένα καλό αποτέλεσμα. Για την ώρα δίνω πόνο στο ανέβασμα δύναμης νιώθω πιο γερός από ποτέ και η κοιλίτσα μην νομίζετε ότι έχει ανέβει παρα πολύ απλά ναι έχει φύγει η παλιά γράμμωση που είχα.

Φίλε αυτό που σου λέει ο Γιάννης. Όταν θα αρχίζεις να καθαρίζεις θα κλαίς. Τα περάσαμε όλοι αυτά. Και εγώ πέρισυ καλοκαίρι στα 91 κιλά ,φέτος στα 83 κιλά. Ναι μεν άρχισα να καθαρίζω στην κοιλιά αλλά τα χέρια πήγαν κατά διαόλου . Σαν σπουργιτιού πακιστανικά γίνανε Χαχα !

post-68421-0-94087100-1504199452_thumb.jpg

post-68421-0-04243400-1504199475_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά πράγματα πρέπει να τα βιώσεις για να τα νιώσεις, δεν αρκεί να σου το λένε οι άλλοι. Κι εγώ τέτοιος είμαι. Δε πα να με λένε ότι το τάδε είναι λάθος. Θα το κάνω για να βεβαιωθώ ότι είναι λάθος (ενώ μέσα μου ελπίζω ότι εγώ είμαι ο μάγκας που θα το κάνω σωστά, χαχαχα, ξεροκέφαλο χαϊβάνι από τα λίγα).

 

Θα τρέξετε να γραφτείτε στα γιαβα; Πάλι 49€ για ετήσια συνδρομή βγάλανε. Εγώ ξέρω πάντως ενα κοροιδο που γράφτηκε πέρσι και δεν πήγε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με τα Γιάβα είναι ότι με επιπλέον 50€ αποκτάς το δικαίωμα να γυμνάζεσαι σε οποιοδήποτε γυμναστήριο της αλυσίδας σε όλη την Ελλάδα (πέρα από κανά-δυο πιο χαϊ κλας), οπότε για κάποιον που μετακινείται ή περνάει σημαντικό μέρος πχ καλοκαιριού ή εορτών σε άλλη πόλη, συμφέρει...

 

...ακόμη κι αν μετακινείσαι σε άλλο σημείο της ίδιας πόλης, μακρυά από το γυμναστήριο που έχεις εγγραφεί, για τη δουλειά σου ή για μαθήματα, μπορείς να επισκεφθείς κάποιο άλλο Γιάβα, αν είναι πιο κοντά.

 

Εδώ που τα λέμε με 48€, και μόνο να πηγαίνεις να κάνεις το μπάνιο σου αντί να ανάβεις θερμοσίφωνα, συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με τα Γιάβα είναι ότι με επιπλέον 50€ αποκτάς το δικαίωμα να γυμνάζεσαι σε οποιοδήποτε γυμναστήριο της αλυσίδας σε όλη την Ελλάδα (πέρα από κανά-δυο πιο χαϊ κλας), οπότε για κάποιον που μετακινείται ή περνάει σημαντικό μέρος πχ καλοκαιριού ή εορτών σε άλλη πόλη, συμφέρει...

 

...ακόμη κι αν μετακινείσαι σε άλλο σημείο της ίδιας πόλης, μακρυά από το γυμναστήριο που έχεις εγγραφεί, για τη δουλειά σου ή για μαθήματα, μπορείς να επισκεφθείς κάποιο άλλο Γιάβα, αν είναι πιο κοντά.

 

Εδώ που τα λέμε με 48€, και μόνο να πηγαίνεις να κάνεις το μπάνιο σου αντί να ανάβεις θερμοσίφωνα, συμφέρει.

Δεν θα πρεπε αυτο το δικαιωμα να το εχει ο καθενας με την "κανονικη" συνδρομη; Δεν καταλαβαινω το εξτρα 50ρικο για να δικαιουσαι πας σε αλλο μαγαζι της ιδιας αλυσιδας.

 

Απο την αλλη το καταλαβαινω απολυτα με τη λογικη οτι ειναι ιδιωτης και το μαγαζι του ειναι δικαιωμα του να το δουλεψει οπως θελει. Απλα προσωπικα αυτο το εξτρα 50ρικο δεν το εκτιμω ως "καλο" αλλα μαλλον το αναποδο.

 

ΥΓ. Τα high class οκ κατανοητο να μην σου επιτρεπουν την εισοδο αφου εχουν αλλες χρεωσεις ουτως η αλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...