Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ermak cobra έχει custom fonts/icons και στο startup βγάζει κάτι ελληνικές σημαίες μαζί με στρατιώτες και κάτι άλλα σύμβολα, το οποίο κάνει την κονσόλα καρναβάλι. Μακριά. Καλύτερα Habib Cobra που είναι εντελώς clean.

 

Καλό θα ήταν ο/οι ermak να μην κάνουν το UI τσαντίρι.

όλα είναι προαιρετικά ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΗΣ το cfw μου  Tilemaxx

 

όλα είναι στο XMB μπορείς να τα αλλάξεις μέχρι και να τα βγάλεις και δεν επιβαρύνουν το σύστημα σε αντίθεση με την "ηλεκτρονικη" υπογραφή του habib που έχει το lv0 του και που είναι trash offset και επομένως είναι εις βάρος του συστήματος σου.-----> Καλύτερα Habib Cobra που είναι εντελώς clean.<------

Το ΧΜΒ (UI όπως λες)αποτελείτε από themes που ο κάθε χρήστης έχει τα δικά του.Τα εικονίδια που μπορείς με ένα usb να βάλεις δικό σου icon και τα font που υπάρχουν 3 στην κονσόλα και βεβαίως διαλέγεις όποιο θέλεις.Σκοπός μου είναι να δώσω στον χρήστη περισσότερες επιλογές διαμόρφωσης και όχι να επιβαρύνω το σύστημα με ανούσιες ηλεκτρονικές υπογραφές σε ένα τόσο ζωτικό αρχείο όπως είναι το LV0 --->signatures on offset 10108 of lv0.elf<---.Και καλό θα είναι να γνωρίζεις τη είναι καλό για την κονσόλα σου πριν απαντήσεις/μιλήσεις για ένα fw.

------>βγάζει κάτι ελληνικές σημαίες μαζί με στρατιώτες και κάτι άλλα<-----     σιγά μην βγάζει και κροκόδειλους

Τι παραπάνω προσφέρουν τα cobra; Γιατί είχα διαβάσει μια αρκετά παλαιότερη δημοσίευση του ermak που έλεγε ότι έχουν προβλήματα τα cobra και ότι είναι καλύτερα τα απλά cfw.

Ναι george στην αρχή του port στο cobra το σύστημα ήταν αρκετά ασταθές,πλέων έχει διορθωθεί αυτό. και χαίρομε που το είπες γιατί αυτό σημαίνει ότι ενημερώνεσαι.

Από θέμα σταθερότητας, άλλων προβλημάτων ή μειονεκτημάτων των cobra cfw έναντι των απλών cfw ξέρουμε τι παίζει; Πλην του psn για το οποίο ξέρω ότι είναι προτιμότερο ένα απλό cfw επειδή "μοιάζει" περισσότερο με το ofw.

 

τα cobra δεν υστερούν σε τίποτα των normal cfw, ακόμη και αυτό είναι θέμα γούστου.Με το απλό cfw έχεις της γνώριμες λειτουργίες ενός σπασμένου ps3,με το cobra έχεις το ίδιο + κάνει auto port σε κάποια απαραίτητα προγράμματα (ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ) όπως είναι το fan control,αυτόματη αλλαγή id και άλλα.

όσο για το psn τα πράγματα που προσφέρει το cobra είναι local service.Δεν στέλνει και δεν κρύβει περισσότερο από ένα απλό cfw

όλα τα cfw κάνουν το ίδιο emulate στον server.

To + δεν το έβαλα σαν θετικό προς το cobra αλλά να σου δείξω την διαφορά

Επεξ/σία από ermak
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όλα είναι στο XMB μπορείς να τα αλλάξεις μέχρι και να τα βγάλεις και δεν επιβαρύνουν το σύστημα σε αντίθεση με την "ηλεκτρονικη" υπογραφή του habib που έχει το lv0 του και που είναι trash offset και επομένως είναι εις βάρος του συστήματος σου.-----> Καλύτερα Habib Cobra που είναι εντελώς clean.<------


Το ΧΜΒ (UI όπως λες)αποτελείτε από themes που ο κάθε χρήστης έχει τα δικά του.Τα εικονίδια που μπορείς με ένα usb να βάλεις δικό σου icon και τα font που υπάρχουν 3 στην κονσόλα και βεβαίως διαλέγεις όποιο θέλεις.Σκοπός μου είναι να δώσω στον χρήστη περισσότερες επιλογές διαμόρφωσης και όχι να επιβαρύνω το σύστημα με ανούσιες ηλεκτρονικές υπογραφές σε ένα τόσο ζωτικό αρχείο όπως είναι το LV0.Και καλό θα είναι να γνωρίζεις τη είναι καλό για την κονσόλα σου πριν απαντήσεις/μιλήσεις για ένα fw.
------>βγάζει κάτι ελληνικές σημαίες μαζί με στρατιώτες και κάτι άλλα<-----     σιγά μην βγάζει και κροκόδειλους

 

δηαδη μπορω να αλλαξω το interface και να βαλω δικες εικονες να φορτωνει?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηαδη μπορω να αλλαξω το interface και να βαλω δικες εικονες να φορτωνει?

 

βέβαια μπορείς

για themes                              http://www.ps3-themes.com/

γενικότερα για το ΧΜΒ             http://www.psjailbreak.gr/2014/08/update-xmb-customize-pack.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω δεν το ηξερα. αν βαλω δικη μου φωτο που θελω τα εικονιδια θα παραμεινω οπως εχουν? και την φωτο με ποια διαδικασια την περναω στο ps3?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

destiny παιζουμε χωρις φοβο και παθος ?? τωρα "αγορασα" fifa 15 , nhl 15 και destiny και δεν ξερω ακομα αν θελω να παιξω μεσω νετ . εχει φαει κανεις κανα ban ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω δεν το ηξερα. αν βαλω δικη μου φωτο που θελω τα εικονιδια θα παραμεινω οπως εχουν? και την φωτο με ποια διαδικασια την περναω στο ps3?

Η φώτο πρέπει να είναι 162χ162

πας στην φώτο του user που θέλεις να αλλάξεις πατάς τρίγωνο,λεπτομέρειες και πατάς πάνω στην φώτο και σου βγάζει να επιλέξεις νέα φώτο.και επιλέγεις την φωτογραφία που θέλεις...

Αν δεν καταφέρεις να το κάνεις θα είναι χαρά μου να σ κάνω ένα PKG με τις εικόνες που εσύ θέλεις ιδικά για σένα.

 

Υ.Γ. Και όποιος άλλος θέλει φυσικά.

 

 

μπορείτε να με βρείτε εδώ http://ermak86.chatango.com/

και εδώ   https://www.facebook.com/ermak.ermak

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ermak cobra έχει custom fonts/icons και στο startup βγάζει κάτι ελληνικές σημαίες μαζί με στρατιώτες και κάτι άλλα σύμβολα, το οποίο κάνει την κονσόλα καρναβάλι. Μακριά. Καλύτερα Habib Cobra που είναι εντελώς clean.

 

Καλό θα ήταν ο/οι ermak να μην κάνουν το UI τσαντίρι.

 

Επειδη μπαινει και γραφει εδω το καθε 15χρονο ας διδάξουμε λίγη ιστορια... το πρωτο cfw που βγηκε απο τους bludisk δεν ηταν δωρεαν αλλα έπρεπε να το αγορασεις! υστερα απο λιγο καιρο εβγαλε ο regero to πρώτο δωρεαν cfw και ακολουθησαν habib ermak κτλ(πιστευω ειναι μεγαλη τιμη του φορουμ να γραφει ο ermak εδω)

 

οι παραπάνω κοπιασαν και κοπιαζουν αφιλοκερδώς!το λιγοτερο που μπορουμε να τους πουμε ειναι χιλια ευχαριστω! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προβληματίστηκα αρκετά αν έπρεπε να το γράψω εδώ ή στο PS4 topic. Επειδή αφορά hackιά το αναφέρω εδώ, ούτως ή άλλως οι πιο πολλοί insomniacs PS4 owners παρακολουθούν και αυτό το νήμα πιστεύω.

 

Στην IFA 2014 ως γνωστόν ανακοινώθηκε το Z3, το οποίο κατ' ουσίαν είναι ακριβώς ίδιο με το Z2 με ένα πολύ σημαντικό έξτρα feature: το remote play με PS4. Όπως έχω αναφέρει πολλάκις στο παρελθόν, είμαι εξαιρετικά πορωμένος με το streaming των games μου από το PC μου στις άλλες συσκευές μου και ιδίως στο Nexus 5 μου. Οπότε με μεγάλη μου χαρά ανακάλυψα ότι ο παρακάτω τύπος χάκεψε τα απαραίτητα αρχεία του Z3 που επιτρέπουν στο remote play να δουλεύει και τα έκανε συμβατά με όλα τα android κινητά/tablets που φοράνε ICS και πάνω:

 

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/4-4-4-stock-xperia-devices-ps4-remote-t2868092

 

Φυσικά για την ώρα δεν υπάρχει PS remote play app, αλλά όποιος ακολουθήσει το guide με το που βγάλει το app η Sony για το Z3 θα μπορεί να το κάνει install και στο κινητό του. Εν ολίγης, οποιοσδήποτε PS3/PS4 owner με οποιοδήποτε android κινητό μεσαίας κατηγορίας θα μπορεί να streamάρει τα παιχνίδια του σε αυτό.

 

Enjoy!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...