Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια downgrade χωρίς να ανοίξεις το ps3 γίνεται?? κάτι είδα για μια e3 card reader που σε βοηθάει να το κανεις αυτο. Αλλα θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται και κάποιος πιο ειδικός να μας πει τη διαδικασία ή να με παραπέμψει στο που μπορω να τη βρω. Αλλα και πάλι θα χρειαστούν κάποιες ερωτήσεις.

Δεν γινεται downgrade χωρις να ανοιξεις το ΠΣ3. Ξεχνα το. οτι βιντεακια κι αν ειδες ειναι μουφες. Οπως κυκλοφορουν και πολλες μουφες περι 3.60, 3,72, 4.11, 4.20 κτλπ jailbreak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως μπορώ να καταλάβω αν μπορεί να γίνει downgrade?? Ο φίλος μου έχει slim κονσόλα..

Αν στο κατω μερος εχει date code μεχρι και 9B (δευτερο τριμηνο 2009) εως 0D (τεταρτο τριμηνο 2010)

Αν εχει παραπανω χλωμο πρεπει να τσεκαρεις τον κωδικο CECH και να συμβουλευτεις αυτη τη σελιδα http://www.ps3devwiki.com/wiki/SKU_Models

εκει που λεει downgradable mininal praxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανετε downgrade και τετοια.Ειπαμε σε λιγο καιρο θα ειναι ολοι ευχαριστημενοι.

Κλειδοκρατωρ σπικινγκ..

 

καινούριο CFW; για δώσε καμιά πληροφορία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να παίξεις Rocksmith χωρίς το ειδικό καλώδιο; Ή έχεις σκοπό να το αγοράσεις ξεχωριστά από κανα ebay; Ρωτάω από ενδιαφέρον, γιατί έχοντας αγοράσει σχεδόν οτιδήποτε υπάρχει σε RB/GH, ψήνομαι να κατεβάσω και το Rocksmith για το PS3 μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να παίξεις Rocksmith χωρίς το ειδικό καλώδιο; Ή έχεις σκοπό να το αγοράσεις ξεχωριστά από κανα ebay; Ρωτάω από ενδιαφέρον, γιατί έχοντας αγοράσει σχεδόν οτιδήποτε υπάρχει σε RB/GH, ψήνομαι να κατεβάσω και το Rocksmith για το PS3 μου.

 

το θεμα ειναι αν παιζει...

 

επισης

νομιζω οτι εχω δει τετοια καλωδια στο amazon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν υπάρχει κάποιο link για source μην πιστεύεις ιδιαίτερα τι γράφεται...! :-(

Αυτη τη φορα τα πραγματα καθως φαινονται ειναι εντελως διαφορετικα

Ο DeanK ενας απο τους κυριοτερους developers της ΠΣ3 hack σκηνης στην αναβαθμιση του καινουριου Μultiman αναφερει οταν γινεται η αναβαθμιση επι λεξη: Added support for 4.21cfw (CEX)

 

Αλλα αυτοι οι κινεζοι αρχισαν παλι την ιδια ιστορια.

Μιλανε για 4.21cfw αλλα και για DRM dongle αναλογο του ΤΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι αν παιζει...

 

επισης

νομιζω οτι εχω δει τετοια καλωδια στο amazon...

 

Άμα παίζει πείτε κάτι ρε παιδιά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη φορα τα πραγματα καθως φαινονται ειναι εντελως διαφορετικα

Ο DeanK ενας απο τους κυριοτερους developers της ΠΣ3 hack σκηνης στην αναβαθμιση του καινουριου Μultiman αναφερει οταν γινεται η αναβαθμιση επι λεξη: Added support for 4.21cfw (CEX)

 

Αλλα αυτοι οι κινεζοι αρχισαν παλι την ιδια ιστορια.

Μιλανε για 4.21cfw αλλα και για DRM dongle αναλογο του ΤΒ

Και με αυτό αποδικνύεται ότι ο Deank πράγματι "κοιμήθηκε" με τον εχθρό , παρότι εδώ και 2 χρόνια σχεδόν αρνείται τα πάντα.

Ας ελπίσουμε να μην έχει καλή ασφάλεια αυτό το dongle ή να διαρεύσει κάποιος τα αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...