Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το συνδέεις με καλώδιο?

Το blackftp box στο ps3 το έχεις ανοίξει έτσι?

Σου δείχνει την εικόνα και το ip που έχει το ps3.

oxi wireless

 

ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να κάνεις αυτό που λες αλλά ειναι λίγο μπελάς αν έχεις 1 φλασάκι

γιατι πρέπει να του αλλάζεις το πρόγραμμα 2 φορές κάθε φορά που θέλεις να το κάνεις...

Υπομονή θα σπάσει και το 350 σε λίγο καιρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την 3,50 να βαλω την 3,55 που βγηκε η να περιμενω να σπασει η 3.50 γτ μετα θα κανει 10 χρονια να σπασει η 3.55?(Απο οτι ειδα η 3.55 ειναι για το 3D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να ρωτήσω καλύτερα μη γίνει η βλακεία.

Μόλις πήρα το PS3break v1.1.

Του έβαλα το και τελευταίο firmware (1.7).

Κατέβασα και τον GAIA MANAGER 1.04.1

Αυτή τη στιγμή έχω στο PS3 τη version 3.30 και θα την αναβαθμίσω σε 3.41 μέσω αρχείου σε φλασάκι.

Έχω κάνει backup το παιγνίδι F1 2010 και θέλω να το δοκιμάσω.

Παρατηρω ότι το backup έχει 2 φακέλους, ο δεύτερος που με ανυσηχει είναι αυτός με το update.

Να το σβήσω από εκεί μη τυχόν και κάνει κάνα update σε νεώτερο απο την 3.41;

Παρατηρώ ότι ενω το 3.41 είναι 167 ΜΒ, αυτό που έχει μέσα στο παιγνίδι είναι πάνω απο 200.

Υπάρχει περίπτωση να είναι νεώτερο; πρέπει να είναι εκεί αυτό; αν το σβήσω δεν θα ξεκινήσει το παιγνίδι;

Και κάτι τελευταίο, κάποιος είχε πει έναν τρόπο να μην κάνει update το backup παιγνίδι, αλλάζοντας ένα text σε κάποιο αρχείο. Μπορείτε να μου πείτε που είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω 4 ερωτήσεις.

1ον) Δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί το PS3 Jailbreak USB και μπορείς και αντιγράφεις τα παιχνίδια στο σκληρό δίσκο απο τη στιγμή που σε FAT32 υπάρχει όριο 4GB στα αρχεία? Το σπάει το αρχείο π.χ. των 16GB σε 4 μικρότερα των 4GB?

2ον) Έχω το PS3 Fat με 3.50 firmware. Κατάλαβα καλά, μπορώ να του κάνω downgrade σε παλαιότερη έκδοση για να μπορέσω να το κάνω jailbreak?

3ον) Διβάζω για δίαφορα USB Jailbreak που κυκλοφορούν και για διάφορα update σε αυτά και πραγματικά έχω μπερδευτεί. Ποιό χρειάζεται να αγοράσω?

4ον) Κάποια παιχνίδια όπως τιο GT5 δεν μπορούν ακόμα να παίξουν μέσω Jailbreak γιατί χρειάζονται οπωσδήποτε την 3.50 έκδοση του PS3?

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδία εγώ τώρα πρόσφατα πήρα το ps3 break v1.2 και το μόνο παιχνίδι που μου παίζει είναι το PES2011 ... Έχω δοκιμάσει το Ninja Gaiden Sigma,Ninja Gaiden Sigma 2 , Red dead redemption και το undead nightmare...Κάνενα απο όλα αυτά δεν παίζουν , ένω ο GAIA Manager τα φορτώνει και μου βγαζει σε κάθε παιχνίδι EBOOT.BIN not found , τα φορτώνει και μετά μένει μαύρη οθόνη...Τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδία εγώ τώρα πρόσφατα πήρα το ps3 break v1.2 και το μόνο παιχνίδι που μου παίζει είναι το PES2011 ... Έχω δοκιμάσει το Ninja Gaiden Sigma,Ninja Gaiden Sigma 2 , Red dead redemption και το undead nightmare...Κάνενα απο όλα αυτά δεν παίζουν , ένω ο GAIA Manager τα φορτώνει και μου βγαζει σε κάθε παιχνίδι EBOOT.BIN not found , τα φορτώνει και μετά μένει μαύρη οθόνη...Τι να κάνω?

 

εχω και εγω το ps3break 1.2 και ειχα το ιδιο προβλημα μεχρι που ειπα να βαλω ενα αυθεντικο παιχνιδι μεσα στην κονσολα. απο τοτε τα παιζει ολα :D

απλα ειναι λιγα τα παιχνιδια τα οποια τρεχουν χωρις να εχει δισκακι μεσα η κονσολα

 

 

 

Καλησπέρα! Έχω 4 ερωτήσεις.

1ον) Δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί το PS3 Jailbreak USB και μπορείς και αντιγράφεις τα παιχνίδια στο σκληρό δίσκο απο τη στιγμή που σε FAT32 υπάρχει όριο 4GB στα αρχεία? Το σπάει το αρχείο π.χ. των 16GB σε 4 μικρότερα των 4GB?

2ον) Έχω το PS3 Fat με 3.50 firmware. Κατάλαβα καλά, μπορώ να του κάνω downgrade σε παλαιότερη έκδοση για να μπορέσω να το κάνω jailbreak?

3ον) Διβάζω για δίαφορα USB Jailbreak που κυκλοφορούν και για διάφορα update σε αυτά και πραγματικά έχω μπερδευτεί. Ποιό χρειάζεται να αγοράσω?

4ον) Κάποια παιχνίδια όπως τιο GT5 δεν μπορούν ακόμα να παίξουν μέσω Jailbreak γιατί χρειάζονται οπωσδήποτε την 3.50 έκδοση του PS3?

 

Σας ευχαριστώ!

 

1) οπως το λες γινεται. πριν περασεις το παιχνιδι στον σκληρο υπαρχει το Comegiene's File Manager το οποιο αναλαμβανει να σπασει το game σε κομματια των 4GB και μετα καθως τα περνας στον εσωτερικο του PS3 να τα ξαναενωνει

2) ναι

3) εγω απο προσωπικη εμπειρια θα σου προτινα το PS3Break 1.2. η εταιρια που το φτιαχνει εχει φοβερη υποστηριξη με συχνα updates και οπου να ειναι θα υποστηριξουν και την διαδικασια Downgrade

4) μπορουν με καποια patch (οι αναβαθμησεις που λεγαμε) τα οποια περνας στο PS3Break και το τρεχει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω το ps3break 1.2 και ειχα το ιδιο προβλημα μεχρι που ειπα να βαλω ενα αυθεντικο παιχνιδι μεσα στην κονσολα. απο τοτε τα παιζει ολα :D

απλα ειναι λιγα τα παιχνιδια τα οποια τρεχουν χωρις να εχει δισκακι μεσα η κονσολα

 

 

 

 

 

1) οπως το λες γινεται. πριν περασεις το παιχνιδι στον σκληρο υπαρχει το Comegiene's File Manager το οποιο αναλαμβανει να σπασει το game σε κομματια των 4GB και μετα καθως τα περνας στον εσωτερικο του PS3 να τα ξαναενωνει

2) ναι

3) εγω απο προσωπικη εμπειρια θα σου προτινα το PS3Break 1.2. η εταιρια που το φτιαχνει εχει φοβερη υποστηριξη με συχνα updates και οπου να ειναι θα υποστηριξουν και την διαδικασια Downgrade

4) μπορουν με καποια patch (οι αναβαθμησεις που λεγαμε) τα οποια περνας στο PS3Break και το τρεχει κανονικα

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στην 1η) Λές ότι το ξαναενώνει. Έτσι πάλι δεν δημιουργείται ένα αρχείο μεγαλύτερο των 4GB? Θα μου πείς τι σκάλωμα έχω φάει απο τη στιγμή που παίζει τη με νοιάζει...Ε απλά μου αρέσει να μαθαίνω!

2η) Κάτι είχα ακούσει για jailbreak του PS3 μέσω iPhone 3G. Όντως γίνεται?

3ον) Αυτό το usb λές: http://www.r4king.com/ps3-break-modchip-for-ps3-v-1-2.html και απο πού το αγόρασες εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στην 1η) Λές ότι το ξαναενώνει. Έτσι πάλι δεν δημιουργείται ένα αρχείο μεγαλύτερο των 4GB? Θα μου πείς τι σκάλωμα έχω φάει απο τη στιγμή που παίζει τη με νοιάζει...Ε απλά μου αρέσει να μαθαίνω!

2η) Κάτι είχα ακούσει για jailbreak του PS3 μέσω iPhone 3G. Όντως γίνεται?

3ον) Αυτό το usb λές: http://www.r4king.com/ps3-break-modchip-for-ps3-v-1-2.html και απο πού το αγόρασες εσύ?

 

1) Ναι αλλα αυτο το μεγαλο αρχειο δημιουργειται στον εσωτερικο δισκο του PS3 οπου δεν υπαρχει καποιο οριο στο μεγεθος αρχειων καθως δεν χρησιμοποιει το FAT32 αλλα ενα δικο του ασχετο

2) Ναι ετσι εχω ακουσει και εγω. πλεον μπορεις να κανεις jailbreak και με την λεκανη της τουαλετας

3) http://www.digimartz.com/ps3-break-v12-for-ps3-freeshipping_p715.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στην 1η) Λές ότι το ξαναενώνει. Έτσι πάλι δεν δημιουργείται ένα αρχείο μεγαλύτερο των 4GB? Θα μου πείς τι σκάλωμα έχω φάει απο τη στιγμή που παίζει τη με νοιάζει...Ε απλά μου αρέσει να μαθαίνω!

2η) Κάτι είχα ακούσει για jailbreak του PS3 μέσω iPhone 3G. Όντως γίνεται?

3ον) Αυτό το usb λές: http://www.r4king.com/ps3-break-modchip-for-ps3-v-1-2.html και απο πού το αγόρασες εσύ?

o εσωτερικος δεχετε αρχεια πανω απο 4GB δεν ειναι ΦΑΤ32 εχει αλλο format
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...