Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφορα μπορεις να κανεις. Παιζει ρολο ποσο δυνατο ειναι το wifi στο ρουτερ σου και σε τι αποσταση εχεις το ΠΣ3 απο το ρουτερ.

Οι ταχυτητες ομως ειναι εντελως χαλια. Μη με ρωτας ακριβως δε θυμαμαι. πανε 2 χρονια που το δοκιμασα και ειχα απογοητευθει. Θυμαμαι 1,5 GB ειχε παρει 1 ωρα και βαλε να περαστει. Ασε που παιζει σοβαρα να αποσυνδεθει το δικτυο και μετα φτου κι απ την αρχη

Αν μεταφερις με ΜΜ φροντισε απο τα settings να απενεργοποιησεις το screen saver tou MM γιατι κοβει τη συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για Ps3 slim με 4.21 ofw παίζει κανένα "σπάσιμο" ή να το στείλω στα σκουπίδια?

τι date code γραφει απο κατω;

Μονο downgrade αν το date code αρχιζει απο 9 η 0

Αν αρχιζει απο 1 δε γινεται τιποτα απο cfw.

Μονο cobra ODE η E3Kye. Δηλαδη τσιπαρισματα με hardware. Ακομη δεν εχουν ερθει ελλαδα ομως μιας και προσφατα βγηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω κατι αλλο εχω περασει το gta στο αφερουμενο fat32 γιατι δεν το βλεπει το multiman στα games??

ευχαριστω!



τωρα το κανω copy στο root tou ps3 στα games! απλα με το παλιο ροτζερο στο multiman μου εμφανιζε τα παιχνιδια απο αφερουμενο μεσο φατ32!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γινεται downgrade ανετα με Ε3 flasher και μετα περνας οτι cfw θελεις

Τελευταιο 4.46 cfw



να σε ρωτησω κατι αλλο εχω περασει το gta στο αφερουμενο fat32 γιατι δεν το βλεπει το multiman στα games??

ευχαριστω!

Δε ξερω γιατι. Δεν εχω ασχοληθει ποτε με εξωτερικο σκληρο η usb για φορτωμα παιχνιδιων. ισως εχει να κανει με settings του ΜΜ

Θελει να το βαλεις μεσα σε φακελο GAMES και στον εξωτερικο το backup

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Αρχές καλοκαιριού το PSN με έστειλε για banάκια, και από τότε δεν έχω ξανά ασχοληθεί. Από ότι διάβασα παραπάνω πρέπει να αλλάξω το console id της κοσνόλας μου με κάποιο patch όπως το psidpatch. Έχω μια δεύτερη κονσόλα με OFW μετά το (3.55), μπορώ να χρησιμοποιήσω το console id της χωρίς να την χακάρω? αν ναι πως το βρίσκω. Αν το προηγούμενο δεν είναι δυνατό που μπορώ να βρω valid console id?

 

Όποιος θέλει ας μου απαντήσει εδώ ή με pm.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και παλι ! υπαρχει καποιο σπλιτερ για να περασω μεγαλα files σε σκληρο fat32 και μετα στο ps3?

και αν ναι ειναι ευκολο και αξιζει?

 

η να μπω στην διαδικασια να συνδεσω το ps3 με καλωδιο λαν στο router και το pc μαζι?

αυτο με το λαν πως γινετε ακριβως? 

 

ευχαριστω και παλι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αφου η ταχυτητα μπορει να φτασει 10gb/s

εσεις με τι τροπο το κάνετε ?

Εγώ για τα 10 Gb/s χρησιμοποιώ πολυπλεξία δεδομένων με 7 διαφορετικά μήκη κύματος Laser στην οπτική ίνα που συνδέει το PS3 με τον Η/Υ. :P

Φίλε μου κάπου τα έχεις μπερδέψει ή δε σου τα είπαν καλά ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αφου η ταχυτητα μπορει να φτασει 10gb/s

εσεις με τι τροπο το κάνετε ?

 

τσέκαρε εδώ http://www.ps3hax.net/2011/02/how-to-transfer-large-files-from-pc-to-ps3-at-lan-speeds-100mbs/ για να μην παιδεύεσαι με εξωτερικούς σκληρούς και ιστορίες απ τη κρύπτη. σύνδεσε ps3-υπολογιστη με καλωδιο ethernet κανε και ότι λέει στο λινκ και τέλειωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...