Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο track μου γραφει 31-οκτ left from hong kong to greece τιποτα αλλο ...στα ελτα δεν υπαρχει καμια αναφορα.... ¨ευχαριστω

Κι εγω απο Digimart 1-11-10. 3-11 εφυγε απο χονγκ κονγκ αλλα απο τοτε δεν εμφανιζεται ουτε στο Ελληνικο αλλα ουτε και στο Ιντερνασιοναλ τρακινγκ.

Πηρα στην εξυπηρετηση πελατων του Ελτα και το μονο που μου ειπαν ηταν πως δεν εχει μπει Ελλαδα. Ουτε αυτοι το βρισκουν στο ιντερνασιοναλ τρακινγκ.

Τι κανουμε; Ζηταμε απο το πειπαλ τα λεφτα πισω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γενικότερα με τα δέματα παίζουνε τρελές καθυστερίσεις. λογω των εκρίξεων που γίνανε τις προάλες.

 

Είναι κ γω πολλά πακέτα που περιμένω απο αγγλία hong kong και αμερική. εχουνε καθυστερίσει όσο ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω απο Digimart 1-11-10. 3-11 εφυγε απο χονγκ κονγκ αλλα απο τοτε δεν εμφανιζεται ουτε στο Ελληνικο αλλα ουτε και στο Ιντερνασιοναλ τρακινγκ.

Πηρα στην εξυπηρετηση πελατων του Ελτα και το μονο που μου ειπαν ηταν πως δεν εχει μπει Ελλαδα. Ουτε αυτοι το βρισκουν στο ιντερνασιοναλ τρακινγκ.

Τι κανουμε; Ζηταμε απο το πειπαλ τα λεφτα πισω;

 

 

φιλε καλημερα σημερα το ελεγξα παλι και το track των ελτα μου δινει ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ,,, υπομονη λογικα σε 2-3 μερες θα το εχουμε στα χερια μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδες.μια βοηθεια θελω μιας και εδω μεσα οι περισσοτεροι ειστε δαιμονες σε ps3 jb.εχω αγορασει το psjailbreak προς 9 ευρω απο μια σελιδα.και μου ηρθε κανονικα το στικακι ειναι οκ.αλλα επειδη ζηταει για να τρεξει παιχνιδια να βαλω μεσα δισκακι,φοβαμαι να χαλασω το br drive,(και αποτι ξερω χαλαει καποια στιγμη) σκεφτομαι να στραφω προς ps3groove hermes payload.η ερωτηση μοθ ειναι η εξης θα μπορουσα να περασω psgroove σε αυτο που εχω(που το πιο πιθανο να ειναι κλωνος :-) ) η να αγορασω ενα AT90USB162? η ιδεα αυτη μου ηρθε οτι απο την στιγμη που θα ειναι μουφα θα μπορουσα να περασω νεο hex.ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων μαγκες.συνεχιστε την καλη δουλεια.Η σελιδα που το αγορασα ειναι αυτη http://www.goldenbridge.hk/goods-3985.html

 

---------- Προσθήκη στις 14:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:36 ----------

 

σημειωση¨το στικακι που μου ηρθε σπιτι ηταν αυτο http://www.r4wood.com/products/PS-Jailbreak-PS3-USB-Key-%252d-Plug-and-Play-USB-to-Hard-Disk.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε καλημερα σημερα το ελεγξα παλι και το track των ελτα μου δινει ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ,,, υπομονη λογικα σε 2-3 μερες θα το εχουμε στα χερια μας

 

Ευχαριστω!

Σε καμοια εβδομαδα το δικο μου δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε καλημερα σημερα το ελεγξα παλι και το track των ελτα μου δινει ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ,,, υπομονη λογικα σε 2-3 μερες θα το εχουμε στα χερια μας

 

Πως βλεπουμε το track μεσω ελτα ?? O αριθμος που δινει το digimartz ως Tracking No δουλευει μονο στο international mail tracking system. Eπισης τωρα η κατασταση ειναι departure from outward office of exchange. Εχει δρομο ακομα ετσι :P:p ? Ποσο να υπολογιζω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βλεπουμε το track μεσω ελτα ?? O αριθμος που δινει το digimartz ως Tracking No δουλευει μονο στο international mail tracking system. Eπισης τωρα η κατασταση ειναι departure from outward office of exchange. Εχει δρομο ακομα ετσι :P:p ? Ποσο να υπολογιζω ?

 

φιλε καλησπερα το track απο εδω http://212.205.82.71/trackandtrace/ με την προυποθεση απο οτι καταλαβα να φταση ελλαδα και να περαση των ελενχο εμας αργησε πολυ 20 μερες περιπου μαλλον λογω γεγονοτων ...εκλογες υποπτους φακελους κτλ ....ευχομαι να μην αργηση και το δικο σου ...υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα κούριερ που μεταφέρανε δέματα με εκρικτικα στις πρεσβίες? HALOOO??

 

Ναι ρε γμτ, και μολις παραγγειλα κατι απο Hong-Kong και ο τυπος μου ειπε πως θα κανει 20-30 εργασιμες λογω των εξελιξεων... Τωρα δλδ θα ελεγχουν καθε πακετο που φευγει προς διεθνη προορισμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρουλα δουλεύει. κατέβασε και κάνε του αναβάθμιση στο λογισμικό στην τελευταια έκδοση (mhex 1.7) και εισαι έτοιμος. κ online updates και ολα.

 

 

παιδια έχει κατεβάσει κανένας σας το backup του tekken 6;

 

Καλημέρα,

 

είμαι στη φάση 2, δηλαδη θελω να βάλω ένα αντεγραμμενο παιχνίδι σε εξωτερικό δίσκο ή στον εσωτερικό και να το παίξω.

ξέρεις πώς γίνεται;

 

Έψαξα αλλά είναι τόσες πολές οι απαντήσεις που χάθηκα...

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα υστερα απο 20 και μερες , επιτελους εφτασε το δεματακι απο digimartz ... αρε τυχερε θα πειτε οσοι το περιμενετε αυτες τις μερες να σας ερθει και εσας !!!!!! βιαστηκατε ομως διοτι μεσα στο δεμα υπηρχε μονο η θηκη απο το ps3break και το κορδονακι για να το κρεμασω στα κλειδια μου ,,,τρομαρα μου ,στικακι πουθενα !!!!! το δεματακι ηταν σφραγιστο δεν το ανοιχε κανεις , τελος παντων ειδα και επαθα με το support για να μου στειλουν αλλο μεχρι και webcam ανοιξα για να δουνε την συσκευασια ,συνιστω οσοι τα παραλαβεται τις επομενες μερες τραβηξτε κανενα βιντεο το ανοιγμα του δεματος με το κινητο σας ... εγω τωρα ξαναμετρω 20 και σημερα ειναι πολλες ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...