Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαλε ΜΜ 4.60.00 (αναβαθμιση μεσα απο το μενου του)

Και μετα Rebug 4.65.

απο δω και περα θα εχεις θεμα με τα παιχνιδια που βγαινουν οποτε καποια δε θαναι πλεον συμβατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εβαλες σωστα μεσα στο στικακι το νεο firmware του Rebug?

Φακελος PS3/UPDATE

και μετονομαζεις αυτο που κατεβασες σε PS3UPDAT.PUP το οποιο πετας μεσα στο φακελο UPDATE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα ναι αλλα δεν παιζει , προστοπαρον παιζει το cod οποτε το αφηνω , αμα στο μελλον χρειαστει θα ξαναστειλω , χιλια ευχαριστω παρολαυτα αδερφε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα ναι αλλα δεν παιζει , προστοπαρον παιζει το cod οποτε το αφηνω , αμα στο μελλον χρειαστει θα ξαναστειλω , χιλια ευχαριστω παρολαυτα αδερφε !!

Σε fat32 στικάκι και με κεφαλαία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αναζήτηση md5 checker  . Το md5 υπάρχει συνήθως στα site που το κατεβάζεις. Αν δεν κάνω λάθως προσπαθείς να περάσεις το τελευταίο rebug.

Μήπως έχεισ κατεβάσει το d-rex που είναι για τις DEX κονσόλες αντί rex που είναι για τις κανονικές?

Το md5 του κανονικού είναι 24edec72160f35b387843d53fc17df2f

Το βάζεις αυτό , επιλέγεις το αρχείο και σου λέει αν είναι σωστό. Αυτό είναι καλό να γίνεται κάθε φορά που περνάμε καινούριο firmware για να αποφύγουμε τυχόν προβλήματα.

PS. Θα βγει σύντομα καινούριο rebug που διορθώνει κάποια bugs στο υπάρχον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να τρεξεις το MinVerChk (Googlaρε το)

Το περνας σε fat 32 usb stick και πας να το τρεξεις απο System Update --> Update Via Storage media

Για να το περασεις μετονομαζεις το αρχειο που κατεβασες σε PS3UPDAT.PUP (αν δεν ειναι ηδη ετσι). Το περνας στο στικακι στη διαδρομη PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP

Αν σου βγαλει minimal version 3.50 η 3.55 τοτε γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παίδες. για αρχή θα ήθελα να συγχαρώ τα ενεργά μέλη για αυτό το θέμα με τις γνω΄σεις που έχουν στο ps3. να ρωτήσω και εγώ τα δικά μου. ύστερα από μία μικρή περιπέτεια με το ps3 slim του πιτσιρικά (μία κόκκινη οθόνη - rsod) και μετά από τις καθοδηγήσεις του φίλου mtzs , τον οποίο ευχαριστώ τα μάλα θα ήθελα πάλι τη συμβουλή σας. πλέον μου δώθηκε ενα ps3 το παλιό , χωρίς όμως με card reader ,4 usb αλλά μόνο με τις δύο. αυτό το μοντελο το χρησιμοποιώ μόνο ως bd player  αφού τα παιχνίδια με αφήνουν παγερώς αδιάφορο.πρόσεξα όμω;ς πως σε μερικές ταινίες μου βγάζει κάτι περίεργα μηνύματα , του τύπου "ps3 cannot play this disk" ενώ τα δισκάκια σε άλλα player παίζουν μία χαρά.αυτό δε συμβαίνει σε dvd αλλά σε bd δισκάκια και δε συμβαίνει σε όλα αλλα σε ορισμένα.πρόσεξα πως στο λειτουργικο σύστημα του ps3 είναι περασμένο ένα πρόγραμμα gaia manager και μάλλον το firmware δεν είναι της σονυ αλλά κάποιο custom. το μηχάνημα έχει το 3.55 firmware επάνω αλλά δεν ξέρω ποιο από τα custom έχει. θεωρώ πως είναι υπευθυνο για τη μη αναπαραγωγή των δισκων επομένως θέλω να το ξεφορτωθώ βάζοντας το official. πως το κάνω αυτό; το περνάω κατευθείαν από πάνω ή θα τουβλαρίσει η συσκευή; συγγνώμη εάν έχει ερωτηθεί ξανα , απλώς η διαδικασία από αναφορές στο διαδίκτυο είναι λίγο εώς πολύ περίπλοκες. νομίζω πως τα bd δεν έχουν περιοχές όπως είχαν τα dvd , κάνω λάθος;

τί μπορώ να κάνω ; κάπου διάβασα πως από ένα firmware και πάνω το ps3 είναι στην ουσία region free.

έχω την εντυπωση πως ο κωδικός από πίσω είναι cechc04.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...