Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περιεργο...

σε pkg ηταν το παιχνιδι η σε retail μορφη?(BLxxxxx)

Σε retail. Και οταν ανοιγω τον irishman μου γραφει κατι για το αρχειο BLXXXX, για αυτο το παιχνιδι δλδ, αρα μαλλον το βλεπει στο root αλλα ειναι κατεστραμμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στον file manager του irisman δεν εχεις προσβαση να το κανεις delete?

 

κανε ενα rebuild database k restore file system απο recovery 

μπας κ στρωσει...

Οχι στον irisman δεν μου το δειχνει. Απλα οταν μπαινω μου λεει ''error moving to /dev_hdd0/GAMES/BLXXXX/PSE_GAME exists''

 

Τα εκανα αυτα απο το recovery αλλα τζιφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι στον irisman δεν μου το δειχνει. Απλα οταν μπαινω μου λεει ''error moving to /dev_hdd0/GAMES/BLXXXX/PSE_GAME exists''

 

Τα εκανα αυτα απο το recovery αλλα τζιφος...

σβήσε τον irisman και ξαναπέρασε τον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το playstation κάθεται και εδώ και 1.5 χρόνο αποφάσισα να του κάνω και εγω jailbreak μήπως και το χρησιμοποιήσω δυστηχώς όμως έκανα update στην 4.65 version , υπάρχει τίποτα για αυτην την έκδοση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το playstation κάθεται και εδώ και 1.5 χρόνο αποφάσισα να του κάνω και εγω jailbreak μήπως και το χρησιμοποιήσω δυστηχώς όμως έκανα update στην 4.65 version , υπάρχει τίποτα για αυτην την έκδοση ;

Πες το μοντελο και CECH code να δουμε τι γινεται.

Παντως μονο με hardware flasher αν το υποστηριζει το μοντελο σου κατι που σημαινει ανοιγμα της κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα προτιμησης.

Στις Slim το habib 4.60 δουλευει μια χαρα. Στις ΦΑΤ κολλαει και δινει black screen στα παιχνιδια οταν πας να τα τρεξεις.

 

Τελικα το βαλα σε slim και εφαγα και εγω black screen τη πρωτη φορα που το φορτωσα. Την δευτερη το τρεξε οκ. CECH 2004B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε slim Ποιο ειναι το καλυτερο δοκιμασμενο 4.65 cfw?

 

Να βαλω Habib 1.01 4.65, Ολα κομπλε με MM και κολληματα?

 

Έχω περάσει το συγκεκριμένο firmware μαζί με irisman 3.30+ και για 15 λεπτά που ασχολήθηκα δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω στο "Install Packages" του multiman, διαλέγω με [x] το pkg, πατάω [Δ] για το quey και αρχίζει αντιγραφή. Ξέρει κάποιος που το αντιγράφει; Και όταν κάνω εγκατάσταση από το "Install Packages" του XMB, μπορώ να διαλέξω τον εξωτερικό σκληρό για την εγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...