Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το τρικ που λέγαμε!

Οκ εγώ τώρα είμαι σε εντελώς αγύμναστη φάση, αν μπω όμως κάνα μήνα γερά ώμους

και καθαρίσω λίγο στην μέση θα φαίνομαι διπλάσιος ~στα ίδια ακριβώς κιλά~!

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη βδομάδα κανε κυκλικά καθε μερα τα πάντα ολα

από την επόμενη μπες ξανα στο οτιναναι πρόγραμμα που σου έχουν δωσει

 

Γελούσα κανά δίλεπτο :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τρικ που λέγαμε!

Οκ εγώ τώρα είμαι σε εντελώς αγύμναστη φάση, αν μπω όμως κάνα μήνα γερά ώμους

και καθαρίσω λίγο στην μέση θα φαίνομαι διπλάσιος ~στα ίδια ακριβώς κιλά~!

attachicon.gif1adadfa.jpg

Ναι ρε έρεψες...

Άι χάσου μυρμηγκάκι :)

--------

Σήμερα το μεσημέρι είχε οσπριάδα (mix με όσπρια ) με μπούκοβο,πιπέρι και καπνιστή πάπρικα, ενισχυμένη με κοτόπουλο. 40-50 γρ. Πρωτείνης.

Το βράδυ τονοσολάτα.

post-68421-0-72961400-1504633170_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά του yava στα 48 ευρώ αξίζει? Κάποιος που να πηγαίνει στο απλο yava Αμαρουσίου, προσοχή όχι exclusive, για να μου πει την γνωμη του? Θα τρελαίνομαι στον κόσμο αν πηγαίνω καθημερινές απογεύματα ή θα παλεύεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά του yava στα 48 ευρώ αξίζει? Κάποιος που να πηγαίνει στο απλο yava Αμαρουσίου, προσοχή όχι exclusive, για να μου πει την γνωμη του? Θα τρελαίνομαι στον κόσμο αν πηγαίνω καθημερινές απογεύματα ή θα παλεύεται?

 

Δεν ξέρω για το γυμναστήριο που λες, αλλά στο Γιάβα Κάτω Τούμπας που πηγαίνω εγώ, ο κόσμος πλακώνει κυρίως τον πρώτο ένα-ενάμιση μήνα μετά την προσφορά και μετά η κατάσταση ηρεμεί.

 

Δεν είναι δλδ πως θα πληρώσεις έστω αυτό το μικρό ποσό αλλά κι αυτό θα χαραμιστεί...εξαρτάται πάντως κι από την ώρα...μετά τις 6μμ και κυρίως στο διάστημα 7-10μμ αυξάνει γενικά η κίνηση, γι αυτό προσωπικά προτιμώ είτε πιο αργά πχ 10-12, είτε το μεσημέρι και σπανιότερα το πρωί.

 

Προφανώς η λογική είναι ότι με τόσο χαμηλό κόστος δεν θα κλαίει κανείς τα λεφτά του αν δεν πηγαίνει σταθερά, ενώ από συζητήσεις που είχα με άλλους στο γυμναστήριο, αρκετοί το παίρνουν ως δεύτερη, συμπληρωματική συνδρομή σε άλλο γυμναστήριο που μπορεί να πηγαίνουν συχνότερα

(για παράδειγμα, ένας γνωστός εκεί μου έλεγε ότι τσίμπησε τη συνδρομή για να έρχεται να γυμνάζεται - με ένα φιλαράκι του που μένει εκεί κοντά - και να τον συμβουλεύει/βοηθά ως "παλιότερος", ενώ αυτός συνήθως πηγαίνει σε άλλο γυμναστήριο στο κέντρο)

 

Εκανα τρέξιμο 5χιλ. Μονο που δεν πέθανα.

 

Από τα μέσα Ιουλίου κι εγω πρακτικά μέχρι τώρα δεν πήγαινα γυμναστήριο ούτε έκανα κάποια άλλη μορφή άσκησης - αν και δεν μου έλειψη η "άρση βαρών" με τη μεγάλη και δύσκολη μετακόμιση που είχαμε αυτό το καλοκαίρι - αλλά πιο "επίπονη" μου φάνηκε κι εμένα η επιστροφή στην αερόβια άσκηση (με τη μορφή της κολύμβησης).

...παρόλαυτά για μένα, ενώ η αρχή ήταν πιο δύσκολη/κουραστική, η επανάκαμψη και επιστροφή σε πρότερες επιδόσεις είναι πιο ταχεία, σε σύγκριση με τα βάρη...

 

...πιθανότατα η πρότερη αθλητική δραστηριότητα παίζει ρόλο σ'αυτό (δλδ αντίστοιχα κάποιος που έκανε κυριως βάρη μπορεί να επανακάμψει γρηγορότερα στο γυμναστήριο σε σχέση με τις επιδόσεις του στο τρέξιμο ας πούμε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι είστε της προπόνησης στο σπιτι να πατε σφαίρα και να αγοράσετε Equalizer!

Πάρτε μια μικρή γεύση απο τον ντιγκινταγκα για το τι μπορείς να κάνεις

 

https://www.youtube.com/watch?v=21z3_46zBfY

 

και εδώ (πολύ καλό πρόγραμμα , δείτε το)

 

https://www.youtube.com/watch?v=2qp2zJioc1I

 

και για gon εχω :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=VO7Ry4hs77o

 

 

έχω ασχοληθεί κανα τριήμερο κ ειναι τέλεια !

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η γνώμη σας για τα συμπληρώματα διατροφής τύπου Centrum - Terrabone (καινούργιο) που λαμβάνονται σε περιόδους έντονης άθλησης, διαίτας κλπ?

Πετυχαίνουν το στόχο τους?

 

Πολυ γενικο αυτο που λες. Τον "στοχο" τους θα τον πετύχουν απο αποψη οτι θα παρεις αυτο που εχει μεσα το συμπληρωμα,οχι ομως αυτο που σου υπόσχεται η εταιρια οτι θα παρεις.

 

Παραδειγμα,με μια καψουλα 1g βιταμινη C,θα παρεις....1 γραμμαριο βιταμινης C και οχι το σουπερ ντουπερ boost στην υγεια που σου υποσχεται η εταιρια. Το τι σου δινει αυτη η βιταμινη θα το ψαξεις μονος σου και θα κρινεις αν χρειαζεσαι το συγκεκριμενο συμπληρωμα.

 

Εγω προσωπικα αποφευγω συμπληρωματα απο φαρμακια γιατι σου πινουν το αιμα,οχι απλα εχουν τα ιδια προιοντα που μπορεις να βρεις αλλου πιο φθηνα,αλλα μπορεις ακομα καλυτερα να διαλεξεις αλλη μαρκα σε πολυ καλυτερη τιμη.

 

 

Υ.Γ Ποτε μην μπαινετε σε  μαγαζι/φαρμακειο χωρις να ξερετε απο πριν τι θα παρετε,θα σας πιουν και την τελευταια σταγονα του αίματος σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ειναι η γνωμη σας για την pepsi/cola zero, φανταζομαι σιγουρα ειναι πολυ καλητερες απο της κανονικες γενικα ομως ενα κουτακι πχ την ημερα ποσο βλαπτικο/παχυντικο ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ειναι η γνωμη σας για την pepsi/cola zero, φανταζομαι σιγουρα ειναι πολυ καλητερες απο της κανονικες γενικα ομως ενα κουτακι πχ την ημερα ποσο βλαπτικο/παχυντικο ειναι ?

Παχυντικο δεν το λες με 5-6 θερμίδες ποσο εχουν. Εγω θα σου ελεγα να δεις κανα monster με 0 ζαχαρη, περα απο την καφεινη που εχουν και τα αλλα, εχει και βιταμίνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...