Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια νεος στο ps3 και εχω μια ερωτηση

στο σκληρο μπορω να περναω τα νοικιασμενα παιχνιδια και να τα παιζω μετα? θελω οπωσδηποτε στικακι?

και τελος και με στικακι μεχρι ποια εκδοση καλυπτουν γιατι εγω θελω να εχω εκδοση που να παιζω και 3δ ταινιες και παιχνιδια...

αυχαριστω και θα αναμενω γιατι απο εσας θα εξαρτηθει τι θα παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια νεος στο ps3 και εχω μια ερωτηση

στο σκληρο μπορω να περναω τα νοικιασμενα παιχνιδια και να τα παιζω μετα? θελω οπωσδηποτε στικακι?

και τελος και με στικακι μεχρι ποια εκδοση καλυπτουν γιατι εγω θελω να εχω εκδοση που να παιζω και 3δ ταινιες και παιχνιδια...

αυχαριστω και θα αναμενω γιατι απο εσας θα εξαρτηθει τι θα παρω

<<Α)ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ!!!(στο σκληρο μπορω να περναω τα νοικιασμενα παιχνιδια και να τα παιζω μετα)?>> <<Β)ΝΑΙ!!! θελω οπωσδηποτε στικακι?>> << Γ)για παιχνιδια 3δ χρειαζεσε 3,50 firmeware οποτε δεν υπαρχει ακομα φλασακι για αυτο το firmeware οι ταινιες 3δ πεζουν στο firmeware 3,41 που το φλασακι ειναι συμβατο για να πεξεις τα αντιγραφα ασφαλειας απο τα παιχνιδια που εχεις αγορασει!!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Πριν λίγα λεπτά παρήγγειλα το PS3 slim 320GB και το PS3 Key. Θα το έχω το Σάββατο λογικά. Έχω πάρει και έναν σκληρό δίσκο 640 με σκοπό να αποθηκεύσω τα παιχνίδια μου και να μην γρατζουνιστούν τα δισκάκια.

Μόλις το ανοίξω θα σας πω και το firmware του, αν είναι το 3.50 ή μικρότερο.

Μαζί με το ps3 θα πάρω και τα Gran Turismo 5 και Assasin Creed Brotherhood. Πως θα μπορέσω να κρατήσω backup των παιχνιδιών? Υπάρχει κανένας κατανοητός οδηγός στα Ελληνικά?

BTW είναι το πρώτο μου PS.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα μπορέσω να κρατήσω backup των παιχνιδιών? Υπάρχει κανένας κατανοητός οδηγός στα Ελληνικά?

BTW είναι το πρώτο μου PS.!!

 

Πάμε πάλι εδώ... http://www.ps3key.com/en/support/manual/ :D

 

Για να κάνεις Backup των νόμιμων παιχνιδιών που κατέχεις, διαβάζεις την παράγραφο "Installing the Backup Manager". Αυτή λέει...

1) Κατέβασε και βάλε το .pkg αρχείο (θα το βρεις μάλλον στα Downloads του site) σε ένα USB flash drive από το PC σου.

2) Σύνδεσε το USB flash drive στο PS3 και πηγαίνοντας στο game menu, επέλεξε το αρχείο στο στικάκι σου και επέλεξε “Install Package File”.

3) Από τη στιγμή που θα εγκατασταθεί θα μπορείς μέσα από τον Backup Manager να κρατάς αντίγραφα των νόμιμων παιχνιδιών σου.

 

Πόσο πιο κατανοητό μπορεί να γίνει ? !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα ευχαριστω και συγνωμη αν παραφερθηκα με τις παρλολιγο παρανομιες μου

τεσπα αυτο μας εβλαψε στην ελλαδα... δεν κοιτανε που με μισθο 700 ε πρεπει να αγοραζεις παιχνιδια 70ε το ενα +αξεσουαρ

-να κατεβασω τα νομιμα παιχνιδια που εχω στον σκληρο χωρις σχρηση pc δεν γινεται?

-επισης ποια απο τα φλασακια αυτα θα υποστηριζουν και 3.5 ? μη παρουμε κανενα τζαμπα...

ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drjohngr, για να μην κανεις χρηση pc, μονο χρησημοποιωντας το original που εχεις, μπορεις.τωρα για υποστυριξη 3.50 κατι εχουν πει οι x3max οτι εχουν βρει αλλα νομιζω δεν εχουν οριστικα βγαλει κατι επισημα ,νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ty

αρα με λιγα λογια αν θελω να παιξω move παιχνιδια μονο με original bd καθοτι ειναι προσφατα και με 3.41 δεν παιζουν απο σκληρο

γιατι εγω το ps3 κριως για move το παιρνω η περιμενω να σπασουν και την 3.5 που παιζει και 3δ παιχνιδια

παντως ειστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος να κανεις backup τα games στο σκληρο και να τα παιζεις απο εκει χωρις στικακι και χωρις 3.41 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με το ps3 θα πάρω και τα Gran Turismo 5 και Assasin Creed Brotherhood. Πως θα μπορέσω να κρατήσω backup των παιχνιδιών? Υπάρχει κανένας κατανοητός οδηγός στα Ελληνικά?

BTW είναι το πρώτο μου PS.!!

 

το GT5 δεν παίζει.

Το assasin παίζει αλλα μονο με γνήσιο δισκάκι μέσα, αλλιώς θα σου χαλάσει το PS3 filesystem.

ok ty

αρα με λιγα λογια αν θελω να παιξω move παιχνιδια μονο με original bd καθοτι ειναι προσφατα και με 3.41 δεν παιζουν απο σκληρο

γιατι εγω το ps3 κριως για move το παιρνω η περιμενω να σπασουν και την 3.5 που παιζει και 3δ παιχνιδια

παντως ειστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος να κανεις backup τα games στο σκληρο και να τα παιζεις απο εκει χωρις στικακι και χωρις 3.41 ?

 

αν πας για move , τότε δε μπορείς να κανεις και πολλά με το jb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ένα USB flash drive από το PC σου.

Σε ένα οποιοδήποτε φλασάκι ή στο PS3key;

 

Πόσο πιο κατανοητό μπορεί να γίνει ? !

 

Πιθανότατα αν έρθει το PS και το δοκιμάσω να είναι εύκολο, αλλά διαβάζω όλα αυτά που λέτε για αρχεία hex και για το assassins, ότι "δεν είναι encrypted με 3.50 keys. με spoofing παίζει." και μου φαίνονται λίγο ακαταλαβίστικα...

 

Δηλαδή μόλις το κάνω backup με το manageer, μετά θα το τρέχω κατευθείαν από τον εξωτερικό σκληρό; χωρίς να χρειάζεται το δισκάκι μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νόμιζα το move είναι για 3.50 και πάνω. το μπέρδεψα με το 3D.

 

’ρα λογικά θα είσαι ok στα παιχνίδια που βγήκαν πριν τον νοέμβρη όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή μόλις το κάνω backup με το manageer, μετά θα το τρέχω κατευθείαν από τον εξωτερικό σκληρό; χωρίς να χρειάζεται το δισκάκι μου;

 

σου απάντησα αλλα δε το διάβασες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...