Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά όλα αυτά.

Μια ερώτηση.

Με όλα τα CFW και τα ρέστα, μπορούμε να τρέξουμε live cd από κάποια διανομή linux;

Και εννοώ να μην τα εγκαταστήσουμε, απλά να μπούμε στο περιβάλλον και να έχουμε πρόσβαση σε ntfs εξωτερικούς σκληρούς π.χ. ;)

Όσον αφορά τους drivers, μια έρευνα στο νετ έδειξε πως στο παρελθόν είχαν βγει διανομες (π.χ. ubuntu ή debian) που να καλύπτουν το PS3.

Περιμένω ανταπόκριση (feedback)...

 

Edit: ρωτάω γιατί είμαι (ακόμα) με OFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και γω κατι:

 

Ολα ΟΚ με το PSN προς το παρον οπως φαινεται, με τα trophies τι γινεται;

Περνανε στο account μας και αν μετα πχ γινει καμια στραβη με τη sony και γυρισουμε σε OFW θα υπαρχουν ακομα;

 

Κανένας δεν ξέρει βρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω βαλει το rogero v7.9 και προσπαθω να κανω αντιγραφη απο τον σκληρο εξωτερικο που εχω στον εσωτερικο του ps3 το GT5 και μολις μου φτανει στο 3% κολαει ενω ο χρονος κυλαει κανονικα.να καταλαβετε τη λεω το αφησα 40 λεπτα και αυτο ειχε κολησει στο 3%.τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά.

Μια ερώτηση.

Με όλα τα CFW και τα ρέστα, μπορούμε να τρέξουμε live cd από κάποια διανομή linux;

Και εννοώ να μην τα εγκαταστήσουμε, απλά να μπούμε στο περιβάλλον και να έχουμε πρόσβαση σε ntfs εξωτερικούς σκληρούς π.χ. ;)

Όσον αφορά τους drivers, μια έρευνα στο νετ έδειξε πως στο παρελθόν είχαν βγει διανομες (π.χ. ubuntu ή debian) που να καλύπτουν το PS3.

Περιμένω ανταπόκριση (feedback)...

 

Edit: ρωτάω γιατί είμαι (ακόμα) με OFW.

 

Για Linux περιμένουμε να ολοκληρωθεί το AsbestOS loader του marcan... (αλλά για live CD δεν ξέρω αν θα υποστηρίζει.)

 

http://unregistered.gr/2010/10/computers/%CE%BF-marcan-%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B5-%CF%84%CE%BF-linux-%CF%83%CF%84%CE%BF-ps3-jps3/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Linux περιμένουμε να ολοκληρωθεί το AsbestOS loader του marcan... (αλλά για live CD δεν ξέρω αν θα υποστηρίζει.)

 

http://unregistered.gr/2010/10/computers/%CE%BF-marcan-%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B5-%CF%84%CE%BF-linux-%CF%83%CF%84%CE%BF-ps3-jps3/

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, εμμέσως απαντάει αρνητικά για το αν θα δούλευε με κάποιον τρόπο ένα live cd. Επί του παρόντος βέβαια.

Αναρωτιέμαι, αυτο το παλικάρι ο geohot, που την είχε έγνοια τη δυνατότητα, γιατί δεν το πήγε μισό βήμα πιο 'κεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω βαλει το rogero v7.9 και προσπαθω να κανω αντιγραφη απο τον σκληρο εξωτερικο που εχω στον εσωτερικο του ps3 το GT5 και μολις μου φτανει στο 3% κολαει ενω ο χρονος κυλαει κανονικα.να καταλαβετε τη λεω το αφησα 40 λεπτα και αυτο ειχε κολησει στο 3%.τι μπορει να φταιει?

 

Τον έχεις "προετοιμασμένο" για ps3 σε FAT32 ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΕΑ CFW ερχονται συντομα για τους 3.55 αλλα και τους 3.41

 

TeknoConsolas has reported that famous Spanish hacker, Waninkoko, is several touches away from releasing a new version of his 3.55 CFW soon. They claimed that it will have no brick risk to either FAT or Slim PS3 consoles and it will includes a new mysterious payload that remains a secret. Currently, Waninkoko and even Kmeaw CFW has been running with buggy PL3 payload in which a lot of users has reported of game freezes & black screen. Will this Waninkoko CFW finally solve the problem?

 

In other news, Hermes is currently under beta testing development of his own CFW for the 3.41 PS3 console. For those who are still on 3.41, this will be a great news for you guys as Hermes himself has an excellent track record as we’ve seen from his popular PS3 Jailbreak payload last year.

 

To quote from TeknoConsolas, roughly translated by Google Translate:

"Waninkoko is finalizing what will be their 3.55 CFW V2 and believe it will be released in a very short space of time (today … tomorrow …?). Be compatible with both FAT and Slim consoles and will include a new Payload, which currently can not reveal.

For his part, and as we read in EOL, it appears that Hermes is by testing its own version CFW for 3.41, so users who do not wish to migrate still CFW 3.55 could also enjoy their own version of custom firmware.

We will keep them informed on any further developments on these new CFW."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το άσχετο, αλλά έμεινα "εκτός πραγμάτων" για κανά-δυο μήνες κι έχασα την μπάλα.

 

Κάποιος με PS3Break v1.2 που του τρέχουν το 90% όσων έχει δοκιμάσει αξίζει/πρέπει να ασχοληθεί με τα "νέα" CFW ή όχι ακόμα; Η δυνατότητα για online και updates είναι καλοδεχούμενη αλλά όχι απαραίτητη.

 

Διάβασα πολλές από τις σελίδες του topic αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι κανενας manager δεν μου βλεπει τα backups στον εξωτερικο usb fat 32 δισκο?

 

τα εχω σε φακελους με τα οναματα των games,πρεπει να αλλαξω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξερει κανεις που μπορω να βρω το ελληνικο buzz παγκοσμιο κουιζ για κατεβασμα ας ριξει ενα pm.

 

γιατι κανενας manager δεν μου βλεπει τα backups στον εξωτερικο usb fat 32 δισκο?

 

τα εχω σε φακελους με τα οναματα των games,πρεπει να αλλαξω κατι?

Tα εχεις βαλει ολα μεσα σε ενα φακελο GAMEZ στο root του δισκου?Αν ναι φτιαξε τους manager να κοιτανε για παιχνιδια στο σωστο σημειο.Γινεται με συνδυασμο κουμπιων και λεει σε καθεναν πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...