Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να μεταφερω σε εξωτερικο σκληρο δισκο δυο παχνιδια που εχω στον εσωτερικο 80αρι του ps3 μου μεσα απο το multiman και αν ναι με ποιο τροπο?

Μπαίνεις multiman πας πάνω στο game που θέλεις και πατάς αντιγραφή.αν το game είναι στον εσωτερικό τότε το μεταφέρει στον εξωτερικό, και το αντίθετο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα απο σαλονικα. Αποφασισα να σκαληξω το ps3 slim cech-3004 που εχω. Ειναι η μονη συσκευη στο σπιτι που δεν εχω σκαληξει. Τι μπορω να κανω για jailbrake ? Ειμαι στο official 4.65 και ειδα αυτο χτες http://ps3portal.net/ps3-4-65-downgrade-to-3-55-official-release-free-download/

 

Στα σχολια γραφουν οτι δουλευει σε ολα τα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα μην το κανεις. Δεν ισχυει

Ο μονος τροπος να γινει jailbreak το 3004 ειναι με το Cobra ODE

Γκουκλαρε τo να δεις τι ειναι. Αλλος τροπος δεν υπαρχει.

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα δικά μου δεδομένα δεν ειναι τίποτα το ιδιαίτερο να το μοντάρω. Το πιο δύσκολο κομμάτι ειναι τα transistors αλλά αξίζει να δώσω τόσα χρήματα για το COBRA ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και δε συμφερει

Αν θελεις τοσο πολυ cfw η λυση ειναι μια.

Πουλας το 3004, δινεις 30-40 ευρω παραπανω και παιρνεις ενα σλιμ με ετοιμο cfw, η ενα αλλο σλιμ που να ειναι μεχρι 2504Β date code 0C, 0D που να γινεται downgrade. Κοστος downgrade 35 ευρω

Το cfw ειναι σαφως προτιμοτερο απο το ODE. Με πολλες περισσοτερες δυνατοτητες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοσμα κατσε πειραξε το note με κανα kernel και ασε το ps3 .(torrorosso77)

 

ΧΑΧΑΧΑ εκεί είμαστε μαστόρια ;)

Ευχαριστώ mtzs μάλλον θα το δώσω. Αλλωστε ζήτημα να έχω παίξει 20 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Υπάρχει τρόπος να παίξουμε Destiny με CFW (Ermak 4.55);

 

βαζεις spoofer και παιζεις ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΤΟΥ ΜΗΝΑ και μετα,ισως και 1 μερα μετα λογω server...(λεω εγω..)

Για τα δικά μου δεδομένα δεν ειναι τίποτα το ιδιαίτερο να το μοντάρω. Το πιο δύσκολο κομμάτι ειναι τα transistors αλλά αξίζει να δώσω τόσα χρήματα για το COBRA ?

αν το αντεχει η τσεπη σου προχωρα το.

αν θες να δωσεις πιο λιγα χρηματα,αλλα να εχεις ps3 με cfw,

δωσε αυτη που εχεις και παρε μια ετοιμη η μοντελο που να δεχεται e3 flasher(μεχρι 2504Β)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Υπάρχει τρόπος να παίξουμε Destiny με CFW (Ermak 4.55);

Απ οσο γνωριζω το Destiny χρειαζεται online για να παιξει.

Επομενως για να μπεις online πρεπει να εχεις spoofer για 4.65 (η 4.60 μιας και το 4.65 δεν ειναι υποχρεωτικο)

Αρα απο εκει αρχιζουν τα θεματα για μπαν (σαφως περισσοτερες οι πιθανοτητες με το spoofer)

Προσωπικη αποψη: Περιμενε να βγει Multiman για 4.65 (Ο Ερμακ συνεχιζοτας ηδη την πολυ καλη δουλεια που κανει εβγαλε 4.65 cfw) και αφου δεις τι γινεται με τα μπαν και αν πεφτουν στο Destiny αναλογως πραττεις.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε χρειαζεται να το τρεξεις πριν την επισημη κυκλοφορια του γιατι καταγραφονται τα trophies καθως και η εναρξη του παιχνιδιου οποτε το μπαν τοτε ειναι σχεδον βεβαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οσο γνωριζω το Destiny χρειαζεται online για να παιξει.

Επομενως για να μπεις online πρεπει να εχεις spoofer για 4.65 (η 4.60 μιας και το 4.65 δεν ειναι υποχρεωτικο)

Αρα απο εκει αρχιζουν τα θεματα για μπαν (σαφως περισσοτερες οι πιθανοτητες με το spoofer)

Προσωπικη αποψη: Περιμενε να βγει Multiman για 4.65 (Ο Ερμακ συνεχιζοτας ηδη την πολυ καλη δουλεια που κανει εβγαλε 4.65 cfw) και αφου δεις τι γινεται με τα μπαν και αν πεφτουν στο Destiny αναλογως πραττεις.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε χρειαζεται να το τρεξεις πριν την επισημη κυκλοφορια του γιατι καταγραφονται τα trophies καθως και η εναρξη του παιχνιδιου οποτε το μπαν τοτε ειναι σχεδον βεβαιο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες (για άλλη μια φορά).

 

Μπορείς μήπως να μου στείλεις με pm λινκ για το 4.65 του Ερμακ; Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το 4.55 του.

 

Εσύ το 4.65 - Ερμακ το έχεις δοκιμάσει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια σελιδα πισω ποστ #8469

Ο Ερμακ ειναι αξιοπιστος εντελως οσον αφορα τα cfw του

Υποψη πως αν το βαλεις δεν θα σου δουλευει ο Μουλτιμαν γιατι ο DEANK δεν εχει βγαλει αναβαθμιση για 4.65.

Φορτωνεις μονο με Iris manager.

Προσωπικα θα το περασω μολις βγαλει ο ΜΜ αναβαθμιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...