Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ευχαριστω φιλε και κατι ακομα μηπως μπορεις να μου πεις ποσο πηγαινει με τα μεταφορικα?

 

αν επιλεξεις χωρις εξοδα αποστολης (οπως εκανα και εγω) θα σου ερθει σε 2-3 εβδομαδες και θα πληρωσεις 27.83 ακριβως. τωρα αν το θες πιο γρηγορα ανεβαινει η τιμη καθως πληρωνεις και τα μεταφορικα αλλα δεν ξερω να σου πω ποσο ακριβως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν επιλεξεις χωρις εξοδα αποστολης (οπως εκανα και εγω) θα σου ερθει σε 2-3 εβδομαδες και θα πληρωσεις 27.83 ακριβως. τωρα αν το θες πιο γρηγορα ανεβαινει η τιμη καθως πληρωνεις και τα μεταφορικα αλλα δεν ξερω να σου πω ποσο ακριβως

 

7-10 ημέρες να έρθει από Κίνα..

βέβαια έχει βγει και πιο φθηνός κλώνος αλλά δεν ξέρουμε τι παίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες. εγω ειχα να ανοιξω το ps3 κανα τετραμηνο και εχει την εκδοση λεει 3.1.5 τι πρεπει να κανω εκτος απο το να αγορασω το στικακι; εχει 80 δισκο, θα πρεπει να του βαλω κανα 500αρι; ακουσα οτι πολλα παιχνιδια δεν τα παιζει ο εξωτερικος δισκος...ισχυει; αυτα για αρχη να μην σας πριζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες. εγω ειχα να ανοιξω το ps3 κανα τετραμηνο και εχει την εκδοση λεει 3.1.5 τι πρεπει να κανω εκτος απο το να αγορασω το στικακι; εχει 80 δισκο, θα πρεπει να του βαλω κανα 500αρι; ακουσα οτι πολλα παιχνιδια δεν τα παιζει ο εξωτερικος δισκος...ισχυει; αυτα για αρχη να μην σας πριζω....

 

εφόσον μάλλον έχεις το φατ με 3.1.5 κράτα το και περίμενε λύση ,για να σώσεις το otheros,αν δεν σε νοιάζει(κάποτε θα το φέρουν πίσω οι hackers έτσι και αλλιώς)κατεβάζεις απο το pc σου την βερσιόν 3.41 (με τπτ την 3.42 γιατί μετά δεν θα παίζει το φλασάκι)και πέρνα την.

 

σκληρό πρωτείνω εσωτερικό 500άρη και να στέλνεις τα παιχνίδια μέσω ftp απο το pc σου.ο εξωτερικός δεν παίζει αρκετά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα μια πληροφορία, έχω ένα ps3 fat 60άρι, αλλά έχει χαλάσει το laser, το είχα φτιάξει από την sony, αλλά πάλι τα ίδια, και δεν ξαναδίνω 100 ευρώ έτσι... Η ερώτηση μου έιναι για τα psjailbreak και ps3key, θέλουν να έχω μέσα ένα παιχνίδι του ps3 όπως το ps3break ή μπορώ να τρέξω backups και χωρίς cd μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι φημολογείται, βρήκαν λύση και γι' αυτο.. να μην απαιτει blu-ray δλδ μεσα.. Γενικα κανε υπομονη και θα δειξει τι θα γίνει τελικά και εαν ειναι αληθεια αυτό ή οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα μια πληροφορία, έχω ένα ps3 fat 60άρι, αλλά έχει χαλάσει το laser, το είχα φτιάξει από την sony, αλλά πάλι τα ίδια, και δεν ξαναδίνω 100 ευρώ έτσι... Η ερώτηση μου έιναι για τα psjailbreak και ps3key, θέλουν να έχω μέσα ένα παιχνίδι του ps3 όπως το ps3break ή μπορώ να τρέξω backups και χωρίς cd μέσα;

 

με τα psjailbreak/ps3key/ps3break θα έχεις πρόβλημα,όπως και με κάθε κλόνο, η μόνη λύση είναι πλακέτα με hex psgroove ,βγήκε προχτές απο τον hermes μια έκδοση (έχει ήδη κυκλοφορίσει) που δεν χρειάζεσαι καθόλου δισκάκι μέσα και τρέχει,το μόνο μειωνέκτημα είναι οτι δεν είναι συμβατή με το τωρινό backup manager,αλλα πάλι μπορείς να τρέχεις παιχνίδια διαβάζοντας το eboot.bin ,φυσικά μπορείς να διαβάζεις 1 παιχνίδι μόνο την φορά (όχι σαν το Backup manager που φορτώνεις όσα θες μέσα)αλλα πάλι κάτι είναι και αυτό. ήδη υπάρχουν άτομα να δουλέυουν σε νεο Backup manager για την hermes hex edition .

 

γιαυτό πρωτείνω σε όσους έχουν κάποιες γνώσεις απο Pc μόνο πλακέτα να αγοράσουν,η σκηνή με το Psgroove θα είναι πάντα 1 βήμα μπροστά,και ότι κυκλοφορίσει για το official psjailbreak/κλόνους θα μεταφέρετε στο psgroove μέσα σε μέρες, easy to use οι κλόνοι αλλα στην τελική το psgroove είναι η καλύτερη λύση (αν κάποιος δεν θέλει να περιμένει αιώνες για update)

 

εδιτ,χαχαχα 1 μέρα χρειάστηκε τελικά.... http://www.ps3hax.net/2010/09/backup-manager-v2-patch-released-nobluray-support/ backupmanager v2 με no disk required ,θέλει φυσικά το καινούριο hex του hermes :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα το στικάκι μου!!!

Να ρωτήσω κάτι;

Για να βάλω εσωτερικό δίσκο στο ps3 (απ'ότι είδα έχει καλύτερη συμβατότητα για τα παιχνίδια!) θέλω Sata I ή Sata II δίσκο ή και τα 2 παίζουν (προφανώς αν είναι Sata II controller θα παίζει και Sata I !);

Έχουμε θέμα πόσα gb θα είναι;

Τι μέγεθος χωράει, υπάρχει κάποιος περιορισμός;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα το στικάκι μου!!!

Να ρωτήσω κάτι;

Για να βάλω εσωτερικό δίσκο στο ps3 (απ'ότι είδα έχει καλύτερη συμβατότητα για τα παιχνίδια!) θέλω Sata I ή Sata II δίσκο ή και τα 2 παίζουν (προφανώς αν είναι Sata II controller θα παίζει και Sata I !);

Έχουμε θέμα πόσα gb θα είναι;

Τι μέγεθος χωράει, υπάρχει κάποιος περιορισμός;

 

Ευχαριστώ.

sata 2, βασικά δεν υπάρχει περιορισμός στα gb απλώς πρέπει να μην είναι πιο παχύς από ένα κανονικό 2.5"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα παρήγγειλα τον τίμιο SAMSUNG-SPINPOINT-M7-HM500JI-500GB με διπλό platter με 45 euro από διαστάσεις είναι ύψος 9.5 mm, πλάτος 69.85 mm και μήκος 100 mm ,νομίζω ότι είναι οκ!

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Hardware/Laptop-Hard-Disk-Drives/SAMSUNG-SPINPOINT-M7-HM500JI-500GB-HDD-2-5-8MB-CACHE-5400RPM-SATA-3-GB-S.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα.Οταν αλλαξα τον σκληρο μου πεταξε η κονσολα και ενα λινκ να μπω απο το πισι να κατεβασω το τελευταιο fw απο τη σονυ.

Ε εχω κρατησει την εκδοση αυτη.Την περνας στο στικακι(εχοντας μεσα τον αλλο σκληρο)και κανει την εγκατασταση.

 

Καλημέρα!

Μπορούμε να βρούμε να κατεβάσουμε κάπου το firmware 3.41;; Έχεις να δώσεις κάποιο link;; Κάποιος άλλος;;;

 

Όταν το κατεβάσουμε, το γράφουμε σε ένα οποιοδήποτε USB στικάκι; To στικάκι πρέπει να είναι άδειο και να βάλουμε μόνο το αρχείο του firmware μέσα, ή δεν παίζει ρόλο και το αρχείο μπορεί να βρεθεί ακόμη και αν είναι μέσα σε κάποιο directory στο στικάκι;;

 

---------- Προσθήκη στις 10:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:31 ----------

 

Αν έχει κάποιος link με την όλη διαδικασία αλλαγής του σκληρού δίσκου του PS3, ας το ποστάρει εδώ. Κατά προτίμηση όχι (μόνο) video αλλά καλές εικόνες και σαφή βήματα της διαδικασίας.

Αλήθεια, ο σκληρός του PS3 είναι IDE ή SATA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Μπορούμε να βρούμε να κατεβάσουμε κάπου το firmware 3.41;; Έχεις να δώσεις κάποιο link;; Κάποιος άλλος;;;

 

Όταν το κατεβάσουμε, το γράφουμε σε ένα οποιοδήποτε USB στικάκι; To στικάκι πρέπει να είναι άδειο και να βάλουμε μόνο το αρχείο του firmware μέσα, ή δεν παίζει ρόλο και το αρχείο μπορεί να βρεθεί ακόμη και αν είναι μέσα σε κάποιο directory στο στικάκι;;

 

---------- Προσθήκη στις 10:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:31 ----------

 

Αν έχει κάποιος link με την όλη διαδικασία αλλαγής του σκληρού δίσκου του PS3, ας το ποστάρει εδώ. Κατά προτίμηση όχι (μόνο) video αλλά καλές εικόνες και σαφή βήματα της διαδικασίας.

Αλήθεια, ο σκληρός του PS3 είναι IDE ή SATA;

 

 

sata ειναι.Κοιτα εγω το εχω στο πισι μου,απο αναζητηση δεν ξερω δεν το εχω βρει,

 

 

θες να δω μηπως και το ανεβασω καπου και το παρεις;στειλε πμ αν ειναι μην γεμιζουμε εδω

 

 

για ρο πως αλλαζεις σκληρο κοιτα στο malnual του ps3,το εχει αναλυτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...