Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες ξερετε τι πρεπει να κοιταξω για usb key?

η αν θα πρεπει να περιμενω για καινουργιο key?

 

ρε παιδες υπαρχει δυνατοτητα να παιξω τα backup απο τον εσωτερικο δισκο του πσ3?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πηρα το move και εχει την 3.41

δες κι εσυ φιλε απο πανω ποια εκδοση εχεις firmware και θα σου πω

μπορεις να παρεις απο τα υπαρχοντα κλειδια και θα εισαι οκ να παιζεις παιχνιδια απο τον σκληρο αλλα μεχρι τον νεομβριο περιπου εκδοσεις γιατι μετα ελεγχουν για την 3.50

οποτε ψαχνουμε για καλο κλειδι εγω κοιταγα για το x3max αλλα δεν μπορω να το βρω καπου ετοιμοπαραδοτο αν τα φερνει κανεις ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και πάλι. Το PS3 ήρθε έτοιμο με firmware 3.41 . Προσπάθησα να συνδεθώ με το ps3key.com αλλά για downloads πρέπει να είσαι γραμμένος. δοκίμασα να γραφτώ αλλά έχουν πρόβλημα από τον Νοέμβριο με το register. Δεν δουλεύει τίποτα στο site τους. Ούτε verify key ούτε e-mail form. Τέλος πάντων μέσω του FB είδα ότι εκατοντάδες χρήστες προσπαθούν να μπουν εδώ και καιρό.

Αν δείτε λένε κάποιοι ότι για download μπορείτε να μπείτε στη σελίδα της Ισπανίας http://www.ps3key.es/descargas.html

Η ερώτησή μου είναι η εξής : για το download manager θα κατεβάσω από την επιλογή atmel ή silabs;

Επίσης χρειάζεται να βάλω το firmware ps3key 4.3 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτησή μου είναι η εξής : για το download manager θα κατεβάσω από την επιλογή atmel ή silabs;

Τελικά αυτό απαντάται εδώ... http://www.ps3key.com/en/support/faq/

How to I know if my PS3Key is Atmel-based on Siliconlabs-based?

Applies to: PS3Key

After you have registered your PS3Key on ps3key.com, you will see the wording "(Atmel-based)" or "(Silabs-based)" after the serial number in the serial numbers list on the download page, or by clicking on the "My PS3Keys" link at the top of the website when you are logged in.

 

Αλλά μια που δεν δουλεύει τώρα το σύστημα, την απάντηση την παίρνουμε από τον τρόπο που γίνεται το update...

 

How do I get PS3Key into bootloader mode in order to update it?

Applies to: PS3Key

This procedure is different depending on whether you have an Atmel-based PS3Key or a Silabs-based PS3Key:

Atmel-based:

Connect and disconnect PS3Key to a USB port on your PC 3 times within 10 seconds. Then both LEDs (blue and red) will then come on at the same time. The Update button in the software will no longer be disabled and you will be able to click it to apply the update.

Silabs-based:

Connect PS3Key to a USB port on your computer and wait for 15-30 seconds. Both LEDs will come on, and PS3Key will appear as a USB memory stick. You will be able to apply the update by dragging and dropping the update FIRMWARE.BIN onto the memory stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι συμβαινει με το metal gear solid 4 : Guns of patriots ?

30GB απ τα οποια τα 13 ειναι ενα demo.dat. Πως θα το βαλω στον εξωτερικο σκληρο ? Εβαλα το game χωρις αυτο το demo.dat και παιζει μεχρι εκει που σε παει στο menu για new game κτλ. HELP!! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εκδοση 3.50. Μπορω να παιξω πειραγμενα παιχνιδια; Αν ναι, τι ακριβως χρειαζομαι;

 

Εχω το ps3 ακριβως 1 χρονο και δε εχω παιξει παραπανω απο 5 ωρες!! Δε μπορω να δινω 50+ ευρω για ενα παλιοπαιχνιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

ψηνομαι να κανω jb και στο δικο μου PS3 (FAT 60GB) με τελευταιο firmware.

 

Ερωτήσεις

 

1) ειδα για κατι στικακια, τι κανουν αυτα; Ποιο προτεινετε;

2) τα παιχνιδια που βρισκω σε .ISO πως φορτωνονται; Τα μεταφερω με εξωτερικο HDD και τα τραβαει απο εκει ή πρεπει να τα αντιγραψει στον δικο του εσωτερικο σκληρο (οποτε θελει να του βαλω εναν μεγαλυτερο) ;

3) με το firmware τι παιζει; τα διαφορα downgrades που πρεπει να γινουν πως γινονται; Με το στικακι μηπως;

 

 

Αυτα για αρχη... αν μπορει να με απαντησει καποιος θα ειναι ωραια γιατι ειναι πολλες 102 σελιδες να τις διαβασω. Διαβασα καμια 10αρια αλλα δεν καταλαβα και πολλα.

 

Θενκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

ψηνομαι να κανω jb και στο δικο μου PS3 (FAT 60GB) με τελευταιο firmware.

 

Ερωτήσεις

 

1) ειδα για κατι στικακια, τι κανουν αυτα; Ποιο προτεινετε;

2) τα παιχνιδια που βρισκω σε .ISO πως φορτωνονται; Τα μεταφερω με εξωτερικο HDD και τα τραβαει απο εκει ή πρεπει να τα αντιγραψει στον δικο του εσωτερικο σκληρο (οποτε θελει να του βαλω εναν μεγαλυτερο) ;

3) με το firmware τι παιζει; τα διαφορα downgrades που πρεπει να γινουν πως γινονται; Με το στικακι μηπως;

 

 

Αυτα για αρχη... αν μπορει να με απαντησει καποιος θα ειναι ωραια γιατι ειναι πολλες 102 σελιδες να τις διαβασω. Διαβασα καμια 10αρια αλλα δεν καταλαβα και πολλα.

 

Θενκς.

 

1) ps3break v1.2. Αυτο χρησιμοποιω μια χαρα κανει την δουλεια του.(Εχω 2, αν θες στειλε πμ ;) )

Δεν ειναι σε iso τα παιχνιδια. Ειναι σε φακελους. Τα μεταφερεις σε fat32 εξωτερικο σκληρο και παιζεις απο εκει. Προσοχη γιατι πολλα παιχνιδια παιζουν μονο απο εσωτερικο.

3)Το ps3break κανει και αυτη την δουλεια. Παιρνας τα αρχεια για το downgrade , κανεις downgrade και μετα ξαναπαιρνας αυτα του ps3break. Υπαρχει tutorial σε pdf μην ανυσηχεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει και απο εξωτερικο. Απλα πρεπει ειτε απο το PC να χρησιμοποιησεις το προγραμμα Open Split που σπαει

τα μεγαλα αρχεια σε μικροτεραμ για να μην εχουμε το προβλημα με το FAT και μετα copy στον εσωτερικο, ειτε

να το περασουμε απευθειας στον εσωτερικο και μετα απο τον manager μεσα να κανουμε copy στον usb οπου αυτοματα

τα μεγαλα αρχεια θα γινουν split.

 

Συγκεκριμενα το Metal Gear μου επαιξε τελεια απο εξωτερικο με τον ROgero Manager χωρις το κλασσικο

bug στο ACT4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...