Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λες το convert fat32 to ntfs. παντως σε μενα τα διαβαζει χωρις να χρειαστει να κανω αυτο το βημα.

Δεν ξέρω αν λες το ίδιο αλλά εγώ λέω το PFS driver (toggle between fat32 and ntfs driver). Βεβαίως αν είχες κάνει το αρχείο που λέει ο mtzs δεν χρειάζεται αυτό. Όπως και με το pfs δεν χρειάζεται αυτό το αρχείο (μόλις το δοκίμασα). Απλά βάζεις το άλλο ,κάνεις refresh που έχει ποιο πάνω και αν δεν το έχεις γυρίσει σε ntfs (αν το προηγούμενο ήταν fat32 ) κάνεις το toggle ,και ξανά το ίδιο για να ξανά αλλάξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν λες το ίδιο αλλά εγώ λέω το PFS driver (toggle between fat32 and ntfs driver). Βεβαίως αν είχες κάνει το αρχείο που λέει ο mtzs δεν χρειάζεται αυτό. Όπως και με το pfs δεν χρειάζεται αυτό το αρχείο (μόλις το δοκίμασα). Απλά βάζεις το άλλο ,κάνεις refresh που έχει ποιο πάνω και αν δεν το έχεις γυρίσει σε ntfs (αν το προηγούμενο ήταν fat32 ) κάνεις το toggle ,και ξανά το ίδιο για να ξανά αλλάξεις

 

το ιδιο λεω φιλος. σε μενα παντως δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα στον multiman για να διαβαζει τα ntfs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο μονο του δεν δουλευει πολλες φορες

δοκιμασε να κανεις αυτο που γραφει το λινκ παραπανω που εδωσα με dev και vendor id

 

Με είχες βοηθήσει να κάνω dehash από 3.55 (το είχα κάνει downgrade με E3 flasher μόνος μου) και να περάσω σε 4.30 rojero 2.03.

 

υπάρχει λόγος να πάω σε 4.40? αν ναι ποια η διαδικασία?

 

αν έχεις καλό linkμε αξιόπιστο 4.40 CFW στείλτο μου σε ένα pm

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα 

υπαρχουν πολλα εργαλεια. 

Ψαξε για NzHawk Update Finder

κανεις copy paste to link που σου δινει σε εναν download manager η στον browser και τα κατεβαζεις.

Μετα τα περνας στο PS3 απο Install Package Files με στικακι formated σε Fat32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ολα καλα με το downgrade, πλεον βρισκομαι σε 4.40 1.03 rogero. :)

 

Ομως υπαρχει θεμα με τις θερμοκρασιες νομιζω. Μετα απο κανα μισαωρο gow ascension εχω cpu: 68 και rsx :74.

Παστα αλλαξα τρεις φορες, καθε φορα με διαφορετικη μεθοδο (pea, στρωση, ρυζι) αλλα εχω πανω κατω ιδιες temps.

Ζεστος αερας βγαινει απο πισω  οποτε δεν νομιζω να εχω κανει κατι λαθος. Και το ανεμιστηρι δεν το ακουω να πολυζοριζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω έναν εξωτερικό WD elements 500gb usb3.0 και όταν τον συνδέω στο ps3 κάνει σαν να πέρνει μπρος και να σβήνει συνέχεια. Υποθέτω ότι το ps3 δεν δίνει αρκετό ρεύμα . Ξέρει κανείς αν με ένα καλώδιο τύπου Υ usb3.0 θα γίνει δουλειά? Στο internet λένε ότι έκαναν διάφορους άλλους δίσκους να δουλέψουν με powered usb2.0 hub. Έχει κανείς εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει εξωτερικη τροφοδοσια δικη του ο σκληρος;

Γενικα οσοι εχετε εξωτερικο σκληρο στο ΠΣ3 καλο ειναι να τον εχετε με δικη του τροφοδοσια.

Για 3.0 δε ξερω αλλα εγω που ειχα 2μισαρι εξωτερικο 500 usb 2.0 στο πισι μου χτυπησε και σιγουρα ηταν επειδη δεν επερνε αρκετο ρευμα. οταν του εβαλα εξωτερικη τροφοδοσια απο τοτε ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι elements 2.5 . Τροφοδοσία παίρνει μόνο από usb, οπότε μόνο αυτές οι 2 είναι οι επιλογές μου. Απλά ρωτάω αν έχει κανείς εμπειρία μην δίνω τζάμπα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω 3.0 για να σου πω δυστυχως. αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι αν βρεις θηκη σκετη usb3.0 που να παιρνει ομως τροφοδοσια τοτε λογικα θα δουλεψει αν τον βαλεις εκει. Σκεψου αυτο και ως εναλλακτικη.

Γενικα ο κανονας ειναι οτι αργα η γρηγορα εξωτερικος σκληρος χωρις τροφοδοσια εχει μεγαλες πιθανοτητες να χτυπησει στη καλυτερη και μετα να σου ζητησει φορματ. Στη χειροτερη χτυπαει και καταστρεφεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια downgrade με e3 flasher μπορω να κανω απο οποιοδηποτε firmware κυκλοφορει? Δηλαδη και απο 4.40 ή 4.41 που βγηκε σημερα γινεται κανονικα downgrade σε 3.55?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...