Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα και από μένα.

Έχω χάσει τις κάπως τελευταίες εξελίξεις, υπάρχει κάποιο site που να έχει όλα τα νέα μαζί και εξηγεί τι παίζει;

Είμαι με 40αρι fat (φοράει μεγαλύτερο δίσκο όμως) σε cfw 3.55 kmeaw. Που μπορώ να δώ αν είναι ικανό να πάρει τα νέα cfw;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπόρεσα να περιμένω άλλο. Αναβάθμισα τελικά σε 4.31. Έτσι και αλλιώς δεν πολυπαίζω πλέον.

τι αναβαθμισες; ησουν σε cfw και πηγες σε οfw?

Τωρα που εσπασε πληρως η κονσολα και το νεο cfw ειναι σαν ofw?

Τι δε μπορουσες να περιμενεις;

 

Παιδια εχω ενα ps3 fat, Που εχει ofw 4.25 αυτη τη στιγμη. μπορω να το κανω downgrade σε 3.55 συμφωνα με τις τελευταιες εξελίξεις? βρηκα αυτο εδω το site http://ps3haxblogs.w...-3-55-released/

ειναι αληθηνό αυτο που γραφει και το αρχειο που δίνει για downgrade ή θα τουβλιάσω το ps3 μου?

 

ΟΧΙ δεν μπορεις απο ofw. Αυτο ειναι για cfw4.21-cfw4.25 κονσολες να πανε πισω σε cfw3.55

Οσοι ειναι σε ofw κανουν downgrade με ανοιγμα της κονσολας και εφαρμογη ειδικου φλασερ ΜΟΝΟ

 

Καλημέρα και από μένα.

Έχω χάσει τις κάπως τελευταίες εξελίξεις, υπάρχει κάποιο site που να έχει όλα τα νέα μαζί και εξηγεί τι παίζει;

Είμαι με 40αρι fat (φοράει μεγαλύτερο δίσκο όμως) σε cfw 3.55 kmeaw. Που μπορώ να δώ αν είναι ικανό να πάρει τα νέα cfw;

Υπαρχει αλλα μη προχωρησεις ακομη σε αναβαθμιση σε φατ κονσολα. Εχει βγει 4.30 cfw αλλα ειναι ακομη buggy

Ξαναρωτα απο Δευτερα

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχουν σπάσει για να παίζουν σε 3.55/3.41 firmware.

 

http://psx-scene.com...3-55-3-41-2670/

 

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΕΤΕ FIRMWARES ΑΠΟ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ. ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ BRICKΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΣΑΣ. ΑΝ ΒΓΕΙ CUSTOM FIRMWARE ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ 3.55+ FIRMWARE ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!!!

 

To rogero firmware είναι ασφαλές για fat κονσόλες. πες μας και ποιο μοντέλο είναι για να το επιβεβαιώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αναβαθμισες; ησουν σε cfw και πηγες σε οfw?

Τωρα που εσπασε πληρως η κονσολα και το νεο cfw ειναι σαν ofw?

Τι δε μπορουσες να περιμενεις;

 

Σε OFW ήμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανα hackeri Πως να αλλαξει το subtitle font στο showtime media player? Απο την εκδοση 4 φαινεται να χρησιμοποιω διαφορετικη γραμματοσειρα η οποια δεν ειναι και τοσο καλη. Αντιθετως οι παλιες των εκδοσεων 3.xx ειχαν ωραιο τυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε Rebug4.21cfw

Ειναι απολυτως safe για ολες τις κονσολες.

Αν ειστε σε KMEAW το εγκαθιστατε πανω απο αυτο μεσα απο το ΧΜΒ (τονιζω απο ΧΜΒ και οχι απο recovery mode)

οποιος ειναι σε ροτζερο4.21 η 4.30 και θελει να παει σε Rebug4.21 να πειτε εδω να ποσταρω οδηγιες τι να κανετε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε mtzs!

 

Μπορείς να εξηγήσεις ακριβώς τα βήματα για να κάνω update από cfw 3.55 kmeaw σε 4.21?

Αξίζει να πάω σε 4.21 ή να πάω σε 4.30?

Τι ακριβώς είναι αυτό το Rebug4.21cfw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...