Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για αρχη κατεβασε και βαλε το 3.41 fw για να δουλεψει το jailbreak.

απο κει και περα ελπιζω να σε βοηθησει καποιος αλλος,δεν εχω ασχοληθει καν με το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται πως οχι δεν υπαρχει καμμια διαφορα.Κατεβασε το απο δω http://www.ps3hax.net/downloads.php?do=file&id=407&page=2#axzz1B2PhBQMr.Δοκιμασμενο απο μενα εχω παιξει και το GT5.Αν μπορεις τσεκαρε και το MD5 του πριν το βαλεις, πρεπει να συμφωνει με αυτο e07d2b84c9e9691c261b73e5f1aada20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα !εχω ενα σοβαρο προβλημα με το ps3,χθες εκανα εγκατασταση το assassin's creed broderhood,

kai me ta ekana kai to update toy,μπηκαν τα γραφικα κανονικα και μετα απο 3 λεπτα κολλαει ο υχος

και παταω να κανω quit game, to ps3 κολλαει και το βγαζο απο το ρευμα

ανοιγο το ps3 και με το που μπαινη στιν απιφανεια εργασιασ κολαει

και πλεον δεν μπορο να κανο τιποτα,απλα παγωνει η οθονη.

την κονσολα τιν πιρα πριν 5 μερεσ,εχω προβλημα να παο στιν sony θα καταλαβουν οτι εκανα jailbreak?

αν ξερει καποιοσ τι κανω σασ παρακαλω ειμαι πολυ σκατα!ευχαριστω και παλι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχη δοκιμασε να μπεις σε safe mode και να ξαναπερασεις το 3.41

ανοιγεις την κονσολα κρατωντας πατημενο το κουμπι κανει μπιπ-μπιπ και σβηνει μετα απο λιγο

ξανανοιγεις την κονσολα κρατωντας πατημενο το κουμπι.Κανει μπιπ μπιπ μπιπ και σε βαζει σε recovery mode

καπου εχει επιλογη restore firmware η κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως

Κατεβασε το 3.41 περνα το σε φλασακι fat32 και βαλτο στην κονσολα

Ελπιζω να φτιαξει και να μην ειναι καποιο hardware προβλημα

Αν συνεχισει γνωμη μου ειναι να το πας πισω και να κανεις τον κινεζο-δεν ξερεις τι παιχτηκε

 

 

Μην σε ανησυχει παντως,το ειχα παθει κ εγω οταν επαιζα infamous βρηκα ενα bug στο παιχνιδι και εκανε κατι που δεν γινεται σ εκεινο το σημειο,κολλησε το παιχνιδι και η κονσολα και μετα οταν το ανοιγα εβλεπα το μισο μενου απ το κανονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

se eyxaristo polu!eisai teleios!!telia kai payla o xristaras einai.................!!na eisai kiala panta!

\

 

Οταν κανω format to ps3 prepei na katebaso tipota apo tin sony???exo tin 4.41!8a exo kapoio problima!o logos einai oti meta tin blabei moy exei faei 60 gb apo ton 320!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό-άσχετο, άλλα το PS3 Magic δεν κάνει ό,τι κάνει το Jailbreak + έχεις κανονικό λειτουργικό στο ps3 (σαν htpc με ό,τι συνεπάγεται αυτό) ; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό-άσχετο, άλλα το PS3 Magic δεν κάνει ό,τι κάνει το Jailbreak + έχεις κανονικό λειτουργικό στο ps3 (σαν htpc με ό,τι συνεπάγεται αυτό) ; :huh:

 

Το PS3Magic ΔΕΝ σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις όλα τα λειτουργικά, μόνο Linux. Επίσης δεν ξεκαθαρίζει αν αυτό ισχύει στα νέα firmwares, που έχουν καταργήσει το OtherOS. Με το OtherOS μπορούσες έτσι κι αλλιώς να βάλεις Linux, οπότε το πιο πιθανό είναι το PS3Magic απλά να αυτοματοποιεί την διαδικασία (MONO όμως στα παλιά firmware...).

 

Κατά τη γνώμη μου, οι τύποι πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Αν μπορούσε κάποιο πρόγραμμα να κάνει αυτά που ισχυρίζεται το PS3Magic, θα είχαν ήδη πέσει επάνω του όλοι οι hackers για να βγει αντίστοιχη "free" λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή εγώ είμαι άσχετος απο κονσόλες.. και επειδή σκέφτομαι να τσιμπίσω ενα PS3 σύντομα.. υπάρχει πουθενά κανένας ολοκληρωμένος οδηγός για το πως να ξεκλειδώσουμε την κονσόλα. και τι κίνδυνοι υπάρχουν κάνωντάς το ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρακάτω link, o Waninkoko φέρεται να εκδίδει Custom Firmware 3,55 που να υποστηρίζει την διαχείριση αντιγράφων ασφαλείας.

Λέγεται ότι θα κυκλοφορήσει το μεσημέρι το αρχείο. (στη 1 ώρα Ελλάδος)

Είδωμεν...

http://www.teknoconsolas.es/foro/viewtopic.php?f=214&t=94469&hilit=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...