Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς και έτσι αλλά θα σου πάρει πολύ ώρα. Καλύτερα με καλώδιο.

 

Ορίστε ένα tutorial

 

http://www.thetechgame.com/Tutorials/id=4681/how-to-transfer-back-up-games-from-your-pc-to-ps3.html

 

Βέβαια σε αυτό χρησιμοποιεί το πρόγραμμα blackbox αλλά πάνω κάτω τα ίδια κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλώδιο να συνδέσεις το PC στο router/switch κι άλλο ένα για να συνδέσεις το PS3. Φυσικά μπορείς να συνδέσεις απευθείας το PC με το PS3 (με cross καλώδιο). Αυτό το τελευταίο προτείνεται στις περιπτώσεις που θέλεις να εκμεταλλευτείς την έξτρα ταχύτητα που δίνει το Gigabit Ethernet του PS3 (υπό την προϋπόθεση φυσικά να υποστηρίζει την ίδια ταχύτητα και η κάρτα δικτύου του PC).

 

Με 100άρι Ethernet θα αργήσεις λίγο περισσότερο αλλά και πάλι θα την κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πράξη χρειάζονται και τα δύο. Και μεταφορά μέσω FTP και εξωτερικός δίσκος (ο οποιος αναγκαστικά θα πρέπει να φορμαριστεί σαν FAT32).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω αλλα το ps3 δεν αναγνωριζει nfts αρχεια

 

φορμαρισε τον εξωτερικο σκληρο σου σε fat32 και στα λιγα παιχνιδια που εχουν αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb χρησιμοποιησε το split4g για να σπασεις τα αρχεια σε 2, ο multiman το αναγνωριζει και τα ενωνει αυτοματα κατα την μεταφορα στον εσωτερικο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι τι κονσολα εχεις, μοντελο cech. Γιατι αν ειναι απο τις πρωτες φατ τοτε δεν κανει το Ε3 flasher (Κανει μονο το ProGskeet και αυτο δεν το αναλαμβανει κανεις)

ειναι slim

CECH-2104B

date code 0B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορμαρισε τον εξωτερικο σκληρο σου σε fat32 και στα λιγα παιχνιδια που εχουν αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb χρησιμοποιησε το split4g για να σπασεις τα αρχεια σε 2, ο multiman το αναγνωριζει και τα ενωνει αυτοματα κατα την μεταφορα στον εσωτερικο σκληρο

 

ισχυει οτι απο το rogero 4.30 2.05 και μετα o multiman δεχεται και τα nfts αρχεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει οτι απο το rogero 4.30 2.05 και μετα o multiman δεχεται και τα nfts αρχεια?

Αν και δεν εχω ασχοληθει εκτενως με το θεμα του εξωτερικου σκληρου νομιζω πως το NTFS ειναι μονο για read only δηλαδη copy paste functions απο εξωτερικο σε εσωτερικο σε εσωτερικο σκληρο. εχω την εντυπωση πως δεν κανει για διαβασμα backups. αν ηταν θα ειχε αναφερθει εως τωρα και δεν θα χρειαζοντουσαν τα splitters.

Εγω δεν εχω βαλει ποτε εξωτερικο σκληρο πανω. Αυτο που κανω ειναι οτι κραταω τα backups μου σε εσωτερικο σκληρο NTFS μεσα στο pc. παλαιοτερα ειχα 320GB σκληρο στο ΠΣ3, τωρα εχω 500GB. Δεν εχω κανενα θεμα. Εχω ετσι 6-8 βασικα (και μεγαλα σε μεγεθος) παντα μεσα στο ΠΣ3 που συνηθως παιζω και απο εκει και περα σβηνω - βαζω με ftp. Με 320 εως και 500 σκληρο πιστευω καποιος ειναι υπερκαλυμενος.

και εδω που τα λεμε ειναι και πιο οικονομικοι οι εσωτερικοι σκληροι αλλα το σημαντικοτερο δεν υπαρχουν προβληματα συμβατοτητας που εχουν οι εξωτερικοι δισκοι (καποια παιχνιδια για να τρεξουν χρειαζονται ειδικα κολπα με BD mirror), ασε που μερικα δεν παιζουν αν ειναι splitted τα αρχεια στον εξωτερικο (Βλεπε MGS4 25th aniversary edition)

Οποτε αν καποιος εχει μικρο εσωτερικο σκληρο δισκο στο ΠΣ3 του και δεν εχει εξωτερικο σκληρο η σκοπευει να αγορασει (μονο γι αυτη τη περιπτωση το λεω) τοτε, πιο καλα να παρει εναν εσωτερικο 500αρη (οχι μεγαλυτερο για να μην υπερθερμενεται η κονσολα) και να μετατρεψει τον μικρο εσωτερικο σε εξωτερικο για μικρα παιχνιδια που δεν εχουν > 4GB αρχεια η να τον κρατησει για φυλαξη backups στον υπολογιστη. Νομιζω οτι ειναι πιο λογικο αυτο.

 

ειναι slim

CECH-2104B

date code 0B

Γινεται downgrade με Ε3 flasher. Αλλος τροπος δεν υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν εχω ασχοληθει εκτενως με το θεμα του εξωτερικου σκληρου νομιζω πως το NTFS ειναι μονο για read only δηλαδη copy paste functions απο εξωτερικο σε εσωτερικο σε εσωτερικο σκληρο. εχω την εντυπωση πως δεν κανει για διαβασμα backups. αν ηταν θα ειχε αναφερθει εως τωρα και δεν θα χρειαζοντουσαν τα splitters.

Εγω δεν εχω βαλει ποτε εξωτερικο σκληρο πανω. Αυτο που κανω ειναι οτι κραταω τα backups μου σε εσωτερικο σκληρο NTFS μεσα στο pc. παλαιοτερα ειχα 320GB σκληρο στο ΠΣ3, τωρα εχω 500GB. Δεν εχω κανενα θεμα. Εχω ετσι 6-8 βασικα (και μεγαλα σε μεγεθος) παντα μεσα στο ΠΣ3 που συνηθως παιζω και απο εκει και περα σβηνω - βαζω με ftp. Με 320 εως και 500 σκληρο πιστευω καποιος ειναι υπερκαλυμενος.

και εδω που τα λεμε ειναι και πιο οικονομικοι οι εσωτερικοι σκληροι αλλα το σημαντικοτερο δεν υπαρχουν προβληματα συμβατοτητας που εχουν οι εξωτερικοι δισκοι (καποια παιχνιδια για να τρεξουν χρειαζονται ειδικα κολπα με BD mirror), ασε που μερικα δεν παιζουν αν ειναι splitted τα αρχεια στον εξωτερικο (Βλεπε MGS4 25th aniversary edition)

Οποτε αν καποιος εχει μικρο εσωτερικο σκληρο δισκο στο ΠΣ3 του και δεν εχει εξωτερικο σκληρο η σκοπευει να αγορασει (μονο γι αυτη τη περιπτωση το λεω) τοτε, πιο καλα να παρει εναν εσωτερικο 500αρη (οχι μεγαλυτερο για να μην υπερθερμενεται η κονσολα) και να μετατρεψει τον μικρο εσωτερικο σε εξωτερικο για μικρα παιχνιδια που δεν εχουν > 4GB αρχεια η να τον κρατησει για φυλαξη backups στον υπολογιστη. Νομιζω οτι ειναι πιο λογικο αυτο.

 

 

 

Εχεις απολυτο δικιο. Βασικα ο σκληρος ειναι για αυτους που εχουν κονσολα <320gb και δεν θελουν να βαλουν νεο εσωτερικο γιατι πρεπει αναγκαστικα να γινει format. οσο για τα games μεγαλης χωριτικοτητας οπως αυτο που προαναφερες η λυση ειναι να σβηνει καποια αρχεια languages για να κερδιζει εξτρα χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...