Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες... Ξερω οτι με την ερςτησει ποθ θα κανς μπορει να μοθ κανετε καποια παρατηρηση αλλα ειναι δθσκολο τςρα να κατσς να διαβασς 99 σελιδες ... τα παιχνιδια ποθ περναω μεσα στον σκληρο του ps3 με τον backup manager υπαρχει τροπος να τα παρς απο εκει και να τα εχω στον σκληρο τοθ υπολογιστη μου??? Sorry και παλι ....Λογικα α υπαρχει καποια τετοια ερωτηση αλλα ποθ να την βρω την απαντηση.... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδες... Ξερω οτι με την ερςτησει ποθ θα κανς μπορει να μοθ κανετε καποια παρατηρηση αλλα ειναι δθσκολο τςρα να κατσς να διαβασς 99 σελιδες ... τα παιχνιδια ποθ περναω μεσα στον σκληρο του ps3 με τον backup manager υπαρχει τροπος να τα παρς απο εκει και να τα εχω στον σκληρο τοθ υπολογιστη μου??? Sorry και παλι ....Λογικα α υπαρχει καποια τετοια ερωτηση αλλα ποθ να την βρω την απαντηση.... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

μπωρεις να τα μεταφερεις με ftp η με εναν εξωτερικο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι ειναι το ftp ??? τον εξωτερικο σκληρο τον συνδεο απ ευθειας στην κονσολα και απο εκει και περα τι??Ευχαριστω φιλε μοθ ποθ μπηκες στον κοπο ... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο το στικακι αξιζει να το παρω;

Amaze Break V3.0

http://www.modchip.g...products_id=862

Ειναι αναβαθμισημο;

μπορεί και ναι.. μπορεί και όχι.. κυκλοφορούν αρκετοί κλώνοι.. από την φώτο που έχουν φαίνεται ότι λείπει το κουμπί για upgrade.. www.amazebreak.cc

αλλά σίγουρα μπορείς να βρεις πολύ πιο οικονομικές και πιο αξιόπιστες λύσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι ειναι το ftp ??? τον εξωτερικο σκληρο τον συνδεο απ ευθειας στην κονσολα και απο εκει και περα τι??Ευχαριστω φιλε μοθ ποθ μπηκες στον κοπο ... :rolleyes:

συνδες τον εξωτερικο σκληρο στο πσ3 ανοιγεις τον manager που εχεις και επιλεγεις το game που θελεις πατας copy from hdd to usb!! τα περναει στον εξωτερικο και το πας στο pc σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Έχω κάνει backup με το backup utility στο 3.2. Είμαι εντάξει σε περίπτωση προβλήματος του BR ?

2)Πήρα τώρα τη συσκευή και έχει την έκδοση 3.2. Τι να κάνω που μου ζητά αναβάθμιση είτε για το online store είτε φαντάζομαι για τα παιχνίδια ?

 

Από τη στιγμή που το σύστημα έχει την 3.2 χάνω τίποτα με το να του φορτώσω την 3.5 από εδώ(αφού έτσι κι αλλιώς όλα τα τσιπάκια κατεβαίνουν στην 3.41) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, γιατί κάποιος να αναβαθμίσει στην 3,50. Δεν παίζουν τα παιχνίδια με το λεγόμενο spoofing ή με τροποποίηση του παραμ.σφο κάτι;

Το ΝΒΑ JAM πάντως έπαιξε μια χαρά και εγω επίσημα είμαι στην 3,41.

Το GT5 παίζει έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια χιλια συγνωμη αλλα εχω διαβασει 20 σελιδες και εχω πελαγωσει απο την κατα ριπας αφομιςση πληροφοριων .... μπορει καποιος να κανει ενα sumarise της καταστασης γυρο απο το θεμα για τα δρομενα του δεκεμβριου ? ... ποιες ειναι οι επιλογες ποσο κανουν , αν μασ κανουν , τι πρεπει να γνωριζουμε !!! και πραγματικα θα ηταν απιστευτα καλο να γινοταν ενα εντιτ απο το παλικαρι που ανοιξε το θεμα στην αρχη με μια Α συχνοτητα να μην χρειαζετε να μουρλενομαστε στο διαβασμα .... ουτε για το τει δεν εχω διαβασε 20+σελιδες σερι :P πραγματικα ενα εβλεπα να βγαζω ακρη δεν θα ρωταγα αλλα οσο παω μπερδευομε περισοτερο και χρειαζομε καποιον να τα κανει λιανα ! ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το jb γινεται σε 3.41 firmware . εχουν βγει downgrader απο 3.50/3.42 σε 3.41.

στικακια υπαρχουν πολλα , πρεπει να προσεξεις να ειναι αναβαθμισιμο και να ειναι συμβατο με το downgrade αν χρειαστει.

 

http://psx-scene.com...04_20101120-png

 

γινεται και με μερικα κινητα.

 

 

 

τα games που βγηκαν απο νοεμβριο κ μετα, θελουν 3.50 firmware και ειναι κλειδωμενα, δεν παιζουν ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το jb γινεται σε 3.41 firmware . εχουν βγει downgrader απο 3.50/3.42 σε 3.41.

στικακια υπαρχουν πολλα , πρεπει να προσεξεις να ειναι αναβαθμισιμο και να ειναι συμβατο με το downgrade αν χρειαστει.

 

http://psx-scene.com...04_20101120-png

 

γινεται και με μερικα κινητα.

 

 

 

τα games που βγηκαν απο νοεμβριο κ μετα, θελουν 3.50 firmware και ειναι κλειδωμενα, δεν παιζουν ακομα...

 

 

Το assassin's creed παιζει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...