Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως περναμε cfw η ofw απο usb stick

Φορμαρουμε ενα κενο usb stick φατ32 στο pc
Με ΚΕΦΑΛΑΙΑ φτιαχνουμε φακελο PS3 στο root του stick. Mεσα στον φακελο PS3 παλι με κεφαλαια φτιαχνουμε
φακελο UPDATE

Μεσα στον UPDATE βαζουμε το ΧΧΧΧ.PUP που κατεβασαμε και το μετονομαζουμε σε PS3UPDAT.PUP

οπως ακριβως τα γραφω παλι με κεφαλαια.

δηλαδη το στικ θα ειναι της μορφης: PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP

Βαζουμε το στικ στη δεξια usb θυρα του ΠΣ3 και αναβαθμιζουμε

Official οδηγιες εδω

http://us.playstation.com/support/systemupdates/ps3/pc_update/index.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι απλα, κανεις sign in και μπαινεις.

τα παντα ολα παιζουν.

και backup + original

οτι θες παιζεις. εκτος του οτι ορισμενα παιχνιδια αν τα τρεχεις απο backup θελουν online pass, το οποιο η αγοραζεις απο το πσν η το βαζεις απο το δισκακι που εχεις στην κατοχη σου και το εχει μεσα. (βλεπε GOWA, AC3, Fifa13, BF3 κτλπ)

 

Μάλιστα. Δεν το γνώριζα. Τότε το reactPSN γιατί το χρειάζεσαι; Αν κατάλαβα καλά ενεργοποιεί/κατεβάζει DLC και online passes που έχεις στη κατοχή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το πέρασα το rogero 4.30 v2.05 .. το drive δε φτουράει πάλι. Ελπίζω τώρα το bioshock να τρέξει discless :(

 

Αν δεν σου τρεχει δοκιμασε να παιξεις με τις 2 τελευταιες επιλογες που εχει κατω κατω στα settings του XMB view mode του ΜΜ

Redirection of app_home και BDROM emulator (enable or disable)

 

Μάλιστα. Δεν το γνώριζα. Τότε το reactPSN γιατί το χρειάζεσαι; Αν κατάλαβα καλά ενεργοποιεί/κατεβάζει DLC και online passes που έχεις στη κατοχή σου.

Καπως ετσι οπως το ειπες. Αλλα καλο ειναι να γνωριζεις πως με ReactPSN εχεις αξημενο κινδυνο ban, ειδικα αν χρησιμοποιεις online passes activated με αυτο το τροπο.

 

Επισης βγηκε νεο update του 4.40 απο Ροτζερο που επιτρεπει την ενεργοποιηση των PS2 Classics και ReactPSN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 όλα καλά ..το bioshock παίζει disκless , απο αύριο θα βάλω και άλλους τίτλους και θα ξαναφτιάξω το library μου. Θα παραγγείλω και το ανταλλακτικό drive απο ebay μάλλον.

 

ευχαριστώ mtzs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρυθμισω σε ενα φιλο μου, να μπορει να περναει παιχνιδια μεσω FTP. Επειδη ομως αυτος συνδεεται ασυρματα για να παιζει online, θα πρεπει καθε φορα να αλλαζει τον τροπο συνδεσης απο wired σε wireless για να κανει αυτο που θελει? Αν εχεις ασυρματη συνδεση για ιντερνετ θα αργουν τα αρχεια να μεταφερθουν μεσω ftp (54mbps), αν ομως εισαι με καλωδιο θα πρεπει καθε φορα να συνδεις καλωδιο και να εχεις και το λαπτοπ κοντα στο PS3 για να εχει και ιντερνετ?

 

Δλδ ρωταω αν υπαρχει τροπος να μπορεις ταυτοχρονα να μεταφερει αρχεια απο ethernet και να συνδεεσαι με WLAN στο ρουτερ για ιντερνετ χωρις να αλλαζεις συνεχεια τον τυπο συνδεσης απο τις ρυθμισεις στο XMB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα. Τουλαχιστον καθε φορα που αλλαζεις απο wired σε wireless θυμαται τις ρυθμιζεις ή πρεπει να τις βαζεις καθε φορα απο την αρχη? Οσον αφορα την ενσυρματη δικτυωση, Στο DNS πρεπει να βαλω την IP του laptop για να συνδεονται μεταηυ τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δε θυμαται τιποτα. και μενα θα με βολευε αφανταστα αυτο που λες και ψαχνοντας το δε βρηκα λυση.

Οσον αφορα τωρα τη δικτυωση μπορεις να επιλεξεις αυτοματα settings και βλεπεις καθε φορα την ip απο ΜΜ η απο τα system info οταν θες να μεταφερεις παιχνιδια και βαζεις αυτη την ip στο filezilla (η οποιο αλλο transfer ftp program εχεις στο πισι)

Αν επιλεξεις manual settings τοτε βαζεις στο DNS την ip address του ρουτερ (οχι του πισι - του πισι την βαζεις οταν χρησιμοποιεις σπουφερ και κανεις το πισι ρουτερ). στην ip-address σε manual settings βαζεις οτι θες εσυ να εχει το ΠΣ3 (πρεπει να ειναι διαφορετικο απο του πισι, ρουτερ και οτι αλλων συνδεδεμενων συσκευων εχεις στο ρουτερ σου)

Υπαρχει σχετικη αναλυση ρυθμισεων αν ψαξεις πισω 15-30 σελιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα ακομη μια φορα.σας ειχα κουρασει λιγο στο παρελθον και επανερχομαι μιας και παλι εχω προβλημα.με ειχατε βοηθησει πολυ και ειχα καταφερει να τρεξω τα παιχνιδια μεσω του 3.55cfw kmew.αυτα που ειχα κανει ηταν τα εξης.

1)εκανα update στην 3.55 ofw

2)μετα περασα το 3.55 cfw kmeaw(ολα μεσω recovery)

3)περασα την τελευταια εκδοση του multiman(τοτε)+οτι αλλο χρειαζοταν και μπορουσα να τρεξω σχεδον ολα τα παιχνιδια τα οποια τα ειχα στον εξωτερικο σκληρο(οποια χρειαζονταν ειχα και το e-boot fix)

για ενα περιεργο λογο ομως οταν ειχα περασει την 3.55 kmeaw οταν πηγαινα στο system settings μου εμφανιζε οτι ειχα την 4.01

μετα απο 2 μηνες εδωσα το πσ3 σε ενα φιλο μου να παιξει αλλα ο φακελος install package files εχει πλεον εξαφανιστει οποτε δε μπορω να τρεξω τα παιχνιδια απο το σκληρο.υποψιαζομαι οτι εβαλε ενα παιχνιδι του ζητησε update το εκανε και εγω μαλλον την πατησα

 

τωρα υπαρχει τροπος να λυθει το προβλημα η περιμενω και εγω οπως αρκετοι.?

εχω δοκιμασει να βαλω παλι την 3.55 Ofw αλλα μου βγαζει the data is corrupted (8002f2c5)[/background]

 

 

επιστρεφω στις ερωτησεις μετα απο αρκετο καιρο.απ'οτι διαβασα δεν εχει βγει κατι που να διορθωνει το προβλημα που εχω εκτος απο το E3-flasher.το θεμα μου ειναι που θα βρω καποιον αξιοπιστο για να κανει αυτη τη δουλεια?και ποσο περιπου θα στοιχισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι τι κονσολα εχεις, μοντελο cech. Γιατι αν ειναι απο τις πρωτες φατ τοτε δεν κανει το Ε3 flasher (Κανει μονο το ProGskeet και αυτο δεν το αναλαμβανει κανεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δε θυμαται τιποτα. και μενα θα με βολευε αφανταστα αυτο που λες και ψαχνοντας το δε βρηκα λυση.

Οσον αφορα τωρα τη δικτυωση μπορεις να επιλεξεις αυτοματα settings και βλεπεις καθε φορα την ip απο ΜΜ η απο τα system info οταν θες να μεταφερεις παιχνιδια και βαζεις αυτη την ip στο filezilla (η οποιο αλλο transfer ftp program εχεις στο πισι)

Αν επιλεξεις manual settings τοτε βαζεις στο DNS την ip address του ρουτερ (οχι του πισι - του πισι την βαζεις οταν χρησιμοποιεις σπουφερ και κανεις το πισι ρουτερ). στην ip-address σε manual settings βαζεις οτι θες εσυ να εχει το ΠΣ3 (πρεπει να ειναι διαφορετικο απο του πισι, ρουτερ και οτι αλλων συνδεδεμενων συσκευων εχεις στο ρουτερ σου)

Υπαρχει σχετικη αναλυση ρυθμισεων αν ψαξεις πισω 15-30 σελιδες

 

Ωραια τοτε θα το αφησω ασυρματο και ας καθυστερουν οι μεταφορες.

 

Την 4.40 την εχει δοκιμασει κανεις? Ειναι σταθερη, αξιζει η αναβαθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...