Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ήρθε το PS3Break και δουλεύει μια χαρά.

Όσο για τους κλώνους των κλώνων έλεος :))

 

http://www.ps3break.com/Truth.asp

 

Άρα μέχρι αύριο θα πρέπει να μου έχει έρθει και εμένα :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις ήρθε το PS3Break και δουλεύει μια χαρά.

Όσο για τους κλώνους των κλώνων έλεος :))

 

http://www.ps3break.com/Truth.asp

 

δεν με πείθει ιδιαίτερα η ανακοίνωση αν συγκρίνω τις φωτογραφίες με αυτές του ps3news.com :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας σχετικά με το αν είναι η καλή ή η μούφα έκδοση η οποία δεν είναι αναβαθμίσιμη.

- Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα για το ps3 jailbreak update για να λειτουργεί στο 3.42 άρα δεν πρόκειται να δούμε update για το ps3 break σύντομα.

- Αν οι επόμενες αναβαθμίσεις κυκλοφορήσουν με μορφή CFW (custom firmware) τότε θα λειτουργούν τα Update και με το τωρινό ps3 break.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρηγγειλα αυτο http://www.digimartz.net/usb-break-free-shipping-p-533.html

 

με 20,87 χωρις μεταφορικα,θα μου κανει δουλεια τι λετε?και τι διαφορα μπορει να εχει απο το αυθεντικο jailbreak?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά , αν παραγγείλω και εγώ το στικακι που αναφέρει ο χρήστης ''anegefalos'' μετά τι πρέπει να κάνω για να παίζω τα παιχνίδια αντιγραφή !!! ???????????? έχω χαζέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι να κανει back up των games,τον τροπο τον βρισκουμε ευκολα,γι αυτο ρωταω να μας πει καποιος που το δοκιμασε η γνωριζει στα σιγουρα αν το κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα games κυκλοφορούν και στο ίντερνετ.. από τον backup manager κάνει τα backup και τα φορτώνει..

δεν ξέρω για το usbbreak αλλά το ps3break λέει ο tsakonas ότι το παρέλαβε και δουλεύει κομπλέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα games κυκλοφορούν και στο ίντερνετ.. από τον backup manager κάνει τα backup και τα φορτώνει..

δεν ξέρω για το usbbreak αλλά το ps3break λέει ο tsakonas ότι το παρέλαβε και δουλεύει κομπλέ..

 

παιδιά , οποιοδηποτε φλασακι κυκλοφορει στην αγορα(παντα ειδικο για το τζειλμπρεικ ) εχει ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις για να λειτουργησει με ολα τα αλλα φλασακια (παλι τα συγκεκριμενα για το φλασ του πσ3 ) ???? γιατι βρήκα ενα μανουαλ στο ιντερνετ και δινει οδηγιες , αυτες οι οδηγιες ισχυουν μονο για το συγκεκριμενο μοντελο φλασακι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σχετικα ευκολο, καπου ειχα δει και εναν οδηγο (οταν το βρω θα το ποσταρω) αλλα να ρωτησω κατι αλλο.

Ετσι δεν θα μπορουμε να βαλουμε παιχνιδια απο download μονο τα αυθεντικα να τα κανουμε backup, σωστα?

μπορείς μέσω ftp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εννοειται οτι ολοι εχουν ιντερνετ σε αυτο το πλανητη;

 

και ασύρματο μόντεμ ώστε να παίρνει καλώδιο ethernet ή μέσω wifi!

 

και να το έχεις κοντά στο μόντεμ για να πιάνει καλό σήμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...