Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα περισσοτερα παιζουν απο τον εξωτερικο....μερικα games που εχουν αρχεια >4γβ παιζουν απο τον εσωτερικο μονο

 

Α οκ. Κατανοητό.

 

Για να "σπάσω" σε κομμάτια των 4GB τα μεγάλα παιχνίδια (στον εξωτερικό δίσκο) χρησιμοποιώ το Open Manager Tools?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γεια σας ειμαι καινουριος στο blog και θελω να κανω μια ερωτηση.εχω το ασσασινς κριντ μπραδερχουντ και ενω κανω οτι μου λενε τα αλλα site το παιχνιδι μου βγαζει error code.αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα με διευκολυνει πολυ γιατι ειμαι σε αδιεξοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα ps3 με την 3.41 και περιμενω την επομενη βδομαδα να μου ερθει το ps3 break. Θελω να νοικιασω το assassins creed br. Θα χρειαστει να κανω αναβαθμιση σε 3.5?

Και αν ναι μηπως μπορω να το αποφυγω με καποιον τροπο , πχ απενεργοποιοντας το internet απ το ps3 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γεια σας ειμαι καινουριος στο blog και θελω να κανω μια ερωτηση.εχω το ασσασινς κριντ μπραδερχουντ και ενω κανω οτι μου λενε τα αλλα site το παιχνιδι μου βγαζει error code.αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα με διευκολυνει πολυ γιατι ειμαι σε αδιεξοδο...

Αυτό το βγάζει όταν δεν έχεις το latest payload (hermes4).Μονο με αυτό παίζει.

 

Παιδια εχω ενα ps3 με την 3.41 και περιμενω την επομενη βδομαδα να μου ερθει το ps3 break. Θελω να νοικιασω το assassins creed br. Θα χρειαστει να κανω αναβαθμιση σε 3.5?

Και αν ναι μηπως μπορω να το αποφυγω με καποιον τροπο , πχ απενεργοποιοντας το internet απ το ps3 ?

Δε χρειάζεσαι αναβάθμιση, χρειάζεται να ακολουθήσεις τις οδηγίες για το assasin. Το αυτόματο firmware upgrade πρέπει να το απενεργοποίησeiς μη σου κάνει καταλάθος κάνα upgrade το fw

http://www.ps3news.com/forums/ps3-hacks/assassins-creed-brotherhood-working-ps3-jailbreak-3-41-a-115127.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια θελω τα φωτα σας!!!!κατεωασα το Assassins.Creed.Brotherhood.EUR.JB.PS3-ATAX το εβαλα στο εξωτερικο εκανα εγκαταστασει τα to patch EP0001-BLES00909_00-AC2TITLEUPDATE01-A0101-V0100-PE.pkg και ATAX-ASCB-UPDATE.pkg και ξεκινησα το game κανονικα και οταν βγηκα σχεδον αμεσος με το κουμπει ps to playstation κολησε και τωρα οταν ανοιγω το πσ3 σχεδον ολες μου η επηλογες φορτονουν συνεχεια video,music.game εκτος τον ρηθμισεων και φορματ δεν μου κανει καθολου το αφησα ολη νυχτα αλλα τιποτα!!

καμια λυση παιδεια!!!!ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α, ωραία! Εγώ βέβαια "βολεύτηκα" με τον gaia manager.

Πιστεύω να μην έχω πρόβλημα.

OM2.1 για το assasin

 

γεια σας παιδια θελω τα φωτα σας!!!!κατεωασα το Assassins.Creed.Brotherhood.EUR.JB.PS3-ATAX το εβαλα στο εξωτερικο εκανα εγκαταστασει τα to patch EP0001-BLES00909_00-AC2TITLEUPDATE01-A0101-V0100-PE.pkg και ATAX-ASCB-UPDATE.pkg και ξεκινησα το game κανονικα και οταν βγηκα σχεδον αμεσος με το κουμπει ps to playstation κολησε και τωρα οταν ανοιγω το πσ3 σχεδον ολες μου η επηλογες φορτονουν συνεχεια video,music.game εκτος τον ρηθμισεων και φορματ δεν μου κανει καθολου το αφησα ολη νυχτα αλλα τιποτα!!

καμια λυση παιδεια!!!!ευχαριστω

πρεπει να μπεις σε safe mode k restore .δεν επρεπε να το ξεκινησεις χωρις το δισκακι μεσα.

http://psx-scene.com/forums/f118/assasins-creed-brotherhood-corrupted-xmb-70695/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω εγω εχω το hermes v4b+3.50 spoof κανει την δουλεια του ή πρεπει να βαλω οπωσδηποτε hermes v4? επισης εχω το x3max εχει κανεις κανενα Link για το hermes v4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.εχω τον manager 2.1h αλλα τωρα δεν μου διαβαζε το παιχνιδι και το ξανα αντιγραφω ο κωδικος του παιχνιδιου ειναι bles 00910.δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το παιζει ομως???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω, το spoof σου επιτρεπει να παιξεις παιχνιδια που ζητανε 3.50 οπως το επερχομενο gt5, αλλα με το που μπεις psn τρως μπανακι?

 

οχι το spoof ηταν μια ασφαλιστικη δικλειδα για να μην φας και καλά ban επειδη εμπαινες ονλινε με 3.41. αλλά δεν πιάνει πλέον το κόλπο και ψάχνουν να βρουν πως να γίνει να ξαναπαίξουμε ονλινε. όσοι μπαινουν ονλινε με το spoof τους βγαζει ενα ωραιο μηνυμα ότι χρειαζεται να κάνεις system update για να μπορεσεις να μπεις psn. ουτε μπανακια(ακομα) ούτε τπτ. καλό αυτό. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...