Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια να ρωτησω. Αφου συμφωνα με αυτο το λινκ, υπαρχει 4.25 spoofer. Γιατι να πρεπει να χρησημιποιησουμε f_psn και να εχουμε PC ανοικτο? Δεν γινεται συνδυασμος 4.25 spoofer+4.25 sen enabler?

 

http://ps3jailbreak-...25-spoofer.html

 

To 4.25 sen enabler αν καταλαβα καλα, αντιγραφει το CA27.cer ωστε να γλιτωσεις τα βηματα του mount dev_blind + αντιγραφη του τροποποιημενου certificate μεσω ftp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω. Αφου συμφωνα με αυτο το λινκ, υπαρχει 4.25 spoofer. Γιατι να πρεπει να χρησημιποιησουμε f_psn και να εχουμε PC ανοικτο? Δεν γινεται συνδυασμος 4.25 spoofer+4.25 sen enabler?

 

http://ps3jailbreak-...25-spoofer.html

 

To 4.25 sen enabler αν καταλαβα καλα, αντιγραφει το CA27.cer ωστε να γλιτωσεις τα βηματα του mount dev_blind + αντιγραφη του τροποποιημενου certificate μεσω ftp?

 

Ακριβώς αυτό. Εγώ πάντως το έκανα με τον παραδοσιακό τρόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη με μπερδεψατε , εγω τι πρεπει να κανω για να μπω ον λαιν παλι ; ειμαι 3.55 cf χωρις οτιδηποτε αλλο

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη με μπερδεψατε , εγω τι πρεπει να κανω για να μπω ον λαιν παλι ; ειμαι 3.55 cf χωρις οτιδηποτε αλλο

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

http://www.ps3hax.net/2012/09/released-fuckpsn-0-9/

 

Βεβαιώσου πως όταν ανοίγεις f*ck psn δεν έχεις ανοιχτό το skype.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ole

http://www.ps3hax.ne...ed-fuckpsn-0-9/

 

Βεβαιώσου πως όταν ανοίγεις f*ck psn δεν έχεις ανοιχτό το skype.

 

Ok thanks man θα το δοκιμασω διοτι καπου πηρε το ματι μου και Tekken tag tournament 2 3.55cfw

 

edit το link δεν δουλευει για να το κατεβασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε παίδες!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κατάφερε κανείς να παίξει το Undead Nightmare DLC του Red Dead Redemption (είτε το update του original είτε το standalone game) σε cfw 3.55....

 

Thx για ακόμα μια φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγγνώμη αν αυτο που θα ρωτήσω, έχει χιλιοειπωθεί. Απλα εγω δε το βρίσκω και είπα να ρωτήσω.

 

Μπορω να έχω jailbroken ps3 και να μπαίνω να παίζω παιχνιδια απο εξωτερικό σκληρο?

 

Μπορω να τρέχω το οποιοδήποτε jailbreak απο ένα stickάκι? το ρωτάω αυτο γιατι θέλω να ξέρω αν όταν δεν είναι μέσα το stickάκι, η συσκευη είναι και πάλι καθαρή?

 

Αν γίνεται με το εξωτερικό stickάκι να παίζω παιχνιδια, μπορω ανά πάσα στιγμη να βάλω ένα παιχνίδι με δισκάκι κανονικά και να παίξω on-line ή το ξεχνώ?

 

Υπάρχει περίπτωση να παίξω παιχνίδι απο το σκληρο δισκο και να παίξω δικτυακα χωρίς προβλήματα?

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για την όλη διαδικασία που να είναι ασφαλής και να μην brickάρει τη συσκευή?

 

Αν η συσκευη είναι στην 3.70 μπορει να γίνει jb? αν όχι, μπορει να γίνει downgrade?

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας. Είναι η πρωτη φορα που λέω να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο και θέλω να γνωρίζω απο νωρίς όλες τις απώλειες ή τα οφέλη απο μια τέτοια κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγγνώμη αν αυτο που θα ρωτήσω, έχει χιλιοειπωθεί. Απλα εγω δε το βρίσκω και είπα να ρωτήσω.

 

Μπορω να έχω jailbroken ps3 και να μπαίνω να παίζω παιχνιδια απο εξωτερικό σκληρο ναι, τα περισσοτερα παιχνιδια παιζουν απο εξωτερικο σκληρο, αν και υπαρχουν και οι εξαιρεσεις...επισης μερικα παιχνιδια παιζουν μονο απο εξωτερικο(λιγα)

 

Μπορω να τρέχω το οποιοδήποτε jailbreak απο ένα stickάκι? το ρωτάω αυτο γιατι θέλω να ξέρω αν όταν δεν είναι μέσα το stickάκι, η συσκευη είναι και πάλι καθαρή?οχι, για να λειτουργησει το jailbreak θες cfw 3.55.

 

Αν γίνεται με το εξωτερικό stickάκι να παίζω παιχνιδια, μπορω ανά πάσα στιγμη να βάλω ένα παιχνίδι με δισκάκι κανονικά και να παίξω on-line ή το ξεχνώ? online σε cfw 3.55 παιζεις με το fuckpsn, υποστηριζει πολλα παιχνιδια, αλλα οχι ολα.Αν εννοεις αν μπορεις να παρεις το τελευταιο παιχνιδι που κυκλοφορησε,να βγαλεις το στικακι και να το παιξεις, οχι δεν μπορεις(ασε που δεν χρειαζεσαι κανενα στικακι)...Τα παιχνιδια που κυκλοφορουν τωρα, ειναι σε εκδοση μεγαλυτερη απο 3.55, οποτε οταν εχεις ενα jailbreaked ps3, δεν μπορεις να τα παιξεις μεχρι να κυκλοφορησει το αντιστοιχο fix, που τα κανει συμβατα με το 3.55...

 

Υπάρχει περίπτωση να παίξω παιχνίδι απο το σκληρο δισκο και να παίξω δικτυακα χωρίς προβλήματα? ναι, αλλα με καθε αναβαθμισης ofw, υπαρχει περιπτωση να κοπει

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για την όλη διαδικασία που να είναι ασφαλής και να μην brickάρει τη συσκευή? ψαξε οδηγο για 3.55 kmeaw. ειναι παρα πολυ απλο, αρκει να μην εχεις αναβαθμισει το ps3 πανω απο την εκδοση 3.55

 

Αν η συσκευη είναι στην 3.70 μπορει να γίνει jb? αν όχι, μπορει να γίνει downgrade?μπορει, αλλα θες εξτρα hardware(flasher). γενικα πολυ μανικι διαδικασια...

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας. Είναι η πρωτη φορα που λέω να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο και θέλω να γνωρίζω απο νωρίς όλες τις απώλειες ή τα οφέλη απο μια τέτοια κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κατάφερε κανείς να παίξει το Undead Nightmare DLC του Red Dead Redemption (είτε το update του original είτε το standalone game) σε cfw 3.55....

Αν εννοεις για το παιχνιδι παιζει standalone εδω και 2 χρονια σε 3.55. Μιλαμε για την ευρωπαικη εκδοση BLES01179

 

Αν η συσκευη είναι στην 3.70 μπορει να γίνει jb? αν όχι, μπορει να γίνει downgrade?

Jailbreak γινονται συσκευες μονο με 3.55. Αν ειναι παραπανω το ofw πρεπει πρωτα να γινει downgrade αλλα

Downgrade γινονται οι συσκευες που οταν αγοραστηκαν (βγηκαν απο το εργοστασιο) ειχαν official firmware 3.50 και κατω

Δηλαδη οσες ειχαν 3.60 τη στιγμη της αγορας ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ downgrade

 

το ρωτάω αυτο γιατι θέλω να ξέρω αν όταν δεν είναι μέσα το stickάκι, η συσκευη είναι και πάλι καθαρή?

Αυτο γινοταν στην 3.41. Αλλα και με το 3.55cfw που τρεχει χωρις στικακι, ανα πασα ωρα και στιγμη το γυρνας σε official firmware 3.55 πανευκολα (10 λεπτα υποθεση) και η συσκευη ειναι παλι καθαρη αν σε ενδιαφερει κατι τετοιο. της τραβας και ενα format + restore original settings και εισαι αρχων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια downgrade χωρίς να ανοίξεις το ps3 γίνεται?? κάτι είδα για μια e3 card reader που σε βοηθάει να το κανεις αυτο. Αλλα θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται και κάποιος πιο ειδικός να μας πει τη διαδικασία ή να με παραπέμψει στο που μπορω να τη βρω. Αλλα και πάλι θα χρειαστούν κάποιες ερωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...