Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο 20 μερες περιπου μου ηρθε χαρτι απ τα ΕΛΤΑ για την παραγγελια του ps3break απο dizimartz.

Στο σιτε των ελτα μου εχει Παρασκευή, 3 Δεκέμβριος 2010 6:12:42 πμ ` ` ` `

`

Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΕΩΣ

 

Προς Επίδοση.

 

Πρεπει να περασω εγω ο ιδιος να το παρω ή θα μου το φερουν αυτοι ? Πρεπει να τους ενημερωσω με καποιο τροπο για την ωρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DJTaurus ωραιο το site, αν και ακομα δεν εχει πολλες πληροφοριες αλλα μιας και ειναι ελληνικο θα το στηριξω σιγουρα!

tsakonas τελικα ειχες δικιο, δεν παιζει καμια σημασια πως θα εχεις ονομασει το φακελο του παιχνιδιου απλα να το βαλεις μεσα στο φακελο GAMEZ. Εκανα την διαδικασια απο την αρχη σιγα και προσεκτικα και τωρα ολα παιζουν ρολοι! Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα το στικάκι μετά από 40 μερες ακομα δεν ηρθε,ο πωλητης το μονο που λεει ειναι περιμενε,του ειπα να το ξαναστειλει η οτι θελω τα λεφτα μου πισω αλλα τιποτα αυτος τον απειλησα οτι θα στειλω μυν στη pay pal και δεν απανταει καν .στο hong kong track μου λεει οτι εφυγε για Ελλαδα στις 25 οκτ,εγω τωρα τι κανω,στελνω κανα μυν στη pay pal και αν ερθει μετα τι γινεται?ασε που τοτε που το πηρα εκανε 30 ευρω,ειναι φυσιολογικο να αργει τοσο πολυ,r4king.com ΜΑΚΡΙΑ,ασε που ο τυπος εκανε καινουργιο σαιτ χωρις paypal,αλλα το παλιο το διατηρει ακομα σαν old.r4king.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε κανεις το νεο NEED FOR SPEED? μου δινει μαυρη οθονη!!!!

Δεν δουλεύει όπως και το GT5,θέλουν την 3.50 προς το παρών.Ελπίζουμε στο μέλλον κυρίως για το GT5!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεύει όπως και το GT5,θέλουν την 3.50 προς το παρών.Ελπίζουμε στο μέλλον κυρίως για το GT5!

ελπιζω να βρουν κανα patch !! τρεχουν ολοι τωρα να σπασουν το psdowngrade για αυτο παγωσαν τα games patch!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα το στικάκι μετά από 40 μερες ακομα δεν ηρθε,ο πωλητης το μονο που λεει ειναι περιμενε,του ειπα να το ξαναστειλει η οτι θελω τα λεφτα μου πισω αλλα τιποτα αυτος τον απειλησα οτι θα στειλω μυν στη pay pal και δεν απανταει καν .στο hong kong track μου λεει οτι εφυγε για Ελλαδα στις 25 οκτ,εγω τωρα τι κανω,στελνω κανα μυν στη pay pal και αν ερθει μετα τι γινεται?ασε που τοτε που το πηρα εκανε 30 ευρω,ειναι φυσιολογικο να αργει τοσο πολυ,r4king.com ΜΑΚΡΙΑ,ασε που ο τυπος εκανε καινουργιο σαιτ χωρις paypal,αλλα το παλιο το διατηρει ακομα σαν old.r4king.com

 

Φιλε μου και εγω πηρα απο εκει ενα χωρις προβλημα, 8 Νοεμβριου και ηρθε 22 Νοεμβριου αν θυμαμαι καλα.

Στο καπακι 24 Νοεμβριου εκανα παραγγελια αλλο ενα και ακομα περιμενω, για να δουμε...

 

Στην περιπτωση σου κατι πρεπει να εγινε και να χαθηκε και αντε να βγαλεις ακρη τωρα.

 

Δυστυχως ειναι και λιγο λοτο αυτα τα site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ελεγξε αν όντως είναι FAT32 το στικάκι σου. αν βάλεις ταινια μέσα, την παίζει το ps3 από το στικάκι σου; αν ναι, τότε είναι σωστά διαμορφωμένο. ειδάλλιως τσέκαρε αν χρησιμοποιείς την σωστή διαδρομή η οποία είναι της μορφής c:\Gamez\ και ακολουθεί ο φάκελος του παιχνιδιού που έχει 2 φακέλους μέσα. τον φάκελο του παιχνιδιου και τον φάκελο του update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΒΜ1.0 ΒΜ2.0 είναι εκδοσεις του BuckUp Manager. (BackupManager 1 και ΒackupManager 2)

Συμφωνα με τα site με τις λιστες το παιχνίδι δουλέυει απροβλημάτιστα απο εσωτερικο μονο..

Προσεξε οταν κανεις πειραματα με τους managers και εγκαθιστάς διαφορους (Backup Manager, Open Manager, Gaia Manager κλπ) μην σβηνεις τους προηγουμενους manager που ειχες γτ υπάρχει περίπτωση να σου σβήσει και τα παιχνίδια που έχεις κανει με αυτον. Απλα αφηνε τους να υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει καταφερει κανενας να βαλει το motorstorm pacific rift ? To εβαλα στον εσωτερικο του ps3 και δεν δουλευει.

Btw αυτο το ΒΜ1.0 ΒΜ2.0 τι ειναι ?

 

http://www.ps3news.com/subdomain.php?pagename=ps3-jailbreak

http://www.ps3news.com/subdomain.php?pagename=ps3-jailbreak&search=motorstorm

 

 

μονο από εσωτερικό

 

BM είναι παλιοί manager, βάλε τον τελευταίο OM v2 I-2

http://psx-scene.com/forums/f187/open-manager-v2-1-rev-i-2-elotrolados-version-69846/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα το στικάκι μετά από 40 μερες ακομα δεν ηρθε,ο πωλητης το μονο που λεει ειναι περιμενε,του ειπα να το ξαναστειλει η οτι θελω τα λεφτα μου πισω αλλα τιποτα αυτος τον απειλησα οτι θα στειλω μυν στη pay pal και δεν απανταει καν .στο hong kong track μου λεει οτι εφυγε για Ελλαδα στις 25 οκτ,εγω τωρα τι κανω,στελνω κανα μυν στη pay pal και αν ερθει μετα τι γινεται?ασε που τοτε που το πηρα εκανε 30 ευρω,ειναι φυσιολογικο να αργει τοσο πολυ,r4king.com ΜΑΚΡΙΑ,ασε που ο τυπος εκανε καινουργιο σαιτ χωρις paypal,αλλα το παλιο το διατηρει ακομα σαν old.r4king.com

φίλε κάνε ΑΜΕΣΑ καταγγελία στο paypal ότι δεν το παρέλαβες!!!! ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΛΛΟ!! θα μπορούσε το tracking number που σου έδωσε να ανήκει σε άλλον αγοραστή και να μην σου έστειλε τίποτα..

μετά τις 50 μέρες δεν θα σε αφήνει το paypal να κάνεις καταγγελία..

νομίζω το paypal δίνει καμιά 30αριά μέρες περιθώριο στον πωλητή να φτάσει το δέμα και μετά επιτρέπονται οι καταγγελίες..

αλλά άμα περάσουν 50 μέρες κλείνουν.. εγώ έτσι το άφηνα σε μια παραγγελία από ebay και δεν μπορούσα να κάνω στο τέλος στο paypal..

βέβαια άλλο ebay και άλλο αγορά από ιστοσελίδα.. στο ebay υπάρχουν οι κριτικές στους πωλητές που τις βλέπουν όλοι.. οπότε επικοινώνησα απλά με τον πωλητή και του είπα ότι δεν το παρέλαβα και με αποζημίωσε από μόνος του.. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...