Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,εχω ενα ps3 με περασμενο steven 4.53.προσπαθω να παιξω φιφα 14 αλλα οι 9 στις 10 επιλογες του παιχνιδιου χρειαζονται ιντερνετ.μπορω να συνδεθω online?υπαρχει καποιος κινδυνος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχάς με 4.53 δεν θα μπορείς να συνδεθείς, θα πρέπει να βάλεις κάποιο spoof σε 4.55 . Από εκεί και πέρα πάντοτε υπάρχει η πιθανότητα να μπαναριστεί το ps3 και ο λογαριασμός σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To fifa 14 δεν θελει online pass για να μπει online. Μπαινεις και παιζεις κανονικα χωρις pass.

Πλεον βγηκε 4.55 official firmware το οποιο ειναι υποχρεωτικο που σημαινει οτι δεν μπορει καποιος να μπει online οταν εχει η 4.53ofw η 4.53cfw.

Ο μονος τροπος για να μπει καποιος ειναι να βαλει spofer (SEN enabler) οπως ειπε και ο GuardianX71 πιο πανω.

Παρ ολα αυτα εγω ειμαι κατα των spoofers αφενος γιατι αυξανεται ο κινδυνος για μπαν αφετερου γιατι γραφουν στην flash και δε τα πολυγουσταρω αυτα μιας και μπερδευονται τα cfw και μετα αν θελουμε να βαλουμε το επομενο που βγαινει πρεπει οπωσδηποτε να το απενεργοποιησουμε αλλιως γινεται τουβλακι (brick) η κονσολα

 

Οσο για το official 4.55 που βγηκε εχει προβληματα με το BD ROM drive μιας και απ οτι φαινεται επηρεαζει τη λειτουργια του και σταματαει σε αρκετες κονσολες να διαβαζει δισκους. Μαλλον η Sony παει να χτυπησει τα ODEs (που για να παιξουν τραβανε κλειδι απο το BR drive και εκανε πατατια με το firmware στο συγκεκριμενο θεμα.

Επισης υπαρχουν αναφορες και για μπρικαρισματα σε ξενα fora. 

Και καποιος εδω ανεφερε κολλημα στην ενημερωση οποτε κατι παιζει

http://www.insomnia.gr/topic/517591-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-ps3-%CE%BA%CF%8C%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7/

Οποτε και cfw να βγει που ειναι βασισμενο σε 4.55 εγω δε θα το βαλω επανω και θα περιμενω το επομενο οποτε βγει

 

Αν αργησει ολο και καποιο cfw 4.53 θα εμφανιστει με ενσωματωμενο spoofer (ηδη βγηκε το ARCH ετσι που μολις κοιταξα) αλλα εγω θα περιμενω ακομη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παίδες! Έτυχε να πέσει στα χέρια μου ένα PS3 με 3.50 OFW, CECHG04, Date Code 7c... Έχω διαβάσει σε αρκετά φόρουμ ότι μπορώ να του περάσω CFW χωρίς να το ανοίξω... Το πρόβλημα είναι ότι με τόσα topics έχω μπερδευτεί μιας και γνωρίζω μόνο βασικά πράματα... Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει για να κάνω μια αρχή, όπως π.χ. μια εφαρμογή για να δω τις αναλυτικές πληροφορίες του PS ή αν θα χρειαστεί να βρω 3.55 OFW για να δουλέψω JB και που μπορώ να το βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω πω.

Που βρηκες 3.50; 

Για αρχη πρεπει να του περασεις OFFICIAL 3.55 firmware. Οπως το λεω και το ακους OFFICIAL 3.55 (μη το μπερδεψεις με το 4.55  B)

Αν δε ξερεις που να τα βρεις στειλε μου π.μ.

Κανε αυτο και μετα εδω ειμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω πω.

Που βρηκες 3.50; 

Για αρχη πρεπει να του περασεις OFFICIAL 3.55 firmware. Οπως το λεω και το ακους OFFICIAL 3.55 (μη το μπερδεψεις με το 4.55  B)

Αν δε ξερεις που να τα βρεις στειλε μου π.μ.

Κανε αυτο και μετα εδω ειμαστε.

Αν είσαι σίγουρος ακολουθώ!! Στείλε μου το λινκ και περιμένω τις επόμενες οδηγίες, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω ας μου πει καποιος τους ορους και τις προυποθεσεις και να μου δωσει και καποιον οδηγο για το σπασιμο κονσολας(παρακαλω σοβαρες απαντησεις πχ οχι περνεις ενα σφυρι και την σπας που εχω ακουσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To fifa 14 δεν θελει online pass για να μπει online. Μπαινεις και παιζεις κανονικα χωρις pass.

Καλο αυτο, δεν το ξερα, ειχα μηνει στην ιδεα οτι τα ποδοσφαιρακια ηθελαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σας.

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό:

http://gbatemp.net/threads/how-to-play-ps2-games-on-any-ps3-with-ps2classics.354063/

για να μπορέσω να παίξω κάποια παιχνίδια PS2 στο PS3 που έχω.

Έφτασα λοιπόν στο σημείο όπου το παιχνίδι ξεκίνησε, αλλά μου ζήτησε κάρτα μνήμης... Πήγα λοιπόν και εγώ στο μενού.

Είχε 2 επιλογές. Να φτιάξεις internal κάρτα για PS και κάρτα για PS2.

 

Έφτιαξα όπως είναι λογικό μία κάρτα για PS2 και την έβαλα στο slot 1.
Όταν ξεκινάω το παιχνίδι όμως, δεν βλέπει την κάρτα και μου την ζητάει... Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει;
 

Υ.Γ
Και κάτι τελευταίο...Μπορώ να κάνω update άφοβα στο τελευταίο multiman;

 

Έχω το 4.53.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...