Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το firmware 3.42.Μπορω να το κανω?Καθε τοσο που ζηταει αναβαθμιση οπως τωρα που βγηκε η 3.50 τι θα γινεται με το jailbreak?Με ενδιαφερει να κατεβαζω και να τα περναω απο τον σκληρο.Τι αλλο χρειαζεται εκτος απο το στικακι?

 

Δηστυχώς φίλε με 3.42 δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί η SONY έκλεισε την «τρύπα» σε αυτό... Ελπίζουμε στο μέλλον να υπάρξει η δυνατότητα custom firmwares (δηλαδή εξομείωσης firmwares από στικάκι) όπως ακριβώς ήταν το DevHook στο PSP ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου με το comgenies awesome filemanager που κυκλοφόρησε ΔΕΝ μπορείς να μεταφέρεις τα παιχνίδια που όπως λες παίζουν μόνο από τον εσωτερικό δίσκο (δηλαδή αυτά που έχουν αρχεία πάνω από 4GB) γιατί πολύ απλά το PS3 δεν διαβάζει εξωτερικό NTFS δίσκο για να τα μεταφέρεις στον εσωτερικό... μόνο με FTP μπορείς να τα μεταφέρεις από PC...

 

νόμιζα μπορούσες ... δεν πειράζει, αναγκαστικά ftp manager τότε για αυτά μέχρι να βγει άλλη λύση;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αν και δεν εχω ps3 σκεφτηκα μια λυση.

αφου μπορειτε να βαλετε οποιο fw θελετε πανω εφοσον κανετε format, γιατι δεν εχετε εναν δισκο με την επισημη και εναν με την 3.41?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αν και δεν εχω ps3 σκεφτηκα μια λυση.

αφου μπορειτε να βαλετε οποιο fw θελετε πανω εφοσον κανετε format, γιατι δεν εχετε εναν δισκο με την επισημη και εναν με την 3.41?

 

γιατι το fw δεν εγκαθισταται στον σκληρο δισκο αλλα στην εδωτερικη μνημη flash της κονσολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το fw δεν εγκαθισταται στον σκληρο δισκο αλλα στην εδωτερικη μνημη flash της κονσολας

 

 

κατσε,αν ηταν ετσι γαιτι μετα απο καθε αλλαγη σκληρου θελει fw;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε,αν ηταν ετσι γαιτι μετα απο καθε αλλαγη σκληρου θελει fw;

 

δεν ξερω. μηπως για να ταυτοποιησει το fw με τον σκληρο ωστε ο τελευταιος να μην αναγνωριζεται απο αλλες κονσολες? οπως και να εχει η κονσολα εχει μια ενσωματομενη μνημη flash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε,αν ηταν ετσι γαιτι μετα απο καθε αλλαγη σκληρου θελει fw;

 

Μετά από κάθε αλλαγή σκληρού θέλει fw ? Δηλαδή τώρα που είμαι στην 3.41 αν αλλάξω τον εσωτερικό δίσκο θα πρέπει να βάλω αναγκαστικά την 3.42 ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάθε αλλαγή σκληρού θέλει fw ? Δηλαδή τώρα που είμαι στην 3.41 αν αλλάξω τον εσωτερικό δίσκο θα πρέπει να βάλω αναγκαστικά την 3.42 ????

 

 

εγω που αλλαξα ναι.Μου ειπε οτι δεν βρηκε λογισμικο και μου εδινε ενα λινκ να μπω να κατεβασω fw.Ελεγε και πως να κανω την εγκατασταση μετα.Ευτυχως εχω κρατησει την 3.41 στο πισι μου:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που αλλαξα ναι.Μου ειπε οτι δεν βρηκε λογισμικο και μου εδινε ενα λινκ να μπω να κατεβασω fw.Ελεγε και πως να κανω την εγκατασταση μετα.Ευτυχως εχω κρατησει την 3.41 στο πισι μου:-D

 

Εννοείς οτι είχες κάνει backup ? Πώς ξαναέβαλες την 3.41 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς οτι είχες κάνει backup ? Πώς ξαναέβαλες την 3.41 ?

 

κοιτα.Οταν αλλαξα τον σκληρο μου πεταξε η κονσολα και ενα λινκ να μπω απο το πισι να κατεβασω το τελευταιο fw απο τη σονυ.

Ε εχω κρατησει την εκδοση αυτη.Την περνας στο στικακι(εχοντας μεσα τον αλλο σκληρο)και κανει την εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα.Οταν αλλαξα τον σκληρο μου πεταξε η κονσολα και ενα λινκ να μπω απο το πισι να κατεβασω το τελευταιο fw απο τη σονυ.

Ε εχω κρατησει την εκδοση αυτη.Την περνας στο στικακι(εχοντας μεσα τον αλλο σκληρο)και κανει την εγκατασταση.

 

ΟΚ την έχω και εγώ. οπότε θα την βάλω σε ένα στικάκι και θα την εγκαταστήσω. Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω διαβασει τα post σας για το ps3break αλλα δεν εχω βγαλει νοημα...

εχω firmware 3.40 και δεν εχω κανει καμια αλλαγη πανω στο ps3 ουτε custom firmware ουτε τιποτα.Θα ηθελα καποιος αν ξερει να μου πει τι θα πρεπει να κανω αν μπορει βεβαια , και αν γινετε με το firmware που χω η θελει αναβαθμηση να λειτουργησει το ps3break στο ps3 μου αν θελει καποιο custom firmware η δεν ξερω τι... επισης θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει και μια εμπιστη ιστοσελιδα στην οποιο θα μπορω να το αγορασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω διαβασει τα post σας για το ps3break αλλα δεν εχω βγαλει νοημα...

εχω firmware 3.40 και δεν εχω κανει καμια αλλαγη πανω στο ps3 ουτε custom firmware ουτε τιποτα.Θα ηθελα καποιος αν ξερει να μου πει τι θα πρεπει να κανω αν μπορει βεβαια , και αν γινετε με το firmware που χω η θελει αναβαθμηση να λειτουργησει το ps3break στο ps3 μου αν θελει καποιο custom firmware η δεν ξερω τι... επισης θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει και μια εμπιστη ιστοσελιδα στην οποιο θα μπορω να το αγορασω.

 

για να λειτουργησει το προιον που θες να αγορασεις θα πρεπει να κατεβασεις την εκδοση 3.41.

το ps3break μπορεις να το αγορασεις απο εδω: http://www.digimartz.net/accessories-playstation-3-c-5_9.html

εγω εκανα την παραγγελια στις 18 του μηνα και το περιμενω. το εχουν αγορασει και αλλα μελη του φορουμ απο αυτο το μαγαζι και τους ηρθε κανονικα και για αυτο και εγω το προτιμησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...