Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσον αναφορά το jailbreak (ειμαι καινούργιος στην φάση του jailbreak στο ps3) πηρά το x3Max x3MAX απο μερικά reviews που διάβασα σε ορισμένα sites κάνει πολύ καλή δουλειά.Αν έχει και εμπειρία κάποιος φίλος και με το συγκεκριμένο stickaki ας μας το πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε DJPolak καλημερα!!!το προ δουλευει κανονικα!!!εγω το πηρα απο το digimart ps3break αναβαθμησιμο κ χωρις κανενα προβλημα!!!βεβαια εκανε 15 μερες να ερ8ει!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αναφορά το jailbreak (ειμαι καινούργιος στην φάση του jailbreak στο ps3) πηρά το x3Max x3MAX απο μερικά reviews που διάβασα σε ορισμένα sites κάνει πολύ καλή δουλειά.Αν έχει και εμπειρία κάποιος φίλος και με το συγκεκριμένο stickaki ας μας το πει.

Το έχω εγώ το συγκεκριμένο stick. Κάνει ότι υπόσχεται. Με ένα generic bin μπορείς και βάζεις ότι hex θέλεις και παίζουν όλα μια χαρά. Λένε ότι "σπάσανε" και το 3.50 και θα είναι σύντομα διαθέσιμο. Βεβαία 2-3 μέρες αφού το βγάλουν αυτοί (εάν είναι αλήθεια) θα το βγάλουν και για τα υπόλοιπα sticks. Έχει και την expnsion microsd card slot που μελλοντικά μπορεί αν αποδειχθεί πολύ χρήσιμη. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εγώ το συγκεκριμένο stick. Κάνει ότι υπόσχεται. Με ένα generic bin μπορείς και βάζεις ότι hex θέλεις και παίζουν όλα μια χαρά. Λένε ότι "σπάσανε" και το 3.50 και θα είναι σύντομα διαθέσιμο. Βεβαία 2-3 μέρες αφού το βγάλουν αυτοί (εάν είναι αλήθεια) θα το βγάλουν και για τα υπόλοιπα sticks. Έχει και την expnsion microsd card slot που μελλοντικά μπορεί αν αποδειχθεί πολύ χρήσιμη. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

 

Απο ότι κατάλαβα δεν κάνει downgrade απο την 3.50 στης 3.41 οπότε μάλλον για αυτην την δουλειά χρειάζεται το ps3break η κάποιο αλλο stickaki B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι κατάλαβα δεν κάνει downgrade απο την 3.50 στης 3.41 οπότε μάλλον για αυτην την δουλειά χρειάζεται το ps3break η κάποιο αλλο stickaki B)

Όλα τα στικάκια κάνουν μέχρι στιγμής downgrade απο την 3.50/3.42 στην 3.41. Απλώς τώρα είπαν ότι το συγκεκριμένο στικάκι "βρήκε" το κλειδί ώστε να "ξεκλειδώνει" την 3.50 και να μην χρειάζεται να κάνει το downgrade στην 3.41...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παληκάρια επειδή ψήνομαι να πάρω ένα απο τις προσφορές του Carrefour σήμερα αύριο, υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω απο 3.50 firmware και να μην μπορώ να κάνω downgrade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παληκάρια επειδή ψήνομαι να πάρω ένα απο τις προσφορές του Carrefour σήμερα αύριο, υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω απο 3.50 firmware και να μην μπορώ να κάνω downgrade?

 

 

τα συγκεκριμενα bundles που εχει βγαινουν με 3.40 max 3.41. 1000% confirmed απο εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε spank καλως ηρθες στο κλαμπ x3max!!!!εκανες πολυ καλη επιλογη καθως το εχω και εγω και κατεβαζω απλα ενα χεξ και κανω την δουλεια μου ουτε ψαξιμο ουτε τιποτα.Α ειναι και αξιοπιστο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που το topic είναι λίγο αχανές...100 σελίδες από το 2008...μήπως μπορεί να μου πει κάποιος την διαδικασία? Απορώ που δεν έχουν κάνει sticky μέχρι τώρα κάποιο tutorial. -Μήπως υπάρχει και δεν το είδα?

http://www.ps3key.com/en/support/manual/

 

Παιχνίδια από που κατεβάζουμε? Σε κάποια torrents είδα ότι οι χρήστες έγραφαν ότι το κατέβασαν (40GB) και δεν έπαιζε. Rapidshare links?

Κάνε ένα search στο google και θα βρεις τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...