Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cobra ODE

παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ps3 super slim και ψάχνω είτε κάποιο άτομο ή κάποιο κατάστημα στην Καβάλα, Δράμα, Ξανθη δηλαδή τριγύρω για να με βάλει το τσιπακι  φυσικά θα πληρώσω το τσιπακι και την δουλειά του αλλά θέλω να με εγγυηθεί ότι δεν θα πάθει κάποια βλάβη η κονσόλα 
 
ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει τρόπος να αλλάζω playstation 1 games στο multiman (που είναι αποθηκευμένα σε εξωτερικό hd), χωρίς να αναγκάζομαι να κάνω quit το game και να με πετάει πίσω σε XMB?

 

Δηλαδή με κάποιο συνδυασμό κουμπιών στο ps3 controller να με πηγαίνει πάλι multiman ώστε να επιλέγω το επόμενο psx game, κατευθείαν χωρίς χάσιμο χρόνου, ακριβώς όπως γίνεται με τα ρετρό emulators του ps3.

 

Καμιά βοήθεια ρε παιδιά?

Δεν έχει δοκιμάσει κανένας games ps1 σε ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά βοήθεια ρε παιδιά?

Δεν έχει δοκιμάσει κανένας games ps1 σε ps3?

Αυτό που ρωτάς δεν έχει καμία σχέση με το αν δοκίμασε κανένας ps1 games σε ps3!

όχι δεν γίνετε να τρέξεις με αυτόν τον τρόπο τα games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπει cfw θα μπορω να παίζω αυθεντικά παιχνίδια; Επειδή δεν ξέρω ποιο cfw θα μπει, αν κάποιο αυθεντικό παιχνίδι απαιτεί μεγαλυτερο firmware τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να βαλω το κανουργιο ermak 4.53 cfw σε κονσολα με rogero 4.46 που εχει γινει downgrade παλαιοτερα.Πρεπει να κανω την διαδικασια dehashing ή το περναω κανονικα οπως τις προηγουμενες φορες?


Αφού μπει cfw θα μπορω να παίζω αυθεντικά παιχνίδια; Επειδή δεν ξέρω ποιο cfw θα μπει, αν κάποιο αυθεντικό παιχνίδι απαιτεί μεγαλυτερο firmware τι γίνεται;

Ναι θα μπορεις αλλα οχι αν χρειαζεται μεγαλυτερο fw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπει cfw θα μπορω να παίζω αυθεντικά παιχνίδια; Επειδή δεν ξέρω ποιο cfw θα μπει, αν κάποιο αυθεντικό παιχνίδι απαιτεί μεγαλυτερο firmware τι γίνεται;

το μεγαλύτερο fw μέχρι στιγμής είναι το 4.53.

δεν υπάρχει παιχνίδι που να απαιτεί fw πάνω από 4.53.

θα μπορείς να παίζεις αυθεντικά παιχνίδια και όταν με το καλό βγει παιχνίδι που χρειαζετε πάνω από 4.53 εμείς εδώ είμαστε

Θελω να βαλω το κανουργιο ermak 4.53 cfw σε κονσολα με rogero 4.46 που εχει γινει downgrade παλαιοτερα.Πρεπει να κανω την διαδικασια dehashing ή το περναω κανονικα οπως τις προηγουμενες φορες?

Ναι θα μπορεις αλλα οχι αν χρειαζεται μεγαλυτερο fw

μπορείς να βάλεις από πάνω αλλά καλό θα ήταν να κάνεις dehash

βέβαια αν έχει γίνει έστω και μια φορά δν χρειαζετε να κάνεις τπτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μπορείς να βάλεις από πάνω αλλά καλό θα ήταν να κάνεις dehash

βέβαια αν έχει γίνει έστω και μια φορά δν χρειαζετε να κάνεις τπτ

Σ'ευχαριστω το εβαλα.Πολυ ψαρωτικο το μυνημα στην αρχη!Μπραβο για την προσπαθεια σου!Απο ποια ταινια ειναι?

 

Συνδεθηκα και με το psn μετα απο τοσους μηνες.Ελπιζω να μην φαω κανενα μπαν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω το εβαλα.Πολυ ψαρωτικο το μυνημα στην αρχη!Μπραβο για την προσπαθεια σου!Απο ποια ταινια ειναι?

 

Συνδεθηκα και με το psn μετα απο τοσους μηνες.Ελπιζω να μην φαω κανενα μπαν :P

Από τους 300

ελληνικά έβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα ps3 fat έκδοση 4.53 και model cechl04-pal.θελω να μου πει κάποιος αν γίνεται να βάλω τσιπάκι και να κατεβάζω παιχνίδια στον σκληρό και να τα παίζω από εκεί. Αν υπάρχει κάποιο μαγαζί αυτός Αθηνών η κάποιος τεχνικός του φόρουμ που να μπορεί να το αναλάβει. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα ps3 fat έκδοση 4.53 και model cechl04-pal.θελω να μου πει κάποιος αν γίνεται να βάλω τσιπάκι και να κατεβάζω παιχνίδια στον σκληρό και να τα παίζω από εκεί. Αν υπάρχει κάποιο μαγαζί αυτός Αθηνών η κάποιος τεχνικός του φόρουμ που να μπορεί να το αναλάβει. Ευχαριστώ!

μπορεί να γίνει ι κονσόλα σου αλλά πρέπει να γίνει downgrade από κάποιον που έχει e3 flasher

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...