Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το cfw χρειαζεται για να παιζεις τα backup των τιτλων που εχεις αγορασει απο σκληρο δισκο ωστε να μη φθειρονται τα δισκακια καθως και το ματακι απο το BD ROM :)

Δηλαδη δεν χρειαζεσαι δισκακι για να παιξεις το παιχνιδι !!!!!

γενικα το cfw εκτος απο αυτο εχει πολλα καλουδια.

Παιζεις PS1, PS2, PSP games, Emulators

 

για μενα το βασικοτερο ειναι οτι ρυθμιζεις τις θερμοκρασιες με προγραμμα κατι που δινει μακροζωια στην κονσολα.

 

Αυτό, πως το κάνεις;

 

Παιζεις ταινιες απο σκληρο δισκο (ξεχασα πριν να αναφερω οτι μπορεις ενα mkv > 4GB να το μεταφερεις με ftp στον εσωτερικο σκληρο του PS3 και να το δεις απο εκει)

και παρα πολλα αλλα καλουδια που ανακαλυπτεις στην πορεια. 

 

οσο για τα QA. Πρεπει να εισαι σε custom 3.55 για να τα εγκαταστησεις. Αλλιως δεν γινεται

 

Αυτό, από που το βρίσκεις πως το κάνεις εγκατάσταση και πως το ρυθμίζεις;

 

Προσφερουν ασφαλεια στην κονσολα οσον αφορα το μπρικαρισμα. Με QA για να μπρικαρεις πρεπει να κανεις αιτηση.

 

Oi media servers ειναι προγραμματα που εγκαθιστας στο PC και ουσιαστικα δουλευουν κατα καποιο τροπο σαν ftp clients αφου ρυθμιζεις μεσα απο το pc τον διαμοιρασμο αρχειων.

 

Μπορείς δηλαδή μέσω ρυθμίσεων του προγράμματος να δεις ταινίες πάνω από 4GB (λόγο FAT κονσόλας) μέσω ethernet;

 

Μη προσπαθησεις να κανεις streamings me wifi. θα απογοητευθεις. Μονο με ethernet.

 

γενικα το cfw να ξερεις κανει το PS3 εντελως διαφορετικη κονσολα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθειά σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα σκεφτομαι να παρς καινουριο ενα ps3 super slim εχει βγει cfw η ακομα τιποτα?δε προκειται να δινς λεφτα για αγορα παιχνιδιων γι αυτο θελω να το χακαρω αμεσωσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σκεφτομαι να παρς καινουριο ενα ps3 super slim εχει βγει cfw η ακομα τιποτα?δε προκειται να δινς λεφτα για αγορα παιχνιδιων γι αυτο θελω να το χακαρω αμεσωσ

Γινε μελος στο PSN Plus, αν δεν θελεις να χαλας χρηματα σε παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σκεφτομαι να παρς καινουριο ενα ps3 super slim εχει βγει cfw η ακομα τιποτα?δε προκειται να δινς λεφτα για αγορα παιχνιδιων γι αυτο θελω να το χακαρω αμεσωσ

Δεν μπορεις να χακαρεις καινουριο PS3. Ειναι κανονας προς το παρον

Καλησπερα παιδια πως μπορω να δω ποιο firmware εχω στο ps3??

Στηλη Settings --> System Settings --> System Information (System Software)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να ρωτησω κατι?? πως μπορω να μαθω αν γινεται να τσιπαρω το ps3 μου εχω διαβασει καποιες σελιδες αλλες απο αρχη αλλες απο μεση και αλλες απο τελος..απλα θελω να μου πει καποιος ποια ειναι τα στοιχεια που πρεπει να ξερω για αν τσιπαρεται το ps3.Απο οτι καταλαβα ρολο παιζει το Firmware 3,50 και κατω, πισω απο το μερος του ps3 καποιοι κωδικοι που δεν πρεπει να αρχιζουν απο καποιους ορισμενους αριθμους..ειναι και κατι αλλο????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξερω αυτο

Ουτε τι παιζει με homebrew κτλπ

Γενικα δεν παιζει πολυ feedback στην ελλαδα απο αυτο

Υπαρχει κι αλλη λυση

Το σκοτωνεις το σουπερσλιμ και παιρνεις slim με cfw. Με 200 βρισκεις ανετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, θα ψαξω και αλλα μαγαζια που να κανουν downgrade σε nand ps3... Αν δεν βρω θα παω σε αυτο.

 

Παιδια οποιος θέλει ps3 nand downgrade εχω πολύ καλό φίλο στο ηράκλειο κρήτης που το κάνει με 40 ευρώ. Εγώ ειμαι ο carbon86 και το εκανα και εγω μέχρι προ΄τινως ΔΩΡΕΑΝ (ατυχήσατε στο Ρεθυμνο) μπορειτς να διαβάσετε σχόλια για εμένα από τον κόσμο που βοηθησα στο τοπικ Ρεθυμνο ΔΩρεαν downgrade....στην ενοτητα jailbreak / downgrade του φόρουμ www.ps3-gr.com  Οποιος θέλει μου λέει και τον φέρνω σε επαφή με το παιδί αρκει να τον απαλλαξετε απο την ευθύνη ylod δεδομενου οτι ειναι μια βλάβη που ανα πάσ ώσρα μπορεί να πάθει το μοντέλο ναντ πσ3 και αν έρθει η  ώρα και την πάθει στα χέρια του δεν θα φταίεει αυτός αφού θα το πάθαινε και αν δεν τοιυ την στέλνατε. Τοσος κοσμος το εχει πάθει χωρις να ανοιχτεί η κονσόλα.

Το CECH ειναι 3004Β...το date code τι ειναι??? το μοντελο ειναι slim 320gb

Πετρο το μοντέλο σου μπορεί να μην παίρνει cfw παίρνει ομως ενα τσιπακι το E3 ODE pro το ποιο σου πειτρέπει να παίζεις παιχνίδια από εξωτερρικο usb σκληρο δίσκο. Μπορώ να στο τοποθετήσω ΔΩΡΕΑΝ με κόσοτς μονο το τσιπ 55 ευρώ και μεταφορικά αρκεί να μεεμπιστευοσουν να την στείλεις. Η τοποθε΄τηση θελει πολύ ψιλες κολλήσεις δυστυχώς για να πεις οτι θα το αγορασεις να το βαλεις μονος σου Μπορεις να δεις οτι το δινω πολύ φτηνα αν κάνεις μια ερευνα στο google πόσο πωλείται. Αν θες μπορείς να διαβάσεις σχόλια για εμένα από α΄τομα που εχω βοπηθήσει εδώ http://www.insomnia.gr/topic/424521-%CF%81%CE%AD%CE%B8%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%BF-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CF%86%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%AC%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1-slim-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-fat-xbox-360/ και στο τοπικ Ρεθυμνο ΔΩρεαν downgrade....στην ενοτητα jailbreak / downgrade του φόρουμ www.ps3-gr.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...