Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω αλλαξα χθες παστα και αμεσως μετα την αλλαγη στο μισαωρο απανω αρχιζει το ανεμιστηρακι και θερμοκρασια 80 βαθμους το εχω φτιαξει 3 φορες απο ylod ειναι ps3 40gb μηπως δεν ειναι καλη η παστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μια ερωτησουλα, προκειτε να βγαλω τον σκληρο απο ενα φλασαρισμενο ps3 και θελω να τον δοκιμασω σε ενα αλλο αντοιστοιχο ps3,,,,αν το κανω αυτο τι συνεπειες θα εχω ?θα χασω ολα τα saves και τα παιχνιδια που εχω αποθηκευμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι. το συστημα του ΠΣ3 για να δουλεψει παιρνει το id tag του σκληρου. πριν προχωρησεις κρατα ενα backup οτι σε ενδιαφερει

Αρα θα εχω συνεπειες,εγινε σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να βαλω τον spoofer πανω απο τον rogero για ονλινε?

Πωωωω, 2-3 απαντησεις πιο πισω εγραψα οτι πεφτουν BAN με το spoofer.

Αμα τρωγεσαι βαλτο. δουλευει αψογα..

Αλλα αμα φας BAN δε θα σου φταιει η SONY μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο carbon86 στο ρεθυμνο και μαλιστα δωρεαν. εχει ενα νημα εδω στο console games που λεει για δωρεαν φλασαρισμα σε ΧΒΟΧ. Ψαξτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Για να διαγράψεις ένα παιχνίδι από τον δίσκο πάνε στο multiman και στα options για το παιχνίδι έχει και να κάνεις delete τον φάκελο. Αν το παιχνίδι στην πρώτη εκκίνηση σου ζήτησε να κάνει εγκατάσταση στον δίσκο πας στο ps3 game data από το κεντρικό μενού του ps3 και με το τρίγωνο κάνεις delete. Αν δεν είχε ζητήσει είσαι οκ

Πατάω Δ και επιλέγω Delete μέσω multiman στο uncharted 3 και μου βγάζει μήνυμα: Options cannot be changed or title is locked! τι κάνω τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάω Δ και επιλέγω Delete μέσω multiman στο uncharted 3 και μου βγάζει μήνυμα: Options cannot be changed or title is locked! τι κάνω τώρα;

Μόνο σε αυτό ή σε όλα?  Ως λύση θα σου πρότεινα διαγραφή μέσω ftp ή file manager του mm . Επίσης τσέκαρε μην έχεις πειράξει τίποτε για τα read write σστην καρτέλα με τις επιλογές του mm ή απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση του.

Αν και πάλι δεν τρέξε κάνα filesystem check από το ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε αυτό ή σε όλα?  Ως λύση θα σου πρότεινα διαγραφή μέσω ftp ή file manager του mm . Επίσης τσέκαρε μην έχεις πειράξει τίποτε για τα read write σστην καρτέλα με τις επιλογές του mm ή απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση του.

Αν και πάλι δεν τρέξε κάνα filesystem check από το ps3

 

Το ίδιο μήνυμα μου βγάζει και σε άλλα δύο παιχνίδια που έχω. Άρα πάω για διαγραφή φακέλων μέσω ftp; Το filesystem check πως γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...