Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι απλα, κανεις sign in και μπαινεις.

τα παντα ολα παιζουν.

και backup + original

οτι θες παιζεις. εκτος του οτι ορισμενα παιχνιδια αν τα τρεχεις απο backup θελουν online pass, το οποιο η αγοραζεις απο το πσν η το βαζεις απο το δισκακι που εχεις στην κατοχη σου και το εχει μεσα. (βλεπε GOWA, AC3, Fifa13, BF3 κτλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προειδοποίηση για όσους σκέφτονται να πάνε στο rogero 4.40 . Δεν το έχω εξακριβώσει ο ίδιος , αλλά λένε ότι το reactpsn δεν λειτουργεί , οπότε και τα dlc , ps2 classics και ότι το χρειάζεται δεν θα λειτουργούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και οτι online pass ειχατε περασει με το reactpsn δεν λειτουργουν, οποτε ισως καλο ειναι να περιμενετε μια και ουσιαστικα αυτος ειναι ο μονος λογος που εγω περιμενα το νεο fw...αμα δεν μπορω να παιξω god of war και pro ονλαιν τι να το  κανω...

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, έχετε καμία ιδέα τι παίζει όταν το PS3 δεν διαβάζει ούτε BLURAY ούτε DVD/CD. Το icon του ρολογιού κάνει spin συνέχεια και το παιχνδίδι που έχω στο drive δε φορτώνει με τίποτα. Αυτό το έκανε στα καλά καθούμενα και μάλιστα μετά απο μια ώρα gameplay Bioshock Infite.

 

Έχω  rogero 4.21 και multiman 4.30. Έχω δοκιμάσει  να φορτώσω κάποιο demo ή psn game αλλά τίποτα, έχω δοκιμάσει επίσης να κάνω restore file system και κατόπιν rebuild database αλλά πάλι τίποτα. Το μόνο που μένει απο software μεριά είναι να κάνω restore όλο το PS3 αλλά δε ξέρω κατα πόσο safe είμαι να κάνω κάτι τέτοιο όταν έχω CFW. Να το κάνω λέτε;

 

Ακόμα και με αυτό δεν ελπίζω σε κάτι, ποιο πιθανό μου φαίνεται να έχει χαλάσει το  bluray lense. Αλλά και πάλι, έδω δε φορτώνει ούτε καν audio CD... πραγματικά έχω μπερδευτεί.

 

Παρεπιπτόντος το λαμπάκι ανάβει συνέχεια μπλέ (νομίζω έτσι κάνει πάντα) και τα δισκάκια μπενοβγαίνουν κανονικά.

 

Τώρα που το σκέφτομαι μήπως να είναι το μοτερ που γυρίζει τα δισκάκια στο drive; Βασικά πριν κάνω αυτη τη μια ώρα bioshock είχα εγκαταστήσει ένα fanmod το οποίο δούλεψε άψογα (-18 βαθμούς θερμοκρασία μετά απο gameplay σε σχέση με πριν) ..και μετά τη μια ώρα και αφού έκλεισα και ξανανοιξα το PS3 είχα αυτό το πρόβλημα...δηλαδή να τραβάει voltage αυτό το πράγμα τόσο πολύ και να χάλασε το bluray drive με κάποιο τρόπο, μου φαίνεται απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οχι δε χρειαζεται να περασεις κανενα 3.55. Το περνας πανω απο το 4.21 που εισαι απο ΧΜΒ

Μη ξεχασεις μονο πριν την αναβαθμιση να:

1. Αποσυνδεσεις εντελως το ιντερνετ

2. Βγαλεις οτι δισκακι εχει μεσα

3. Απενεργοποιησεις-βγαλεις οτιδηποτε spoofer ειχες μεσα (εαν ειχες) για συνδεση στο ΠΣΝ.

 

ok thanks, μάλλον θα κάτσω με το 4.21 για την ώρα και θα προσπαθήσω να φτιάξω το drive μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ok thanks, μάλλον θα κάτσω με το 4.21 για την ώρα και θα προσπαθήσω να φτιάξω το drive μου.

Δεν εχει να σου προσφερει τιποτα απολυτως το 4.21. Δεν υπαρχει λογος. Το 4.30 κ 4.40 εχουν σαφως καλυτερο compatibility σε παιχνιδια χωρις BR

Για να φτιαξεις το drive αρχικα δοκιμασε καθαρισμο με ισοπροπυλικη αλκοολη 90% και πανω στα ματια.

Απο κει και περα ισως ειναι μηχανισμος οπως λες και συ το πιθανοτερο.

 

και οτι online pass ειχατε περασει με το reactpsn δεν λειτουργουν, οποτε ισως καλο ειναι να περιμενετε......

Αν παιζετε με react psn + online passes περιττο να πω οτι παιζετε και με το ban !!!!

Ανοιγει ο καιρος και πατε για μπανακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Προειδοποίηση για όσους σκέφτονται να πάνε στο rogero 4.40 . Δεν το έχω εξακριβώσει ο ίδιος , αλλά λένε ότι το reactpsn δεν λειτουργεί , οπότε και τα dlc , ps2 classics και ότι το χρειάζεται δεν θα λειτουργούν</p>

 

Καλα αν περιμενεις απο ροτζερο να βγαλει με τη πρωτη σωστο cfw σωθηκες.θα κανει καμια εικοσαρια update μεχρι να πετυχει το σωστο.κ θα κλαινε παλι τις κονσολες τους εν το μεταξυ

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ το θεωρώ επίφοβο να εγκαταστήσω το 4.40, μου φαίνεται πως το μόνο σταθερό cfw ήταν το 3.55 και το έχω ψιλομετανοιώσει που πήγα σε rogero, είχα κάνει μια χαρά το library μου απο games και έπαιζαν όλα τέλεια. Βέβαια έπρεπε να ψάχνω για πατσάκια και για μερικά games δεν είχαν βγεί. Όπως και να έχει δε θα πάω ακόμα στη 4.40 εκτός και αν τα έχει παίξει τελείως το drive μου.

 

τελικά αν κάνω full ps3 restore ..την επιλογή δηλαδή κάτω απο το rebuild database, θα έχω κάποιο πρόβλημα ενώ είμαι σε custom firmware; Δεν με νοιάζουν τα data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ το θεωρώ επίφοβο να εγκαταστήσω το 4.40, μου φαίνεται πως το μόνο σταθερό cfw ήταν το 3.55 και το έχω ψιλομετανοιώσει που πήγα σε rogero, είχα κάνει μια χαρά το library μου απο games και έπαιζαν όλα τέλεια. Βέβαια έπρεπε να ψάχνω για πατσάκια και για μερικά games δεν είχαν βγεί. Όπως και να έχει δε θα πάω ακόμα στη 4.40 εκτός και αν τα έχει παίξει τελείως το drive μου.<br><br>

τελικά αν κάνω full ps3 restore ..την επιλογή δηλαδή κάτω απο το rebuild database, θα έχω κάποιο πρόβλημα ενώ είμαι σε custom firmware; Δεν με νοιάζουν τα data.

Απο οτι ξερω δεν εχεις θεμα(χωρις να το εχω κανει).παντως πρωτα κανεις restore file system κ αν ακομα εχεις θεμα τοτε rebuild database

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα έχω κάνει ήδη αυτά, αλλά δυστηχώς πάλι τα ίδια μου έκανε. το μόνο που μένει είναι restore και κατόπιν ξεκινάω να ξεβιδώνω και να καθαρίζω τους φακούς αφού πρώτα δω αν το καταραμένο μοτερ του drive γυρίζει το δισκάκι.

 

Πατνως και εγώ που το έψαξα είδα πως με το full restore το firmware μένει ανέπαφο. Οπότε το κάνω και σας λέω πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι τα έχω κάνει ήδη αυτά, αλλά δυστηχώς πάλι τα ίδια μου έκανε. το μόνο που μένει είναι restore και κατόπιν ξεκινάω να ξεβιδώνω και να καθαρίζω τους φακούς αφού πρώτα δω αν το καταραμένο μοτερ του drive γυρίζει το δισκάκι.

 

 

 

Πατνως και εγώ που το έψαξα είδα πως με το full restore το firmware μένει ανέπαφο. Οπότε το κάνω και σας λέω πάλι.

 

Τελευταια επιλογη εχεις μετα το format αλλα αν εχεις σλιμ κονσολα πρεπει να εχεις ετοιμο στικακι για να περασεις την ιδια cfw μετα.αν εισαι στη 2.05 γιατι οι πρωτες του 4.30 ειχαν θεμα νομιζω σε αυτο

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια επιλογη εχεις μετα το format αλλα αν εχεις σλιμ κονσολα πρεπει να εχεις ετοιμο στικακι για να περασεις την ιδια cfw μετα.αν εισαι στη 2.05 γιατι οι πρωτες του 4.30 ειχαν θεμα νομιζω σε αυτο

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

 

μπα με fat 40άρι είμαι ... θα κάνω και format τα πάντα όλα στη χειρότερη και μετα ..κατσαβίδι, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...