Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

mmCm ειναι ο Multiman Cobra? Διοτι αν ναι με τον κανονικο δε μου τρεχει παιχνιδια στην rebug 4.65

πολλα παιδια ειπαν οτι ο deank επαιζε το πουλι του τοσο καιρο οσο χρειαστηκε να βγαλει τον 4.65,βαλε iris man η webman.με τον iris τρεχουν κανονικα οπως εγραψαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χαρίσανε ενα ps3 φατ με κωδικό CECHL και OFW 4.65. Μπορώ να το κάνω downgrade με e3 flasher σε cfw 3.55? Μπορώ να αγοράσω το flasher από Ελλάδα? Απο το site της Ε3 βρίσκω αυτό από Γαλλία

 

http://www.arcalide.com/e3-nor-flasher-p-582.html?cPath=26_121

 

κάνει δουλειά? Τέλος, αν το θοβηθώ να το κάνω εγω (μήπως το κάνω brick...) υπάρχει κάποιος προς Σπάτα μεριά που αναλαμβάνει? και πόσο θα στοιχίσει?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγκατασταση παιχνιδιου σε σκληρο δισκο PS3

Καλη σας μερα.
 
Θα ηθελα να μαθω αν γινεται να κατεβασω ενα παιχνιδι για playstation 3 απο ενα σαιτ και να το περασω στο σκληρο δισκο της κονσολας κι αν γινεται εγκατασταση απο εκει χωρις να χρειαζεται να βαλω δισκακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε παιδιά. Διάβασε το πρώτο ποστ.

Επίσης δεν στηρίζουμε την πειρατεία. Αν πάλι έχεις backup από κάποιο παιχνίδι σου τότε κομπλες

 

Για το cechl ναι γίνεται με ε3. Δεν θα το βρεις Ελλάδα νομίζω. Καλύτερα δω στο σε κάποιον να το κάνει. Συνήθως περνούν γύρω στα 30-40ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Είμαι καινούριος σε αυτά τα κόλπα και δεν καταλαβαίνω και πολλά.

Αγόρασα προσφατα ένα ps3 fat 80 gb και θέλω να του κάνω το jailbreak (3.55)

Θέλω να το κάνω για να παίζω παιχνίδια απο το σκληρό του.

Βλεπω πολλά torrent games (iso's) και θέλουν cfw από 4.6 και πάνω.

Δηλαδή αν κατεβάσω ένα παιχνίδι τέτοιο δεν θα μου το παίξει το δικό μου μηχανημα ?

 

Σας παρακαλώ παιδιά μια βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Είμαι καινούριος σε αυτά τα κόλπα και δεν καταλαβαίνω και πολλά.

Αγόρασα προσφατα ένα ps3 fat 80 gb και θέλω να του κάνω το jailbreak (3.55)

Θέλω να το κάνω για να παίζω παιχνίδια απο το σκληρό του.

Βλεπω πολλά torrent games (iso's) και θέλουν cfw από 4.6 και πάνω.

Δηλαδή αν κατεβάσω ένα παιχνίδι τέτοιο δεν θα μου το παίξει το δικό μου μηχανημα ?

 

Σας παρακαλώ παιδιά μια βοήθεια.

πρεπει να ειναι jailbroken  για να παιζεις παιχνιδια απο net.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια σας Παρακαλώ γιατί με έχουν τρομάξει εδώ όλοι. Αγόρασα του πιτσιρίκου μια Μεταχειρισμένη κονσόλα ps3 fat 80gb με ofw 4,65. Τι πρέπει να κάνω για να περάσω Jailbreak. Άλλοι μου λένε μόνο ένα usb με 2 προγραμματα άλλοι μου λένε να ανοίξουμε το μηχάνημα. Τελικά εσείς που είστε μέσα στα πράγματα τελικά τι πρέπει να κάνω. Σας Παρακαλώ μια απάντηση.
Σας ευχαριστώ εκ των πρωτερων.

Επίσης μήπως ξέρετε κάποιο σοβαρό άτομο στο Ρέθυμνο να κανει αυτή τη δουλειά. Και όταν λεω σοβαρό θέλω σοβαρό, και όχι κάτι πιτσιρίκια που αλλα λένε τη μία και αλλα την αλλη. (και η δουλειά τους ειναι και αμφιβόλου ποιότητος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας τροπος υπαρχει ασχετα με το τι διαβαζεις και σου λενε

Πρεπει να το κανεις downgrade με το Ε3 - Flasher οποτε εχεις δυο επιλογες:

1. Το αγοραζεις εσυ με κοστος 70-80 ευρω, διαβαζεις πολυ και το κανεις

2. Το δινεις σε καποιον να στο κανει με 30 +/- 5 ευρω πανω κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια σας Παρακαλώ γιατί με έχουν τρομάξει εδώ όλοι. Αγόρασα του πιτσιρίκου μια Μεταχειρισμένη κονσόλα ps3 fat 80gb με ofw 4,65. Τι πρέπει να κάνω για να περάσω Jailbreak. Άλλοι μου λένε μόνο ένα usb με 2 προγραμματα άλλοι μου λένε να ανοίξουμε το μηχάνημα. Τελικά εσείς που είστε μέσα στα πράγματα τελικά τι πρέπει να κάνω. Σας Παρακαλώ μια απάντηση.

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτερων.

Επίσης μήπως ξέρετε κάποιο σοβαρό άτομο στο Ρέθυμνο να κανει αυτή τη δουλειά. Και όταν λεω σοβαρό θέλω σοβαρό, και όχι κάτι πιτσιρίκια που αλλα λένε τη μία και αλλα την αλλη. (και η δουλειά τους ειναι και αμφιβόλου ποιότητος).

μιλησαμε μαζι και σε μνμα.

αν η κονσολα σου εχει ηδη 3.55 η πιο κατω,δεν χρειαζεται να ανοιχτει.

αν εισαι πανω απο 3.55,το ανοιγμα ειναι μονοδρομος.

 

Σου ειπα τις προαλλες,στειλτη να στην φτιαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να κανω downgrade την κονσολα.ειμαι απο κοζανη.ποσο περιπου θα κοστισει?υπαρχει ατομο αποκλειστικα απο κοζανη 'η μπορει να ερθει κοζανη και να μπορει να κανει την διαδικασια?ας απαντησει με πμ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,κατεβασα σημερα το middle earth το κανα ινσταλ αλλα μου βγαζει blackscreen στην εκκινηση,εστειλα κομεντ σε 2 σαιτ και μου απαντησαν 1)downgrade from CFW 4.65 to 3.55 then upgrade to 4.55 Rogero και 2) Try Rebug 4.65 and multiman 4.65, people have problem with Habib.Το πσ3 το πηρα μεταχειρισμενο σπασμενο απο φιλο και δεν πειραξα ποτε κατι απλα εκανα ινσταλ τα παιχνιδια και παιζαν τα παντα ακομα και τα καινουρια, τουλαχιστον μεχρι στιγμης,Ειδα καποια βιντεο στο youtube με downgrade απλα και δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω και πως και επιπλεον φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια ειμαι αρκετα αρχαριος ,μπορει να με βοηθησει καποιος???Εχω μουλτιμαν(4.46 λεει στο ινφο με 80αρι σκληρο) μεσα,ροτζερο,κομπρα αυτα τι ειναι δεν εχω ιδεα(χοντρο παλιο πσ3 με σκληρο εξτρα 80αρι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...