Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά απλά και χωρίς να έχω διαβάσει ιδιαίτερα, λέτε πως σε λίγες εβδομάδες απλά θα πατσάρουμε τα iso ή τέλος πάντων τα παιχνίδια που θα κοπιάρουμε στο σκληρό του ps3 έχοντας ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τελευταίο 3.κ MAMAΣ Sony πάνω? (π.χ. 3.55 ή όποιο είναι τώρα και ΔΕΝ δέχεται jailbreak)αν είναι έτσι είναι καταπληκτικό! αν πάλι κάνω λάθος διορθώστε με... φαντάζομαι ΔΕΝ έχει σημασία αν έχεις τελευταίες slim κονσόλες (που αυτή έχω ενός έτους) ή όποια άλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά απλά και χωρίς να έχω διαβάσει ιδιαίτερα, λέτε πως σε λίγες εβδομάδες απλά θα πατσάρουμε τα iso ή τέλος πάντων τα παιχνίδια που θα κοπιάρουμε στο σκληρό του ps3 έχοντας ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τελευταίο 3.κ MAMAΣ Sony πάνω? (π.χ. 3.55 ή όποιο είναι τώρα και ΔΕΝ δέχεται jailbreak)αν είναι έτσι είναι καταπληκτικό! αν πάλι κάνω λάθος διορθώστε με... φαντάζομαι ΔΕΝ έχει σημασία αν έχεις τελευταίες slim κονσόλες (που αυτή έχω ενός έτους) ή όποια άλλη...

θεωρητικα ετσι υποτιθεται οτι θα γινει ή θελουν να γινει.Μονο ο χρονος θα δειξει αν θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω γιατί εχω μπερδευτε για τα καλα.

Ότι games παίζουν κάνοντας jailbreak το PS3 με ένα απο τα USB stick που πουλάνε στο εμπόριο για το Jailbreak μπορούμε να τα περάσουμε και με το CFW που κυκλοφορεί? Δηλαδή μέσω FTP και τα αντίστοιχο πρόγραμμα για PS3 περνάμε τα games σε ότι μορφή είναι στο PS3 (όπως με τα stick για jailbreak) στον ανάλογο φάκελο και παίζουν ή μόνο ορισμένης μορφής games παίζουν στο CFW?

 

Υ.Γ.: Δεν με νοιάζει να κάνω Backup τα δισκάκια των Games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά απλά και χωρίς να έχω διαβάσει ιδιαίτερα, λέτε πως σε λίγες εβδομάδες απλά θα πατσάρουμε τα iso ή τέλος πάντων τα παιχνίδια που θα κοπιάρουμε στο σκληρό του ps3 έχοντας ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τελευταίο 3.κ MAMAΣ Sony πάνω? (π.χ. 3.55 ή όποιο είναι τώρα και ΔΕΝ δέχεται jailbreak)αν είναι έτσι είναι καταπληκτικό! αν πάλι κάνω λάθος διορθώστε με... φαντάζομαι ΔΕΝ έχει σημασία αν έχεις τελευταίες slim κονσόλες (που αυτή έχω ενός έτους) ή όποια άλλη...

 

Το "θα" που κολλάει;

 

Ήδη γίνεται, αλλά όχι σε iso. Περνάς το αντίγραφο ασφαλείας στον δίσκο και εγκαθιστάς το αντίστοιχο pkg.

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ξέρω ότι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον ΗΔΗ γίνεται (!!!) το "ΘΑ" κολλάει στο "χωρίς να έχω διαβάσει ιδιαίτερα" και από τη στιγμή που αφενός βλέπω ....115 σελίδες, και (κυρίως) αφετέρου όλοι λέτε περιμένετε λίγες εβδομάδες -> λίγη αναμονή και ακόμα λίγη περισσότερη ενημέρωση!!! ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να διαβάσεις ιδιαίτερα, είναι μερικά απλά βήματα η διαδικασία.

 

Δεν επιτρέπεται από τους όρους του forum να το αναλύσω.

 

Καλημέρα φίλε μου. Επειδή έχω κανά δίμηνο να ασχοληθώ με το JB του PS3, σε τι σημείο βρισκόμαστε; Έχω το PS3Key, αλλά και ένα AVR Maximus (32K), μπορώ με αυτά να κάνω πλέον JB σε PS3 με Firmware 3.55;;

Ή υπάρχει ακόμη καλύτερος τρόπος; Αν θέλεις εδώ απάντησέ μου γενικά και λεπτομέρειες σε PM. Ευχαριστώ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα το usb Amazebreak.com(επάνω αναφέρει Driver v3.0) Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει τι χρειάζεται να κάνω για να ολοκληρώσω τη διαδικασία.Eχω ps3 slim με αρκετά παλίο firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...