Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα νομιζω πως εφτασε ο καιρος να αναβαθμηστω και απο 3.55 Kmeaw να παω σε 4.46. Ποιο μου προτεινετε απο ολα ;;; θελω να το εχετε τεσταρει. Πληροφοριακα θελω να μπαινω που και που PSN & Store, να συγχρονιζω Trophies και να παιζω και online που και που..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4.46 Habib v1.13 καρφωτο !!!

Αποσυνδεση ιντερνετ, βγαζεις δισκο και οποιοδηποτε spoofer αν εχεις και προχωρας απευθειας αναβαθμιση απο ΧΜΒ. Αν κανεις εγκατασταση με spoofer επανω στο 3.55 χωρις να το εχεις απενεργοποιησει - απεγκαταστησει παιζει σοβαρα να φας brick

Οι μεταγενεστερες εκδοσεις εχουν το cinavia patch κατι που συμβαλει σε ασταθεια του συστηματος.

Με Rogero και ARCH αρκετοι φιλοι απο γνωστο blog του χωρου πηγανε για επιπλεον μπανακια καλοκαιριατικα.

οσον αφορα το PSN. Μιας και ειναι το πιο "καθαρο" απο τα 4.46 που κυκλοφορουνε πιστευω εχει τις λιγοτερες πιθανοτητες για ban

Απο μενα ειναι τεσταρισμενο και σε PSN, και μεχρι στιγμης ειμαι καθαρος. Φυσικα δεν κανω βλακειες ουτε παιζω παιχνιδια πριν την επισημη κυκλοφορια τους. Λοιπες οδηγιες εδω. Εγω συγχρονισα trophies πριν 15 μερες αλλα δε το συνιστω. Τα περισσοτερα ban πεφτουν μετα απο συγχρονισμο trophies.

http://www.insomnia.gr/topic/467362-ερωτησεις-απαντησεις-faq-για-cfw-στο-playstation-3/?p=52284573

 

Υποψη πως μετα την αναβαθμιση για να σου παιζουν τα παιχνιδια θα πρεπει να εχεις original EBOOTS.

Η ο πιο ευκολος τροπος ειναι να περασεις για ολα τα παιχνιδια τα official game updates. Μπορεις να το κανεις απευθειας απο το ΧΜΒ οταν ξεκιναει το παιχνιδι η μεσω ΜΜ πατωντας τετραγωνο και μπαινοντας στις επιλογες του παιχνιδιου οπου εχει επιλογη για update.

Επισης θα χρειαστεις ΜΜ 4.46.01. Καμια αλλη εκδοση ΜΜ δε λειτουργει σε 4.46.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εξής ερώτηση που μου έκανε η κοπέλα μου που έχει σκάλωμε με το tomb raider. έχει παίξει όλους του τίτλους και πρόσφατα έπαιξε το survivor στο pc πριν παρω το ps3. έχει φτάσει στο 50%. με ρώτησε αν μπορώ να πάρω τα save της απο το pc και να τα περάσω στο ps3. αρχικά απάντησα οτι σιγουρα δε γινεται αλλά τώρα έχω σκαλώσει βλέποντας στο google ότι παίζει και να γινεται..για το xbox γινεται αλλα πρέπει να ειναι η ιδια πλατφορμα..τελικά γινεται και για Ps3? :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα δε ξερω κατι τετοιο.

πρωτη φορα το ακουω

Οσον αφορα το google μη πιστευεις οτι γραφουνε γιατι ανω του 50% ειναι μουφες. Πληροφοριες να παιρνεις μονο απο συγκεκριμενα sites, η αξιοπιστα fora, γιατι αλλιως μπορει να βρεθεις με μπρικαρισμενη κονσολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το φιφα κοιταξε το απο τα ingame settings. για το rdr δε ξερω

Ναι μπορεις να κοπιαρεις με τον ΜultiMan. Επιλεγεις το παιχνιδι μεσα απο τον MM πατας τετραγωνο και εχει διαφορες επιλογες. Μια απο αυτες ειναι η copy. Οταν πατησεις copy θα σου βγαλει πρωτα επιλογη για εσωτερικο σκληρο νομιζω και μετα για εξωτερικο.

 

To κοιταξα αλλα τιποτα.Και σχολιαστες που αλλαξα παλι τζιφος.Ισως φταινε τα παιχνιδια.

Οσο για το αλλο σε ευχαριστω.Καλυτερα θα τα νοικιαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κοιταξα αλλα τιποτα.Και σχολιαστες που αλλαξα παλι τζιφος.Ισως φταινε τα παιχνιδια.

Οσο για το αλλο σε ευχαριστω.Καλυτερα θα τα νοικιαζω.

Δες και στις ρυθμίσεις του ps3 μήπως έχεις βάλει 5.1 ήχο χωρίς να έχεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!μεταφέρω ένα παιχνίδι στο ps3 μεσω ftp. έχω συνδέση υπολογιστή και ps3 με ethernet καλωδιο. χρησιμοποιώ το filezilla και βάζω την ip που βλέπω στον multiman. το παιχνίδι αντιγράφεται αλλά με πολύ αργους ρυθμούς. τι μπορώ να τσεκάρω; καλώδιο; κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; μεταφέρω περίπου 7gb και έχει ξεπεράσει το μισάωρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ βάζεις manual τις ρυθμίσεις..θα το δοκιμάσω κι έτσι...

 

edit: δούλεψε άψογα, ευχαριστώ! αν θέλω να συνδεθω στο ασυρματο πρέπει λογικά να πάω πάλι στις ρυθμίσεις και αντι για wired να επιλέξω wireless?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πληροφοριακα στο λεω μη δοκιμασεις να μεταφερεις με φτπ wireless.

Αστο ολο το βραδυ και βλεπουμε :)

 

Γιατί αυτό; Μόνο λόγω ταχύτητας το λες ή υπάρχει κι άλλος λόγος;

 

Εγώ και το pc και το PS3 αύρματα τα έχω συνδεδεμένα στο router και κάνω τις μεταφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για θεμα ταχυτητας το λεω καθαρα και μονο

Σιγουρα παιζει ρολο και το θεμα ρουτερ - καρτας wifi

αλλα εγω κατα μεσο ορο μεταφερω 1GB/hour σε wifi που το δοκιμασα  2-3  φορες και τη μια μαλιστα μου κοπηκε η συνδεση. Μετα πλεον επαψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...