Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως, απ'ότι καταλαβαίνω από αυτά που λες, το πρόβλημα που περιγράφεις με την 3.41 δεν έχει σχέση με την χωρητικότητα του δίσκου που θα αγοράσω, αλλά θα ισχύει με οποιαδήποτε χωρητικότητα καινούριου δίσκου, σωστά;

 

Και ξαναρωτάω: Αν 'εχω πρόβλημα με τον νέο δίσκο και βάλω πίσω τον παλιό (original PS3), τότε δεν θα λυθεί αμέσως το πρόβλημα και θα λειτουργεί όπως πριν;

Με άλλα λόγια αν υπάρχει πρόβλημα με το 3.41 και τον νέο δίσκο, τότε υπάρχουν 2 λύσεις:

1) Βάζεις πάλι τον παλιό (original PS3) δίσκο.

2) Ακολουθείς αυτή τη λύση και όλα OK:

http://www.ps3harddriveupgrade341.webs.com/

 

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος με τα παραπάνω. Ευχαριστώ.

 

---------- Προσθήκη στις 16:34 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:32 ----------

 

Άλλη μια καλή οικονομική πρόταση στα 500GB για σκληρό σε καλή τιμή, αν και δεν ξέρω αν οι Samsung είναι αξιόπιστοι όπως οι WD!...

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Hardware/Laptop-Hard-Disk-Drives/SAMSUNG-SPINPOINT-M7-HM500JI-500GB-HDD-2-5-8MB-CACHE-5400RPM-SATA-3-GB-S.htm

 

Εγώ στο παλιό ps3 slim των 250gb με 3.41 έβαλα 750gb και όλα λειτουργούν ρολόι.

Στο καινούργιο που πήρα με τα 320gb move (fw 3.40) θα δοκιμάσω αύριο να του ανοίξω τα άντερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν ο δίσκος του PS3 είναι όντως σε FAT32, αν έχεται πρόβλημα με το update ίσως να μπορεί να λυθεί αν κάνεται ακριβής αντιγραφή του partition του παλιού σκληρού στον καινούγιο και απλά μετά το μεγαλώσετε ώστε να πιάνει όλο το δίσκο, μέσο κάποιου προγράμματος στο pc. Αν κάποιος έχει αυτό το πρόβλημα και έχει όρεξη να πειραματιστεί ασ' το κάνει και να μας πει αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω. αλλα την ίδια δουλειά πρέπει να κάνει.

 

Ακούστε κάτι πριν παραγγείλετε:

Τρεις μέρες το έχω αγοράσει από εκεί και με έχει στο: Waiting for Supplier!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω. αλλα την ίδια δουλειά πρέπει να κάνει.

 

Πολύ αμφιβάλλω! Έχει το όνομα και τη φωτογραφία του αυθεντικού, η τιμή του είναι υπερβολικά χαμηλή για το αυθεντικό και στην επίσημη λίστα από distributors δεν υπάρχει αυτό το site, οπότε μάλλον scam του κερατά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω μούφα εννοώ scam του κερατά. Παιδιά μην αγοράζεται τέτοια πράγματα, το αυθεντικό psjailbreak είναι ακριβό. Αν θέλεται να πάρεται καλό και φτηνό stick θα πάρεται μάρκας, που είναι δοκιμασμένο(πχ PS3 Break, PS3Key) και όχι ότι να 'ναι. Μπορείται επίσης να πάρεται κάποια πλακέτα από αυτές που πρώτεινε ο skanjos και να φωρτόσεται PSGroove.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω μούφα εννοώ scam του κερατά. Παιδιά μην αγοράζεται τέτοια πράγματα, το αυθεντικό psjailbreak είναι ακριβό. Αν θέλεται να πάρεται καλό και φτηνό stick θα πάρεται μάρκας, που είναι δοκιμασμένο(πχ PS3 Break, PS3Key) και όχι ότι να 'ναι. Μπορείται επίσης να πάρεται κάποια πλακέτα από αυτές που πρώτεινε ο skanjos και να φωρτόσεται PSGroove.

 

Μόλις το ακύρωσα. Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις link με το PS3break ή το PS3key ώστε να το παραγγείλω από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν έχω αγοράσει κανένα ακόμα, περιμένω νέα για cfw κλπ αλλά τα παιδιά έχουν δώσει διάφορα μαγαζιά αν ψάξεις λίγο 2-3 σελίδες πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε κάτι πριν παραγγείλετε:

Τρεις μέρες το έχω αγοράσει από εκεί και με έχει στο: Waiting for Supplier!

 

μην αγχώνεσαι... ακόμα... 22 και 23 Σεπτεμβρίου είναι αργία για τους Κινέζους.. έχουν "Traditional Chinese Mid-Autumn Day".

 

εδιτ,χαχαχα 1 μέρα χρειάστηκε τελικά.... http://www.ps3hax.net/2010/09/backup-manager-v2-patch-released-nobluray-support/ backupmanager v2 με no disk required ,θέλει φυσικά το καινούριο hex του hermes :)

 

στο ps3-hacks.com αναφέρουν προβλήματα..

 

Update: Many are reporting problems with Backup Manager 2 and whatever hex file with whatever board (TI-84+ too). Black screens and whatnot. Some games seem to boot, some don’t. Until everything stabilizes you may want to consider sticking (or flashing back) to the original method, where a disc is required.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει δοκιμασει κανεις το usb break απο digimartz.net?το παρηγγειλα και το περιμενω οποιος το εχει ας μου πει τις εντυπωσεις του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...