Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανε αναβαθμιση τον ΜΜ στη τελευταια του εκδοση μεσα απο το μενου του και μετα βαλε zero 4.60

Αναβαθμιση firmware κανεις αφου αφαιρεσεις καποιο spoofer αν εχεις. Αν δεν εχεις προχωρας οπως εισαι απο το ΧΜΒ την αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα! με ειπατε να βαλω ErMaK86 4.55 cfw πανω απο 4.46 arch αλα καπου πηρε το ματι μου για Dehasing! πρεπει να το κανω και αυτο ??? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια, cechk04 fat 80gb, με fw 2.7 γίνεται cfw απλά ε?

Έχει τίποτα προβλήματα η συγκεκριμένη παρτίδα?

Ακολουθεις τον οδηγο της πρωτης σελιδας.

Ξεκινας με την περιπτωση 1. Συνεχιζεις στην περιπτωση 2.

Επειδη εχεις φατ κονσολα συνιστω να βαλεις Ermak 4.55 ως τελευταιο firmware. Αν θες να μπαινεις PSN (Κατι το οποιο ειναι καλο να αποφυγεις) η να τρεξεις FIFA 15 τοτε βαλε καποιο spoofer.

Επισης οπωσδηποτε το fan control utility του baxalo για θερμοκρασιες

καλησπερα! με ειπατε να βαλω ErMaK86 4.55 cfw πανω απο 4.46 arch αλα καπου πηρε το ματι μου για Dehasing! πρεπει να το κανω και αυτο ??? ευχαριστω

Ακολουθεις την περιπτωση 3 της πρωτης σελιδας. Περιγραφονται και τα dehasing και τα QA.

Ελεγχεις δηλαδη αν εχεις QA ενεργα με το button combo. Αν δεν εχεις QA ενεργα καλο ειναι να κανεις downgrade περασμα 3.55 και μετα 4.55. Αν ειναι ενεργα προχωρας οπως εισαι απευθειας σε 4.55 απο ΧΜΒ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε αναβαθμιση τον ΜΜ στη τελευταια του εκδοση μεσα απο το μενου του και μετα βαλε zero 4.60

Αναβαθμιση firmware κανεις αφου αφαιρεσεις καποιο spoofer αν εχεις. Αν δεν εχεις προχωρας οπως εισαι απο το ΧΜΒ την αναβαθμιση

 

Ρε συ όσο και να έψαξα δεν βρήκα cfw 4.60 απο τους zer0. Μόνο το 4.55. Μήπως εννοούσες του habib;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ όσο και να έψαξα δεν βρήκα cfw 4.60 απο τους zer0. Μόνο το 4.55. Μήπως εννοούσες του habib;

zero/habib ειναι το ιδιο πραγμα...

Ο "Δασκαλος" το ειπε ετσι για να "ψαχτειτε" λιγο... :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zero = Habib

Ειναι το μοναδικο καλο 4.60.

Στο 4.60 εχουν βγει πολυ λιγα cfw. Και τα περισσοτερα αν οχι ολα (ακομη και του Habib) εχουν θεματα στις FAT κονσολες. Δεν τρεχουν αρκετα παιχνιδια και δινουν black screen. Το  γιατι δεν το ξερω δεν το εψαξα. Γενικα εχω ψιλοπαρατησει την ασχολια με PS3 λογω του PS4.

Σιγουρα ομως τρεχει σε Slim κονσολες (εγω δεν ειχα κανενα θεμα σε κανενα παιχνιδι οπως και καποιοι αλλοι φιλοι με Slim).

Ο λογος που εχω μεινει σε Habib 4.60 ειναι οτι θελω να εχω ΜΜ. Και απ τη στιγμη που μπαινω κανονικα στο PSN με αυτο δεν βρισκω λογο να αλλαξω η να βαλω κατι αλλο μιας και το 4.65 δεν ειναι υποχρεωτικο.

Σε οσους εχουν FAT κονσολες συνιστω απλο Ermak 4.55 με spoofer για 4.65 αν θελουν να μπαινουν PSN η να παιζουν τα τελευταια παιχνιδια,

η Ermak Cobra 4.53 ready to 4.65 για οσους θελουν τις παραπανω λειτουργιες των Cobra cfw ειτε σε ΦΑΤ ειτε σε ΣΛΙΜ κονσολες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το isolation μου κόλλησε και κατεβάζω το update. Ελπίζω να παίξει...

Το isolation μου κόλλησε και κατεβάζω το update. Ελπίζω να παίξει...

Κατέβασα το update, έβαλα bdmirror, αλλα ακομα κολλάει...

Ας το δοκιμάσει κάποιος και ας ποσταρει.

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...