Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

(Ελληνικά)

 

From the makers of WiiFLOW

PS3FLOW Coming soon.....

irc.abjects.net #ps3flow

HD Full Covers Front and Back

Can be read in 3d and Coverflow xD

 

The reputation of this team is no longer to do, there is no doubt that the Backup Manager will make a big splash upon its release. If this proves to PS3Flow the height of a wiiflow which is the reference for the Wii, it could become the Backup Manager on PS3

 

do0xfk.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και γω κατι:

 

Ολα ΟΚ με το PSN προς το παρον οπως φαινεται, με τα trophies τι γινεται;

Περνανε στο account μας και αν μετα πχ γινει καμια στραβη με τη sony και γυρισουμε σε OFW θα υπαρχουν ακομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση με το cfw του kmeaw όταν φορτώνεις κάποιο backup θα πρέπει να στο βγάζει στο App_PS3_game και να τρέχει γιατί εμένα μόνο με δισκάκι μέσα μου τρέχουν τα παιχνίδια εκτός αν έχω κάνει @@ριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση με το cfw του kmeaw όταν φορτώνεις κάποιο backup θα πρέπει να στο βγάζει στο App_PS3_game και να τρέχει γιατί εμένα μόνο με δισκάκι μέσα μου τρέχουν τα παιχνίδια εκτός αν έχω κάνει @@ριά!

 

Ναι ρε παιδια για πειτε, χρειαζεται και καποιο δισκακι για να τρεχουν τα backup?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια για πειτε, χρειαζεται και καποιο δισκακι για να τρεχουν τα backup?

Τις περισσοτερες φορες χρειαζεται ενα οποιοδηποτε γνησιο δισκακι για να τρεξει το παιχνιδι

Παραδειγμα εχεις κατεβασει το GT5 (το οποιο τρεχει και χωρις δισκο μεσα) αλλα δεν σου τρεχει χωρις δισκακι

βαζεις ενα αλλο BDVD μεσα στο drive (Παραδειγμα PES2011), επιλεγεις το εικονιδιο του που εχει πλεον μετονομαστει σε GT5 και τρεχει κανονικα. Αυτο γινεται αν δεν σου τρεχουν τα παιχνιδια απευθειας χωρις δισκο

 

Viper2005 Ναι μπαινουν σε ΣΛΙΜ320, τετοιο εχω και γω

Μπαινουν σε ολα τα PS3 ΦΑΤ Κ ΣΛΙΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ps3-gr.com/t53-topic

 

αναλυτικότατος και πανευκολος οδηγός για noobs

 

Ευχαριστω. Πολυ κατατοπιστικος...Τελικα οντως αξιζει flashFXP. Γρηγορο κ αξιοπιστο.

 

Ναι ρε παιδια για πειτε, χρειαζεται και καποιο δισκακι για να τρεχουν τα backup?

 

Εμενα με rogero manager κ multiman δεν χρειαζεται δισκακι σ'αυτα που εχω περασει κ το εμφανιζει εκει που λες. Με gaia παλι, παιζει μονο με δισκακι. Εκτος κ αν δεν κανω κατι σωστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθεσε τον αν μπορεις γιατι θελει εγγραφη

 

Με αυτο τον οδηγο μπορειται να περασεται παιχνιδια ή οτι αλλο θελησεται απο το pc σας στο ps3 σας ή και το αντιστροφο.

Τι θα χρειαστουμε:

1) Ενα Pc

2) Ενα ps3 jailbreked φυσικα.

3) Ενα προγραμμα ftp server για την κονσολα μας οπως ειναι το BLACKBOX και ενα προγραμμα ftp client για το pc μας οπως ειναι το flashxp.

4) Ενα καλωδιο utp για την συνδεση της κονσολας με το pc.

 

Αφου εγκαταστησουμε τα προγραμματα παμε πρωτα στην κονσολα για τις ρυθμισεις δικτιου.

internet connection settings->custom->wired->autodetect->manual->

IP adress : 192.168.2.11

Subnet mask: 255.255.255.0

Default router: 192.168.2.10

DNS: 1.2.3.4.5 ή 1.2.3.4 (windows 7)

-> automatic -> use-> adress 1.2.3.4 port number 8080 ->enable -> enter

 

Αφου τελειωσουμε με αυτες τις ρυθμισεις ειμαστε ετοιμοι με την κονσολα μας και παμε στο εικονηδιο του blackbox και τρεχουμε την εφαρμογη.

 

blackb0xftp2-300x225.jpg&t=1

 

Θα δουμε στο κεντρο της οθονης οτι μας εμφανιζει την ip που δωσαμε στην κονσολα πριν λιγο.

 

 

Πάμε στον υπολογιστή τώρα...

Control panel-> network connections-> local area connection -> δεξί κλικ properties-> Internet protocol και μετά properties

IP adress 192.168.2.10

Subnet mask 255.255.255.0

Default gateway 192.168.2.10

 

DNS 1.2.3.4

DNS2 1.2.3.5

μετά ΟΚ και close και είμαστε έτοιμοι από θέμα ρυθμίσεων!

 

Αφου τρεχει ο blackbox στο ps3 μας και εχουμε και συνδεμενο το καλωδιο μεταξυ του pc και του ps3 ανοιγουμε απο τον υπολογιστη μας το flashfxp και στο πανω δεξι μερος εχει εναν κεραυνο (Quick connect) οπως βλεπεται και στην παρακατω εικονα:

 

FlashFXP-500x393.jpg

 

το επιλεγουμε και στο κουτακι που λεει server or url γραφουμε την ip που βαλαμε στην κονσολα μας 192.168.2.11 και στο port απο διπλα βαζουμε 21 και παταμε connect.

 

exploitflashfxpquickconnect3hv.jpg&t=1

 

Αν ολα πανε καλα θα δουμε δεξια τα αρχεια της κονσολας μας. Μπορουμε να περασουμε τωρα τα games μας στον φακελο

/dev_hdd0/Game/LAUN12345/GAMEZ ή οπου αλλου εχουμε επιλεξει να μπαινουν απο τον μανατζερ. αν δεν υπαρχει φακελος GAMEZ τον δημιουργουμε. Επιλεγουμε απο αριστερα το game που θελουμε να περασουμε και παταμε δεξι κλικ transfer και ξεκιναει η μεταφορα.

 

ps3howtoftp.jpg&t=1

 

Μολις τελειωσει ειστε ετοιμοι!!! :cheers:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι κινησεις που κανουμε στα αρχεια του ps3 μας θα πρεπει να τις γνωριζουμε γιατι μπορει να προκαλεσουμε ζημια στην κονσολα μας αν σβησουμε καποιο συμαντικο αρχει αρχειο γι'αυτο πολυ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

 

 

 

δεν είναι δικός μου. είναι του megane για το

http://www.ps3-gr.com/post?p=241&mode=quote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα και εγώ το CFW3.55 KMEAW σύμφωνα με τις οδηγίες σου. Όλα πήγαν μια χαρά! Έκανα και buck up to ΝΒΑ 2Κ11 και παίζει άψογα. Μπήκα στο PSN όλα ok!

Ένα πρόβλημα μόνο: πέρασα τον Multiman όπου είναι και FTP αλλά όταν πάω να συνδεθώ από το MAC πολλές φορές δεν μπορεί να συνδεθεί. Δοκίμασα αρκετά προγράμματα απο το MAC αλλά συχνά το ίδιο πρόβλημα. Τι να κάνω? Ο GAIA έχει ενσωματωμένο FTP Server για το PS3?

 

Thanks και πάλι για όλη σου τη βοήθεια!

πως κανω back up 1 game κ απο που κατεβαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...