Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχω το fat ps3 με το τελευταίο firmware. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω jailbreak?

Μπορεις αν το κανεις downgrade πρωτα σε 3.55 και μετα περνας τελευταιο cfw4.40

Fat CECHC04 εως CECHG04 γινονται downgrade με ProGskeet που δυσκολα αναλαμβανει καποιος.

Fat CECHH04 εως CECHP04 γινονται ευκολα με Ε3 flasher που το κανουν πολλοι

και οι δυο τροποι απαιτουν ανοιγμα κονσολας και εμπειρα χερια με γνωσεις

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό... Κάποιος οδηγός; mtzs πως σου ξέφυγε αυτό;;; :Ρ

Μεχρι στιγμης για να τρεξουν χρειαζεται το λεγομενο ReactPSn

Ως γνωστον (εχω αναφερει πολλακις) reactPsn = αυξημενος κινδυνος για μπαν σε οσους μπαινουν online (μεταξυ αυτων και εγω)

επομενως δεν το συνιστω και αναμενω να βγει τροπος να παιζουν χωρις αυτο. οταν με το καλο βγει κατι θα ενημερωσω :)  (αν και δεν ειναι τοσο δυσκολο)

 

Και μιας και αναφερθηκα σε μπαν,  οποιον ενδιαφερει το online σε cfw ας ριξει μια ματια εδω

http://www.insomnia.gr/topic/467362-ερωτησεις-απαντησεις-faq-για-cfw-στο-playstation-3/?p=52284573 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hm... αρκετό πιξέλιασμα δεν λέω ,αλλα εντελώς Playable τα games, σχεδόν Ps2 γραφικά το crisis core,πολύ ωραίο παιχνίδι. δεν μπόρεσα τελικά να το κάνω μόνος μου πολύ πολύπλοκη διαδικασία,αλλα τα βρήκα στο νετ ,αυτό και τα final fantasy 1-2 σε λίγες μέρες θα γεμίσει το ιντερνετ, απλα δεν έχει μεγάλο compability,κλάιν αφου παίζει το crisis core,ένα ακόμα παιχνίδι με νοιάζει το tactics ogre .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενδιαφέρει το psn αλλά ούτε και τα mkv(τα υποστηρίζει η tv μου), οπότε ποιο να προτιμήσω; Είναι το ίδιο αξιόπιστα και η διαδικασία εγκατάστασης στο 4.40 παραμένει η ίδια με τον οδηγό που έχεις φτιάξει(mtzs) για το 4.30;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ακριβως ιδια διαδικασια.

Πηγαινε 4.40 v1.03 χωρις δευτερη κουβεντα.

Προσεξε πριν την εγκατασταση να μην εχεις spoofers επανω (γιατι αλλιως θα μπρικαρει) να βγαλεις οτι δισκο εχεις μεσα στο drive και να απενεργοποιησεις πληρως το ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.40 v 1.03. Μπαινεις PSN

4.30 v2.05 Εχει disabled cinavia για να παιζεις mkv χωρις προβλημα. Δεν ξερω αν μπαινει ακομη psn με spoofer.

 

παντως και το 4.40 1.03 δεν παιζει της περισσοτερες mkv movies?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Τελικά πέρασα πάνω από kmeaw το rogero 4.40 v1.03 και τον multiman 4.30.00. Έχω όμως πρόβλημα με το fifa 13 με το οποίο κολλάει το ps3 όταν πάει να φορτώσει ενώ πριν(με το kmeaw) έπαιζε άψογα. Τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά είχες περάσει κάποιο fix για να παίζει το φιφα στο 3.55 . Ξαναπέρνα τα αρχικά eboot και param και λογικά θα είσαι οκ ,ή κάνε κάποιο update. Αν έχεις εγκατεστημένο fixed update  διέγραψε τα data  και ξαναεγκατέστησε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Τελικά πέρασα πάνω από kmeaw το rogero 4.40 v1.03 και τον multiman 4.30.00. Έχω όμως πρόβλημα με το fifa 13 με το οποίο κολλάει το ps3 όταν πάει να φορτώσει ενώ πριν(με το kmeaw) έπαιζε άψογα. Τι πρέπει να κάνω;

Ξεκινα το με δισκακι μεσα να μη σου κολλαει αφου κανεις οτι σου εγραψε ο guardian

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι μάγκες, το eboot ήθελε αλλαγή. Ευχαριστώ. Μιας και είστε γνώστες θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα ακόμα.

 

1)Στον multiman 4.30.00 είναι καλύτερα να έχω τον cex ή τον stealth; Προσφέρει κάτι παραπάνω ένας από τους δύο; (psn δεν μπαίνω)

 

2)Τα παιχνίδια που έχουν περαστεί με ftp στον εσωτερικό δίσκο πως τα διαγράφω; κάνω από κάπου uninstal και μετά διαγραφή του φακέλου από εκεί που τον είχα περάσει; (θέλω να διαγράψω το uncharted 3 μιας και τώρα παίζει και από το δισκάκι)

 

3)Τα παιχνίδια που ήταν σε αρχεία pkg(π.χ. fifa 12) πως τα διαγράφω εντελώς; Πατάω τρίγωνο και delete ή θέλουν με κάποιο τρόπο uninstal πρώτα;

 

4)Το θέμα που υπήρχε με κάποιο από τα πρώτα rogero 4.30 που κάθε φορά έκανε επανεκίνηση το ps3(νόμιζω όταν έκανες quit ένα παιχνίδι), υφίσταται στην 4.40 v1.03; (γιατί δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το ps3 και δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό που κάνει είναι κάτι σαν reset)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αν δεν συνδέεσαι καθόλου , ούτε store ούτε τίποτα όχι. Απλά με το stealth το έχεις στο app/home

2) Για να διαγράψεις ένα παιχνίδι από τον δίσκο πάνε στο multiman και στα options για το παιχνίδι έχει και να κάνεις delete τον φάκελο. Αν το παιχνίδι στην πρώτη εκκίνηση σου ζήτησε να κάνει εγκατάσταση στον δίσκο πας στο ps3 game data από το κεντρικό μενού του ps3 και με το τρίγωνο κάνεις delete. Αν δεν είχε ζητήσει είσαι οκ

3)Με .pkg φαντάζομαι εννοείς της psn version και όχι τα fix. Στην πρώτη περίπτωση ναι , delete και τέλος . Στην δεύτερη τα .pkg απλά αλλάζουν κάποια αρχεία μέσα στον φάκελο του παιχνιδιού , οπότε με το που διαγράψεις τον φάκελο φεύγουν και αυτά

4) Με rogero 4.30  v2.05 αυτή τη στιγμή μόλις έκανα quit και δεν είχα καμιά επανεκκίνηση . Δεν ξέρω αν έχει κάποιος καμιά άλλη πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...