Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει assassin 3, εννοείς προφανώς το brotherhood που είναι expansion του 2. Υπάρχει λόγος να πας στο τελευταίο payload, για να παίζει το assassin. Πρόσεξε ΜΗ το τρέξεις χωρίς disc in.

αν δε ξεκινα το bootloader κατέβασε τa Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)]

Microsoft .NET Framework 4 (Standalone Installer)]

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)]

 

 

Note: Some customer might encounter problem of running "PS3Break Firmware Uploader 1.0" in their windows OS system.

Please go to the link below to download the "Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)" to fix the problem.

Επεξ/σία από tsakonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Για ποιο λόγο μέσω ftp,δεν χρειάζεται.Αντιγραφή επικόλληση από σκληρό και τελείωσες.Και για παιχνίδια(αρχεία)>4gb πρόγραμμα splitter μόνο για το μεγάλο αρχείο.

 

Χωρις εξωτερικο δισκο μιλαω, υποθετω και συ..

Εγω εβαλα FTP server στο PS3, IP στο PS3 , και gateway στο PC στο 2ο LAN μου...

επαιξε με ftp , και δεν ξαναασχοληθηκα..

Βλεπει το δισκο ολο του sp3 στα win μεσω File Explorer? Εχω winx64.

Γιατι στα forums ολο για FTP packages και transfers λενε αν δεν εχεις εξωτερικο δισκο.

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει assassin 3, εννοείς προφανώς το brotherhood που είναι expansion του 2. Υπάρχει λόγος να πας στο τελευταίο payload, για να παίζει το assassin. Πρόσεξε ΜΗ το τρέξεις χωρίς disc in.

αν δε ξεκινα το bootloader κατέβασε τa Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)]

Microsoft .NET Framework 4 (Standalone Installer)]

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)]

Σε ευχαριστώ έπαιξε. Έχεις δίκιο είναι το brotherhood λέω να το παλέψω.. απ'ότι είδα χρειάζεται το patch

EP0001-BLES00909_00-AC2TITLEUPDATE01-A0101-V0100-PE.pkg ξέρει κανείς πώς μπαίνουν τα patches;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα κανεις install όπως και το manager,από το "install packages"

http://psx-scene.com/forums/589142-post1.html

http://psx-scene.com/forums/602662-post494.html

Επεξ/σία από tsakonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link

 

Link

 

Link

 

ποιο από τα δυο stickakia να παραγγείλω και από πιο μαγαζί ?

 

τηανκσ ;)

 

Εγώ είχα πάρει το ps3usbjailbreak από το zhuzhuchina και δουλεύει κομπλέ.. Αλλά το site αυτό έχει αφαιρέσει προσωρινά την αποστολή με airmail.. Παρήγγειλα άλλο ένα από εδώ http://www.dscartshop.com/ps3usbjailbreak-red-dongle-at64-upgradable-first-64kb-onboard-flash_p4438.html αλλά δεν το έχω παραλάβει ακόμα. (έχει +2% έξοδα paypal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει το ps3usbjailbreak από το zhuzhuchina και δουλεύει κομπλέ.. Αλλά το site αυτό έχει αφαιρέσει προσωρινά την αποστολή με airmail.. Παρήγγειλα άλλο ένα από εδώ http://www.dscartshop.com/ps3usbjailbreak-red-dongle-at64-upgradable-first-64kb-onboard-flash_p4438.html αλλά δεν το έχω παραλάβει ακόμα. (έχει +2% έξοδα paypal)

 

Παρήγγειλα και εγώ από το zhuzhuchina με express mail 22,60 .

Τουλάχιστον Θα έρθει "γρηγορα" :unsure:

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις εξωτερικο δισκο μιλαω, υποθετω και συ..

Εγω εβαλα FTP server στο PS3, IP στο PS3 , και gateway στο PC στο 2ο LAN μου...

επαιξε με ftp , και δεν ξαναασχοληθηκα..

Βλεπει το δισκο ολο του sp3 στα win μεσω File Explorer? Εχω winx64.

Γιατι στα forums ολο για FTP packages και transfers λενε αν δεν εχεις εξωτερικο δισκο.

με εξωτερικο δισκο ειναι πιο ασφαλες τα περνας και οκ με φτπ αν σβησεις κατι που δεν εισαι σιγουρος θα κανεις ζημια στο πσ3

τωρα αν θελεις φτπ βαλε το WinSCP η το filezilla στο pc σου και θα εχεις το πσ3 ορθανοιχτο να του κανεις οτι θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη εχω χασει επεισοδια. Μπορω να κατεβαζω ISO απο το ιντερνετ, να τα αντιγραφω ή να τα μεταφερω στο σκληρο δισκο του ps3 και να παιζω ετσι τα παιχνιδια;

 

Αν ναι, τι χρειαζομαι; Υπαρχει καποιος οδηγος στο ιντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κανεις install όπως και το manager,από το "install packages"

http://psx-scene.com/forums/589142-post1.html

http://psx-scene.com/forums/602662-post494.html

Του λοιπόν,

 

τα έκανα όλα έβαλα το patch για BLES00910 και έκανα όλη την διαδικασία(για εξωτερικό δίσκο) και παίρνω 80010009 error

 

Με εχει κουράσει το assasin's brotherhood μήπως έχετε καμιά ιδέα;;;;

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια συγνωμη για τις απλοικες μου ερωτησεις αλλα ειδα οτι το ps3 χακαρεται και θα ηθελα τα φωτα σας!!!!!!!

Εχω το slim 250 με fw 3.21

Υπαρχει καποιος οδηγος για νεους ?????

Τι προτεινετε να αγορασω και απο που?????

Ευχαριστω πολυ!!!!!!

Επεξ/σία από dimdesk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λοιπόν,

 

τα έκανα όλα έβαλα το patch για BLES00910 και έκανα όλη την διαδικασία(για εξωτερικό δίσκο) και παίρνω 80010009 error

 

Με εχει κουράσει το assasin's brotherhood μήπως έχετε καμιά ιδέα;;;;

 

ευχαριστώ

 

αν διαβάσεις στα link που σου έδωσα στις άλλες σελίδες έχει και άλλους τρόπους να δοκιμάσεις. αν και νομίζω είναι για το 0909 όχι το 0910

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια συγνωμη για τις απλοικες μου ερωτησεις αλλα ειδα οτι το ps3 χακαρεται και θα ηθελα τα φωτα σας!!!!!!!

Εχω το slim 250 με fw 3.21

Υπαρχει καποιος οδηγος για νεους ?????

Τι προτεινετε να αγορασω και απο που?????

Ευχαριστω πολυ!!!!!!

 

δες εδω:

Ps Jailbrake FAQ - An Amateur's Guide

Επεξ/σία από aggelos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...